Pokémon GO si po novom zahráte už aj z domu. Aké zmeny Niantic priniesol?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ako si zahrať Pokémon GO aj z domu?

Populárna hra Pokémon GO v lete roku 2016 vytiahla von milióny hráčov po celom svete. Aj keď jej popularita značne klesla, je tu stále veľa ľudí, ktorí vo voľnom čase „točia“ PokéStopy, útočia na Gymy a chytajú nových Pokémonov do zbierky.

Nuž, vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu, ktorú spôsobil koronavírus, sa chodiť von neodporúča. V niektorých krajinách je dokonca pohyb obmedzený do takej miery, že človek nesmie vyjsť z domu – len ak je to naozaj nutné. A nevieme, či by výhovorka „hrám Pokémon Go“ obstála u miestnych policajtov…

Herné štúdio Niantic, ktoré stojí za mobilným titulom, však teraz ponúka riešenie. Hru si už takmer plnohodnotne môžete zahrať bez toho, aby ste vôbec vyšli von.

Novinky, ktoré vám pomôžu

Ako nám bolo oznámené na oficiálnom Twitter profile herného štúdia, váš „Buddy Pokémon“, teda ten Pokémon, ktorý je pre vás špeciálny a vybrali ste si ho ako svojho hlavného kamoša, vám bude z blízkych PokéStopov a Gymov nosiť darčeky (Gifty). Tie budete môcť následne odoslať svojim priateľom v hre.

Novinka by mala prísť postupne do všetkých regiónov sveta. Ak vám váš Buddy Pokémon teda ešte nič nepriniesol, nezúfajte. Niantic nás prosí o trpezlivosť, keďže aktualizácia ešte nemusí byť dostupná vo vašej oblasti.

Ďalšou premenou spôsobenou obmedzením vychádzania z domu si prechádzajú Raidy. S novými „Remote Raid Passmi“, ktoré si môžete zakúpiť v shope, sa môžete pripojiť k bitke, ktorá sa odohráva kdekoľvek na mape – aj keď nie ste v jej priamej blízkosti.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ďalšie zmeny, ktoré Niantic spravil:

  • 3x Stardust a XP za prvého chyteného Pokémona každý deň
  • Nový systém Giftov: Denne ich môžete otvoriť až 30, pričom naraz ich v inventári môžete mať až 20. Navyše Gifty obsahujú viac Poké Ballov.
  • Meniace sa balíčky v shope za 1 PokéCoin: Každý týždeň je dostupný iný balíček, ktorého cena je len 1 prémiová minca. Aktuálne si môžete zakúpiť balíček obsahujúci 100 Poké Ballov.

Zdroj: twitter.com, engadget.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -