Ďalší prípad sexuálneho zneužitia v Hollywoode. Herec Ansel Elgort si poriadne zavaril

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ansel Elgort sexuálne zneužitie – Slovné spojenie „sexuálne zneužitie“ bohužiaľ nie je v Hollywoode žiadnou novinkou. V roku 2017 dokonca vzniklo veľké hnutie #MeToo, ktorého spúšťačom boli početné obvinenia filmového producenta Harveyho Weinsteina. V tom čase boli odhalené prípady a mená ďalších známych ľudí vo filmovom priemysle, vrátane herca Kevina Spaceyho alebo režiséra Bryana Singera.

Najnovšie obvinenie padlo na mladú hereckú hviezdu Ansela Elgorta, ktorý mal našliapnuté na úspešnú kariéru. Podotýkame, mal. Herca môžete poznať z projektov ako Baby Driver, Na vine sú hviezdy, Divergencia alebo jeho najnovší film Stehlík. Tento rok má byť hlavnou hviezdou muzikálu West Side Story režiséra Stevena Spielberga, no jeho budúcnosť je otázna.

Ansel Elgort a sexuálne zneužitie

Celá kauza odštartovala v piatok, kedy používateľka Twitteru s prezývkou @ItsGabby obvinila herca zo sexuálneho zneužitia. To sa datuje ešte späť do roku 2014. Gabby uverejnila dlhé vyjadrenie, ktoré popisuje celé napadnutie a všetky jeho okolnosti. V tom čase bola ešte neplnoletá, mala 17 rokov, zatiaľ čo herec mal v tom čase 20.

Ansel Elgort a Gabby
Zdroj: dailymail.co.uk

Gabby herca kontaktovala prostredníctvom sociálnej siete Twitter, pričom Elgort jej súkromnú správu prijal. Herec jej neskôr dal aj jeho privátny Snapchat, čo neskôr vyústilo aj k osobnému stretnutiu a následnému pohlavnému styku. Dievča popisuje, že počas neho „vzlykala bolesťou„, keďže išlo o jej prvú sexuálnu skúsenosť. Toho si bol herec údajne vedomý.

„Mala som skurv*ných 17. On mal okolo 20. Vedel, čo robí.“

Dievča herca obvinilo aj z toho, že si od nej vyžadoval nahé fotky a „trojku“ s jej kamarátkou, tanečnicou, ktorá bola taktiež neplnoletá. Gabby tvrdí, že aj roky po tom stále trpí posttraumatickou stresovou poruchou, záchvatmi paniky a pravidelne chodí na terapie. Pokiaľ viete po anglicky, celé jej vyjadrenie si môžete prečítať nižšie. Dokonca priložila aj fotografiu, na ktorej sedí pri hercovi.

Na tému sa vyjadril aj herec

V sobotu večer sa k téme prostredníctvom Instagramu vyjadril aj obvinený Ansel Elgort.

„Bol som rozrušený z toho, aké príspevky o mne posledných 24 hodín cirkulovali na sociálnych sieťach. Nemôžem tvrdiť, že rozumiem pocitom Gabby, ale jej opis udalostí jednoducho nie je to, čo sa stalo.“

Elgort tvrdí, že v roku 2014 mali krátky, legálny a úplne konsenzuálny vzťah. Ich rozchod vraj nezvládal dobre a prestal jej odpovedať, pričom sa za toto správanie ospravedlňuje.

Zatiaľ je otázne, ako sa celá táto situácia vyvrbí. Muzikál West Side Story má na starosti štúdio Disney, ktoré je známe tým, že podobné kontroverzie absolútne nerešpektuje. Určite si pamätáte na to, ako Jamesa Gunna vyhodili z pozície režiséra filmu Strážcovia Galaxie 3 kvôli príspevkom na sociálnych sieťach, ktoré napísal dlhé roky dozadu.

Príkladom podobnej situácie je aj Kevin Spacey, ktorého po natočení snímky Všetky prachy sveta z filmu jednoducho vymazali a nahradili ho hercom Christopherom Plummerom. V tom čase bol Kevin vyhodený aj z Netflix seriálu House of Cards. Uvidíme teda, aké následky čakajú Ansela a kde je vôbec ukrytá celá pravda.

Myslíte si, že Gabby hovorí úplnú pravdu, alebo má tú svoju aj Ansel? Vaše názory na danú tému nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, complex.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -