KináTržby v kinách

Aquaman je v Číne hitom! Otáča sa šťastena na stranu DC hrdinov? | TRŽBY V KINÁCH #49

Len málokedy si uvedomujeme, aké veľké niekedy bývajú časové rozmedzia medzi premiérami filmov v rôznych krajinách. No keď niekde daný počin vyjde skôr, už tento trh nám dopredu prezradí, ako úspešný bude vo zvyšku sveta. Tento unikátny prípad je však ešte zaujímavejší! Prvou krajinou, v ktorej sa Aquaman široko premieta, je Čína. Akú neuveriteľnú sumu si novinka DC zarobila za prvý víkend len v jednej krajine? Je predzvesťou masívnych celosvetových tržieb? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Ralph Rozbi-to 2 trailer

Zdroj: wallpapershome.com

Aquaman v Číne boduje!

Prvá päťka filmových tržieb, teda zárobkov v USA, sa nezmenila. Prvé miesto znova patrí animáku Ralph búra internet so sumou 16,1 milióna počas tretieho víkendu. Za ním nasleduje ďalší animák, no tentokrát je ním zelený Grinch. Ten si počas už piateho víkendu zarobil 15,1 milióna, čím svoj celosvetový zárobok navýšil na 322,3 milióna dolárov.

Tretie miesto zaujal Creed II s tržbami 10,3 milióna, zatiaľ čo štvrté miesto patrí filmu Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny. Očakávaný návrat do sveta čarov a kúzel si tento víkend prilepšil o 6,8 milióna – celosvetovo má vďaka tomu na konte už ohromných 568,5 milióna dolárov. Prvú päťku nám ukončuje Bohemian Rhapsody so sumou 6 miliónov. Nedávno sa stal najúspešnejším hudobným životopisom vôbec, pričom momentálne má celosvetovo zarobených už 596,5 milióna dolárov.

Aquaman recenzie

Zdroj: hdqwalls.com

Čo však v západnej tabuľke nenájdete je Aquaman. Ten sa totižto v USA ani u nás na Slovensku ešte nepremieta. Stihol už však vyjsť v Číne, ktorá je pre podobné filmy obrovským trhom. Hrdina DC si len v tejto krajine stihol zarobiť už 93,6 milióna, čím sa dostal na prvú priečku celosvetovej tabuľky tržieb – a to len vďaka jednému trhu. Inak povedané, za rovnaký časový úsek si Aquaman v Číne zarobil viac, ako prvých 10 filmov v USA. Som preto veľmi zvedavý, koľko dokáže štúdio DC vyžmýkať zo západného trhu!

 1. $16,141,000   Ralph Breaks the Internet (Ralph búra internet)
 2. $15,175,000   Dr. Seuss’ The Grinch
 3. $10,322,515   Creed II
 4. $6,805,000     Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
 5. $6,000,000     Bohemian Rhapsody
 6. $5,600,000     Instant Family
 7. $3,935,000     Green Book
 8. $3,585,000     Robin Hood (2018)
 9. $3,175,000     The Possession of Hannah Grace
 10. $3,100,000     Widows (Vdovy)

Zdroj: boxofficemojo.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  KináTržby v kinách

  Joker je najlepšie zarábajúca komiksovka v histórii. Prekonal aj Avengers: Endgame

  KináTržby v kinách

  Terminátor: Temný osud je finančný prepadák. Znamená to koniec ikonickej filmovej série?

  KináTržby v kinách

  Joker sa dostáva na úroveň Avengerov. Aké zisky zaznamená štúdio DC?

  KináTržby v kinách

  DC oslavuje úspech. Film Joker láme rekordy a plní pokladnicu miliónmi

  Pridaj komentár