Môže sa Black Widow po Avengers: Endgame vrátiť z mŕtvych?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Black Widow v Avengers: Endgame zomrela, no môže ožiť? – Od vydania poslednej veľkej tímovky MCU prešlo už zopár mesiacov, no stále si nemôžeme pomôcť a ďalej ju rozpitvávame. Je tu totižto také obrovské množstvo otázok, ktoré fanúšik môže mať… Čo len zhoršilo oznámenie 4. fázy MCU. Teraz je nejasností a otázok ešte viac.

film black widow
Zdroj: marvel-movies.fandom.com

Ak keď Black Widow v Avengers: Endgame zomrela, môže znova ožiť?

Keď sa superhrdinovia vydali cestovať v čase a získať Kamene nekonečna, rozdelili sa do tímov. Jeden z tímov vytvorila stará známa dvojica, ktorá toho už má za sebou celkom dosť – Clint Barton aka Hawkeye / Ronin a Natasha Romanoff aka Black Widow. Vydali sa na Vormir, pričom my, diváci, sme vedeli, čo to znamená… Jeden z nich sa bude musieť obetovať.

Na internete som videl mnoho kritiky ohľadom scenára, ktorá sa týkala toho, prečo im Nebula nepovedala, čo sa na Vormire bude diať. Pravda je však taká, že nikto okrem nás to netušil. Z pohľadu Nebuly totižto vo filme Avengers: Infinity War Thanos vzal Gamoru, aby mu ukázala, kde sa nachádza Kameň duší (Soul Stone) a keď ho našiel, tak ju zabil. Žiadna z postáv teda nemala dôvod vedieť, čo sa udeje.

avengers: endgame black widow clint barton hawkeye ronin
Zdroj: agendasettingdiario.com

My sme to však celý čas vedeli, a aj keď sa Clint a Natasha smiali a tešili sa na ďalšie dobrodružstvo, rozmýšľali sme, kto z nich bude musieť zomrieť. Výsledkom srdcervúcej scény na Vormire bolo, že Black Widow sa obetovala pre získanie Kameňa duší. Ako im povedal povedomý strážca, Kameň si vyžaduje obetu, „duša za dušu.“

Znamená to, že Black Widow sa už nemá ako vrátiť k životu? Vo filme o tom presvedčivo hovoril aj Bruce Banner aka Smart Hulk, ktorý sa ju pri lusknutí Infinity Gauntlet snažil vrátiť späť. Avšak, nedokázal to. O tom, že sa to odčiniť naozaj nedá, nás uistil aj Joe Russo, jeden z režisérov:

Red Skull jednoznačne hovorí, že ‚je to večná výmena.‘ A ‚večná‘ by malo znamenať, že sa to nedá odčiniť.“

Captain America a Red Skull
Zdroj: marvel.com

Zvláštna situácia

Vyzerá to teda tak, že Black Widow je stopercentne preč, však? Nuž… Ide o Marvel. Zavádzanie za účelom vytvárania neočakávaných situácií im, ako vieme, veľmi dobre ide. Je teda možné, že príbeh Kameňa duší ešte neskončil?

Nie je to len možné, ale aj pravdepodobné. Do MCU totižto zavíta Adam Warlock. Pokiaľ neviete, ide o veľmi mocnú postavu, ktorá bude schopnosťami konkurovať menám ako Captian Marvel či Thor – aj keď možnosťou je, že bude jednoducho najsilnejšou postavou filmového vesmíru. No a práve Adam Warlock je v komiksoch známy tým, že je vlastníkom Kameňa duší (okrem toho, že už aj používal Infinity Gauntlet).

Adam Warlock ako držiteľ Infinity Gauntlet
Zdroj: screenrant.com

V budúcich rokoch uvidíme v MCU čoraz viac kozmických bytostí a charakterov. Niečo nám teda vraví, že logickosť večnej smrti sa čoskoro vytratí. Aj príbeh nadchádzajúcich The Eternals by sa mohol zaoberať Kameňmi nekonečna, pričom, ako som spomínal vyššie, dorazí Adam Warlock, s ktorým dosť možno navštívime dimenziu Kameňa duší. Žeby sme tam stretli Black Widow?

Ešte väčšiu motanicu z celej tejto situácie robí fakt, že Black Widow v máji 2020 príde s vlastným filmom. Vieme, že ide o prequel, žiaden návrat z mŕtvych teda potrebný nebude. Otázka však znie: prečo Marvel s jej sólovkou čakal až doteraz?

Fotky z natáčania Black Widow
Zdroj: mcuexchange.com

Je možné, že novým filmom nám štúdio naznačuje, že Black Widow predsa len má ešte nejakú budúcnosť? Alebo sa sólovky dočkala až po smrti kvôli tomu, že takýto film bude chcieť vidieť viac fanúšikov? Momentálne už žiadna odpoveď nie je uspokojivá, pretože z MCU sa čoskoro stane cirkus plný dimenzií, Multiverse, cestovania v čase, galaktických postáv atď. A my sa toho už sa nevieme dočkať.

Čo si o Black Widow a jej budúcnosti myslíte vy? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: movieweb.com, comicbook.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -