FilmyOdporúčame

Môže sa Black Widow po Avengers: Endgame vrátiť z mŕtvych?

Black Widow v Avengers: Endgame zomrela, no môže ožiť? – Od vydania poslednej veľkej tímovky MCU prešlo už zopár mesiacov, no stále si nemôžeme pomôcť a ďalej ju rozpitvávame. Je tu totižto také obrovské množstvo otázok, ktoré fanúšik môže mať… Čo len zhoršilo oznámenie 4. fázy MCU. Teraz je nejasností a otázok ešte viac.

film black widow

Zdroj: marvel-movies.fandom.com

Ak keď Black Widow v Avengers: Endgame zomrela, môže znova ožiť?

Keď sa superhrdinovia vydali cestovať v čase a získať Kamene nekonečna, rozdelili sa do tímov. Jeden z tímov vytvorila stará známa dvojica, ktorá toho už má za sebou celkom dosť – Clint Barton aka Hawkeye / Ronin a Natasha Romanoff aka Black Widow. Vydali sa na Vormir, pričom my, diváci, sme vedeli, čo to znamená… Jeden z nich sa bude musieť obetovať.

Na internete som videl mnoho kritiky ohľadom scenára, ktorá sa týkala toho, prečo im Nebula nepovedala, čo sa na Vormire bude diať. Pravda je však taká, že nikto okrem nás to netušil. Z pohľadu Nebuly totižto vo filme Avengers: Infinity War Thanos vzal Gamoru, aby mu ukázala, kde sa nachádza Kameň duší (Soul Stone) a keď ho našiel, tak ju zabil. Žiadna z postáv teda nemala dôvod vedieť, čo sa udeje.

avengers: endgame black widow clint barton hawkeye ronin

Zdroj: agendasettingdiario.com

My sme to však celý čas vedeli, a aj keď sa Clint a Natasha smiali a tešili sa na ďalšie dobrodružstvo, rozmýšľali sme, kto z nich bude musieť zomrieť. Výsledkom srdcervúcej scény na Vormire bolo, že Black Widow sa obetovala pre získanie Kameňa duší. Ako im povedal povedomý strážca, Kameň si vyžaduje obetu, “duša za dušu.”

Znamená to, že Black Widow sa už nemá ako vrátiť k životu? Vo filme o tom presvedčivo hovoril aj Bruce Banner aka Smart Hulk, ktorý sa ju pri lusknutí Infinity Gauntlet snažil vrátiť späť. Avšak, nedokázal to. O tom, že sa to odčiniť naozaj nedá, nás uistil aj Joe Russo, jeden z režisérov:

Red Skull jednoznačne hovorí, že ‘je to večná výmena.’ A ‘večná’ by malo znamenať, že sa to nedá odčiniť.”

Captain America a Red Skull

Zdroj: marvel.com

Zvláštna situácia

Vyzerá to teda tak, že Black Widow je stopercentne preč, však? Nuž… Ide o Marvel. Zavádzanie za účelom vytvárania neočakávaných situácií im, ako vieme, veľmi dobre ide. Je teda možné, že príbeh Kameňa duší ešte neskončil?

Nie je to len možné, ale aj pravdepodobné. Do MCU totižto zavíta Adam Warlock. Pokiaľ neviete, ide o veľmi mocnú postavu, ktorá bude schopnosťami konkurovať menám ako Captian Marvel či Thor – aj keď možnosťou je, že bude jednoducho najsilnejšou postavou filmového vesmíru. No a práve Adam Warlock je v komiksoch známy tým, že je vlastníkom Kameňa duší (okrem toho, že už aj používal Infinity Gauntlet).

Adam Warlock ako držiteľ Infinity Gauntlet

Zdroj: screenrant.com

V budúcich rokoch uvidíme v MCU čoraz viac kozmických bytostí a charakterov. Niečo nám teda vraví, že logickosť večnej smrti sa čoskoro vytratí. Aj príbeh nadchádzajúcich The Eternals by sa mohol zaoberať Kameňmi nekonečna, pričom, ako som spomínal vyššie, dorazí Adam Warlock, s ktorým dosť možno navštívime dimenziu Kameňa duší. Žeby sme tam stretli Black Widow?

Ešte väčšiu motanicu z celej tejto situácie robí fakt, že Black Widow v máji 2020 príde s vlastným filmom. Vieme, že ide o prequel, žiaden návrat z mŕtvych teda potrebný nebude. Otázka však znie: prečo Marvel s jej sólovkou čakal až doteraz?

Fotky z natáčania Black Widow

Zdroj: mcuexchange.com

Je možné, že novým filmom nám štúdio naznačuje, že Black Widow predsa len má ešte nejakú budúcnosť? Alebo sa sólovky dočkala až po smrti kvôli tomu, že takýto film bude chcieť vidieť viac fanúšikov? Momentálne už žiadna odpoveď nie je uspokojivá, pretože z MCU sa čoskoro stane cirkus plný dimenzií, Multiverse, cestovania v čase, galaktických postáv atď. A my sa toho už sa nevieme dočkať.

Čo si o Black Widow a jej budúcnosti myslíte vy? Vaše názory a predpovede nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: movieweb.com, comicbook.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
    Related posts
    Filmy

    Pozrite si exkluzívny pohľad na uniknuté zábery z filmu Avatar 2 (SPOILERY)

    Filmy

    Film Matrix 4 dostal povolenie natáčať na Slovensku. Online je aj nový teaser

    Filmy

    Scarlett Johansson získala hlavnú úlohu vo filme Notorious B.I.G. vs Tupac. Koho tam stvárni?

    Filmy

    6 zloduchov, ktorým by mohol čeliť Tom Holland ako Spider-Man v nasledujúcom filme

    Pridaj komentár