Bloodborne vo first person pohľade? Vďaka šikovnému módu sa viete na Yharnam pozerať vlastnými očami

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Hunter must hunt

Fanúšikovia Souls záležitostí sú veľmi dobre oboznámený s azda druhým najpopulárnejším projektom štúdia FromSoftware, ktorý do veľkej miery z ich dlhoročnej ságy o ohni a vzniku svetov vychádza. Bloodborne si od svojho vydania stihol prejsť nejeden hardcore hráč, avšak až doposiaľ v ňom neexistoval plnohodnotný first person pohľad. To sa najnovšie zmenilo. Ako sa to šikovným hráčom podarilo?

Ak by ste predsa len náhodou patrili k tej hŕstke bojovníkov, ktorí sa do kútov temného a neľútostného mestečka Yharnam (dejisko Bloodborne) ešte nevydali, vedzte, že ide o ponurú záležitosť. Štylisticky i tematicky tentokrát Miyazaki siahol do útrob Lovecrafta a ďalších britských hororových mýtov i legiend.

Hrateľnosťou pritom ide o typickú žánrovú záležitosť, v ktorej na vás čaká pedantne spracovaný súbojový systém pýšiaci sa mierou brutality ako ranná tvorba režiséra Quentina Tarantina. Nechýbajú ani RPG elementy zahrňujúce triedenie skúsenostných bodov, získavanie nového (vizuálne úchvatného) vybavenia a v neposlednej rade sekanie majestátnych bossov. Dizajnovo ide o prvotriedny projekt, no to znalca tvorby FromSoftware už neprekvapí.

Prítomné monštrá sa radia medzi špičku aktuálneho herného priemyslu. Bloodborne má však navrch i v samotnej atmosfére neustále tlačiacej na pílu. Tá pripomína viktoriánsky Londýn a jeho najznepokojujúcejšie hrôzy, ktoré mýty z tohto prostredia a temného obdobia ponúkajú.

Bloodborne vo first person pohľade?

Vďaka novému módu sa viete po kútoch mestečka Yharnam a teda po celom svete Bloodborne prechádzať vo first person pohľade. Ide pritom o plnohodnotnú prerábku a nie iba krátky teaser či experiment, ktorý by sa počas hrania nenávratne rozpadol.

Samozrejme, je otázne ako sa bude projekt vo finále hrať, keďže akčná zložka a aj samotná explorácia je prispôsobená pohľadu z tretej osoby. Autor známy pod prezývkou Garden of Eyes si ale na prerobení dal údajne záležať. Dokonca aj zverejnený trailer pôsobí zaujímavo a zábavne súčasne.

Treba dodať, že dátum vydania momentálne nie je známy, avšak nemal by byť príliš ďaleko. Koniec koncov, ukážka predstavuje hneď niekoľko sekcií hry a teda sa možno domnievať, že je projekt vo svojich finálnych fázach vyvíjania, respektíve úplného dokončovania.

Čo hovoríte na zverejnenú ukážku vy? Dáte podobne ambicióznemu projektu šancu alebo zostanete pri tradičných potulkách, ktoré temný a hrôzostrašný Bloodborne ponúka? Dajte nám vedieť prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie.

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -