REKLAMA

Budeme v kinách dostávať “pokračovania” Bohemian Rhapsody?

Kapela Queen sa po Oscaroch rozhoduje, či nakrúti pokračovanie ich filmového megahitu.
Dvakrát oscar (jeden dosť diskutabilný, ale počíta sa), a pohľad na tržby (zárobok „iba“ 890 mil. / rozpočet 52 mil.) nám dáva jednoznačnú odpoveď. Vlastne to nie je zlý nápad, to najtemnejšie obdobie zo života kapely Queen v prvom filme vôbec nebolo. Stále je o čom rozprávať. Zaujímavejšie však je, ako na tento celý hudobný „BOOM“ zareagoval filmový priemysel.

Bohemian Rhapsody
Zdroj: filmifin.com

Ako zareagoval Hollywood na úspech sfilmovania Queenu?

Obrovským množstvom hudobných projektov, z ktorých nám niektoré už doslova klopú na dvere. Poďme sa pozrieť, ktoré to sú.

REKLAMA

Rocketman (SVK premiéra 30.5)

Extravagantný život Eltona Johna a jeho hudobná kariéra. Film nakrútil režisér „feeling good“ filmu Orol Eddie (Dexter Fletcher). Hlavnú úlohu stvárni Taron Egerton (Kingsmani, Robin Hood). Ten sa zoznámil s Eltononom pri nakrúcaní dvojky Kingsmanov (Eltonové otočky sú highlight filmu). Veľkou zaujímavosťou však bude spev Tarona Egertona, ktorý pre film naspieval skoro všetky hity sám.

Yesterday (SVK premiéra 27.6)

Všetkých fanúšikov Jamesa Bonda určite sklamal odchod režiséra Dannyho Boyla od nového projektu (Trainspotting, Milionár z Chatrče). Namiesto toho sa totiž rozhodol nakrútiť neuveriteľný príbeh neúspešného muzikanta Jacka. Jack sa jedno ráno zobudí a zistí, že nikto si nepamätá na kapelu Beatles. Urobí teda to, čo by spravil každý z nás (teda ak by sme vedeli spievať a hrať na gitare). Rozhodne sa ich vydať za svoje! Vo filme sa objaví aj Lily James (Mammia Mia!) a Ed Sheeran.

The Dirt (Netflix 22.3)

Meno režiséra určite zaskočilo nielen mňa. Životopisný film rockovej kapely Motley Crue nakrútil Jeff Tremaine. Ten produkoval a nakrútil všetky šialenosti šialencov Jackass. Napriek tomu ale film vyzerá nielen vizuálne nádherne, ale má aj to pravé rockové srdiečko. V hlavných úlohách sa netradične ukážu rapper Machine Gun Kelly ale aj komik Pete Davidson. Netflix si teda určite pripísal ďalší žánrový zárez.

Voda, čo ma drží nad vodou (SVK premiéra 25.4 )

Nie, toto nebude o Jožovi Rážovi a jeho kapele Elán. Životopisná dráma nás prevedie
búrlivým životom najväčšej legendy (česko)slovenskej poetickej scény – Jozefovi Urbanovi. Ten napísal libreta k muzikálu Kráľ Dávid, Vráť trocha lásky medzi nás (Money Factor), Len s ňou (Miro Žbirka), ale hlavne Voda čo ma drží nad vodou (Elán). Napriek svojej genialite (už v tridsiatke bol maturitnou otázkou), sa nevedel vyrovnať s nástrahami každodennosti.

Sme príliš zvedaví ako sa s touto témou popasuje režisér Tomáš Magnusek (Bastardi 3, Jedlíci aneb sto kilo lásky). A či ho nezatieni iný premiérový masaker. V tento deň má totiž premiéru malilinkatý film s názvom Avengers: Endgame a epizóda Boj o Winterfell ešte menšieho seriálu Game Of Thrones.

The Get Down (Netflix)

Seriál bol nakrútený už dávnejšie, avšak ak milujete hip hop, soul, breake dance, 70roky a
vznik tohto fenoménu, tak nie je o čom. Režisér Baz Luhrmann (Romeo a Júlia, Moulin
Rouge) nakrútil milostný dopis týmto tanečným štýlom, ktorý určite chytí každého. Stačí si pustiť trailer, a verím, že každý sa pustí do okamžitého binge watching.

Lords of Chaos

Tento film sa dá nazvať aj ako Bohemian Rhapsody pre temných metalistov. Ide o filmový portrét nórskych metalových projektov Mayhem a Burzum. Tí boli priekupníci Black Metalu a zároveň možno najšialenejšími kapelami na svete. Ak totiž milujete smrť, inak ako krvavým objatím to skončiť nemôže.

Je nejaká kapela, skupina alebo interpret, ktorý by si podľa Vás zaslúžil tiež svoj film/seriál? Ja by som si napríklad určite pozrel film o Rammsteine, Linkin Parku a jednoznačne aj o Rage Against the Machine. Čo vy?

Zdroj: csfd.cz