Toto sú bizarné detaily na kostýmoch filmových a seriálových postáv, ktoré vám určite unikli!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Väčšinou nevenujeme veľkú pozornosť kostýmom. Sledujeme totiž zaujímavý príbeh a ešte lepšie postavy. Lenže je to škoda, pretože kostyméri sa väčšinou poriadne vyhrajú s mnohými detailmi a až potom svoju prácu odovzdajú hercom. Dnes vám preto ukážeme bizarné detaily na kostýmoch postáv, ktoré vám zaručene unikli.

Detaily na kostýmoch filmových a seriálových postáv

1. Nenávidené sestry vo filme Moderná popoluška (2004)

detaily na kostýmoch postáv
Zdroj: adme.media

Klasický príbeh slávnej Popolušky sa dočkal mnohých spracovaní. Medzi tie najznámejšie patrí film Moderná popoluška s Hilary Duff v hlavne úlohe.

Samozrejme, ani v tomto príbehu nechýbali Popoluškine nenávidené sestry. Tvorcovia tejto romantickej komédie si však na ich kostýmoch dali záležať a obliekli ich do odevov rovnakej farby, aké mali na sebe ich náprotivky v kreslenej rozprávke z roku 1950.

2. Prívesok Black Widow vo filme Kapitán Amerika: Zimný vojak (2014)

detaily na kostýmoch postáv
Zdroj: adme.media

Práve v tomto komiksovom hite od Marvelu si pozorní diváci mohli všimnúť prívesok, ktorý na svojom krku nosí krásna Black Widow. Čo ste si ale určite nevšimli je vzor toho prívesku, ktorý predstavuje šíp. Je to odkaz tvorcov na silné priateľstvo, ktoré je medzi Natashou a Hawkeyem.

3. Znak na Martyho košeli vo filme Návrat do budúcnosti 3 (1990)

detaily na kostýmoch postáv
Zdroj: adme.media

Keď sa Marty ocitne na divokom západe, má na sebe klasickú westernovú košeľu, no s jedným malým detailom. Na košeli si niektorí diváci mohli všimnúť kresbu atómu, ktorý v tom čase ešte nikto nepoznal. Je to malý detail od tvorcov, ktorým nám chceli naznačiť, že Marty do tohto sveta skutočne nepatrí.

4. Rozdielne farby odevov vo filme La La Land (2016)

La La Land
Zdroj: adme.media

Na konci tohto ospevovaného muzikálu nám hlavné postavy Sebastian a Mia ukážu, ako by mohol vyzerať ich život, ak by skončili spolu. Mia (Emma Stone) má na sebe čisto biele šaty, pričom Sebastian (Ryan Gosling) má na sebe tmavý oblek.

Tvorcovia tým chceli naznačiť, že tieto postavy by mohli skončiť spolu, ak by rozdiely medzi nimi neboli také veľké.

5. Odev hlavnej postavy v seriáli Sabrinine mrazivé dobrodružstvá (2018 až 2020)

Sabrinine mrazivé dobrodružstvá
Zdroj: adme.media

V 1. sérii má na sebe hlavná postava Sabrina odev podobný tomu, ktorý mala na seba postava Rosemary v kultovom horore Rosemaryino dieťa (1968). V oboch projektoch má hlavné slovo nadprirodzená sila a vo veľkej miere sa tam spomína satanizmus a peklo.

6. Znak na teplákovom úbore vo filme Spider-Man: Návrat domov (2017)

Spider-Man
Zdroj: adme.media

Vo filmoch zo série MCU vždy nájdeme mnoho skvelých detailov. A výnimkou nie je ani film Spider-Man: Návrat domov.

Pri hodine telesnej výchovy si niektorí diváci mohli všimnúť vzor strednej školy na teplákových súpravách študentov. Na tomto vzore je tiež rok 1962, pretože práve v tom roku vyšiel prvý komiks so Spider-Manom.

7. Penny a jej blúzka v seriáli Teória veľkého tresku (2007 až 2019)

Teória veľkého tresku
Zdroj: adme.media

Oblečenie Penny je vždy zaujímavé. A nielen tým, že ho nosí taká krásna žena, ale aj tým, že tvorcovia nám pomocou jej odevov vždy niečo naznačia.

V tomto prípade ide o blúzku, ktorú mala Penny na sebe v ten moment, keď ju Leonard požiadal o ruku. A tú istú blúzku mala na sebe aj na konci 8. série, keď sa ona a Leonard rozhodli, že sa spontánne vezmú v Las Vegas.

Toto sú detaily z rôznych filmov či seriálov, ktoré si bežní diváci nikdy nevšímajú. Musíme však pochváliť kostymérov týchto projektov, ktorí odviedli skutočne kus skvelej práce. 

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -