Doctor Strange 2 sa pýši novými oficiálnymi fotkami z filmu. Vidíme na nich ústrednú štvoricu

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Nové zábery z filmu Doctor Strange 2

Čakanie sa každým dňom skracuje a azda tohtoročný najočakávanejší film od štúdia Marvel je už za chvíľu aj v našich kinách. Už teraz sa okolo neho (podobne ako okolo viacerých predošlých MCU projektov) točí niekoľko teórií, no nič nie je isté. Rozbehnuté nie sú ešte ani marketingové kampane, no aspoň občas nám štúdio dá von nejaké nové zábery z Doctor Strange 2. Je tomu tak aj tentoraz.

Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva, ako sa film volá celým menom, bude druhým sólovým filmom doktora, ktorý sa naučil čarovať, a zároveň ďalším filmom z Fázy 4. Podobne ako jeho predchodca, Spider-Man: Bez domova, kde sa mimochodom Doctor Strange tiež ukázal, nám viac ukáže z toho, ako funguje takzvaný multiverse, či po slovensky mnohovesmír. A ponorí sa do tejto témy poriadne hlboko.

Vidíme ústrednú štvoricu postáv

Ako inak, zo štyroch fotiek je každá venovaná jednej z postáv, ktoré uvidíme v nadchádzajúcom filme zrejme najviac. Ide o Stephena Strangea (Benedict Cumberbatch), Wonga (Benedicta Wonga), Wandu Maximoff (Elizabeth Olsen) a Americu Chavez (Xochitl Gomez). Pre poslednú spomínanú postavu ide zároveň o debut, keďže doteraz sa v MCU ešte neukázala. Americinou najvýznamnejšou schopnosťou je tvorba portálov, vďaka ktorým vie prechádzať medzi vesmírmi.

Na novom zábere ju vidíme naozaj dobre, vďaka čomu vieme povedať aj to, že postava má aj svoj typický outfit, a teda ikonickú bundu s hviezdami. V tejto bunde sme ju v komiksoch mohli vidieť neustále. Podľa všetkého bude mať vo filme naozaj významnú rolu, keďže by mala pomôcť Strangeovi pochopiť koncept mnohovesmíru. On ju, na druhej strane, bude musieť ochrániť pred monštrami, ktoré ju chcú pre seba. Vďaka nej by mohli cestovať medzi dimenziami.

Doctor Strange 2 tu je o pár týždňov

O réžiu filmu sa postaral legendárny Sam Raimi (Spider-Man trilógia), zatiaľ čo scenár napísal Michael Waldron (Loki). Okrem vyššie spomenutých hercov uvidíme ešte aj Chiwetela Ejiofora (Mordo), Michaela Stuhlbarga (Nicodemus West), Rachel McAdams (Christine Palmer) a Patricka Stewarta (Charles Xavier). Čo sa týka mýtických postáv, ukáže sa tu Gargantos (vesmírna jednooká chobotnica) alebo Rintrah. Ide o minotaura a jedného zo žiakov v Kamar-Taji.

Hoci pôjde pre Strangea ešte len o druhý sólový film, postavu sme v MCU projektoch videli už viackrát. Najprv to bolo v jeho prvom sólovom filme v roku 2016 a pokračovalo to snímkami Thor: RagnarokAvengers: Infinity WarAvengers: Endgame a Spider-Man: Bez domova. Tiež sme jeho hlas a animovanú verziu videli v kreslenom seriáli What If…?, vychádzajúcom na Disney+. Najnovšie sa teda už ukáže vo svojom sólovom filme, ktorý u nás vyjde v kinách 5.  mája 2022.

Čo vravíte na nové zábery z filmu? A na ktorú z postáv sa tešíte najviac? Dajte nám to vedieť dole do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -