Viete si predstaviť The Rocka v pokračovaní filmov Space Jam? Podľa režiséra by bol pre tretí film perfektný

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Dwayne Johnson v Space Jam 3

Space Jam patrí medzi ikonické filmy deväťdesiatych rokov. Niet divu, že sme dostali aj jeho pokračovanie, hoc až po 25 rokoch od vydania prvého filmu. Space Jam: Nová legenda práve valcuje kiná u nás aj vo svete, pričom režisér dvojky prezradil jednu zaujímavú informáciu. Ak by totiž malo vzniknúť pokračovanie Space Jam 3, chcel by, aby bol v hlavnej úlohe Dwayne Johnson.

Filmy zo série Space Jam sa zameriavajú na stret dvoch svetov – športového (konkrétne basketbalového) a animovaného. Ten animovaný sa týka konkrétne kreslených postavičiek Looney Tunes, ktorých poznajú snáď všetci. V oboch filmoch sa Bugs Bunny a jeho tím spojí so slávnym basketbalistom a spolu sa pokúsia vyhrať basketbalový zápas ich kariéry.

Space Jam: A New Legacy trailer
Zdroj: ew.com

Michael Jordan, LeBron James, … bude ďalším na rade The Rock?

Prvý film mal po vydaní vlažné prijatie, no po rokoch sa z neho stal kultový film. Pokračovanie sa v kinách teší úspechu, a tak bol režisér druhej časti Malcolm D. Lee opýtaný, či by si vedel predstaviť pracovať aj na ďalšej časti a akú slávnu osobnosť by si vedel v trojke predstaviť. Režisér sa zamyslel, avšak jeho voľbou nebol žiaden známy basketbalista, ale akčný herec.

Podľa režiséra by sa mohli teda zamerať na Dwayna „The Rock“ Johnsona, ktorý, aby pokračovali v tradícii športu, by sa mohol vo filme vrátiť k wrestlingu. Tento šport totiž robil pred tým, ako sa dal na dráhu herectva. Zatiaľ sa však o trojke nehovorí, štúdio zrejme presvedčia až konečné zisky filmu. Režisér Lee však o možnosti tretieho filmu povedal toto:

„Nikdy nehovorím nikdy. Všetko to bude o tom, či fanúšikovia odpovedia na toto pozitívne. Myslím si ale, že latka bola dvihnutá príliš vysoko v prípade prvého filmu s tou globálnou ikonickou superstar v Michaelovi Jordanovi a teraz s rovnako globálne ikonickou superstar v LeBronovi Jamesovi, ktorý presahuje šport. Kto je ten ďalší človek, vložený do tohto vesmíru? A potom musíte nájsť scenár a príbeh natoľko dobrý, že nebude opakovať to, čo bolo urobené, ale zachytí toho dušu a bude v tom pokračovať.“

Space Jam 3 by mohol pokojne vychádzať zo seriálu Young Rock

Režisér chce veľkú osobnosť a The Rock takou osobnosťou určite je. Prejsť z basketbalu do wrestlingu by bolo taktiež veľmi zaujímavé a bola by potom aj menšia šanca, že sa deje filmov budú opakovať. Johnsonovi určite nahráva aj to, že je jednou z najznámejších celebrít na svete, a tiež má vlastný seriál Young Rock. Ten formou sitkomu rozpráva reálny Johnsonov život.

V oboch Space Jam filmoch sme totiž dostali v podstate reálne basketbalové hviezdy, ktoré hrali samé seba, podobne ako The Rock v spomínanom seriáli. Seriál by sa potom dal teoreticky prepojiť s filmom Space Jam 3, keďže obe by sa zameriavali na reálneho Dwayna Johnsona. Oba projekty by mali ešte aj zábavný podtón, čo by sa navzájom len dopĺňalo. Určite teda ide o zaujímavú myšlienku.

nový trailer seriál young rock
Zdroj: soundinthesignals.com

Zatiaľ však pri myšlienkach zostaneme. Dwayne Johnson je totiž veľmi zaneprázdnený, a to napríklad s filmami ako Black Adam, Jungle Cruise alebo Red Notice, ktoré uvidíme tento alebo budúci rok. My si však stále môžeme pozrieť prvý film a cítiť sa ako basketbaloví fanúšikovia z konca minulého storočia, alebo môžeme ísť do kín a pozrieť si moderný basketbal v novom pokračovaní.

Chceli by ste vidieť The Rocka v potenciálnom filme Space Jame 3? Malo by takéto pokračovanie vzniknúť? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -