Takto chudnú, jedia a cvičia ti najvypracovanejší herci v Hollywoode! – Časť 1.

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Každý z nás chce vyzerať dobre, avšak väčšina ľudí nie je práve spokojná so svojou postavou. V tomto prípade je najlepšie vziať osud do vlastných rúk, vytvoriť si jedálniček s pomocou profesionálov a pustiť sa do tréningu. Svoje o tom vedia aj slávni a dobre stavaní herci, ktorí sa na svoje svalnaté telá museli poriadne namakať. Dnes vám preto ukážeme, ako chudnú, cvičia a samozrejme jedia tí najvypracovanejší herci v Hollywoode. A možno to práve pre vás bude tá správna motivácia sem-tam navštíviť posilňovňu.

Takto cvičia a jedia najvypracovanejší herci v Hollywoode

1. Dwayne Johnson

najvypracovanejší herci v Hollywoode
Zdroj: instagram.com

Dwayne Johnson patrí medzi najimpozantnejších mužov v Hollywoode. Jeho postava totiž budí neskutočný rešpekt. Sám sa na jej stavbe poriadne nadrel. Tréning Dwaynea Johnsona je nesmierne náročný. Slávny herec ho praktikuje denne, pričom vstáva o 04:00 ráno a svoj deň začína prechádzkou a ľahkým behom.

Okolo 05:00 ráno si pripraví svoje prvé jedlo. Celkovo zje až 4kg jedla denne, pričom prijme 6 až 8000 kalórii. Jeho strava pozostáva z mäsa, rýb ako sú treska či losos a z komplexných sacharidov, medzi ktoré patria suroviny ako sú ryža či ovsené vločky. Možno by ste si mysleli, že takýto človek musí byť abstinent, aby si udržal svoju kondíciu, ale nie je to tak. Sám Dwayne priznáva, že si z času na čas dá poharik tequily svojej vlastnej značky Teremana Tequila.

2. Henry Cavill

najvypracovanejší herci v Hollywoode
Zdroj: instagram.com

Ak chcete hrať Supermana, musíte ako Superman vyzerať. Henry Cavill cvičí až 6-krát do týždňa. Jeho rada na štíhlu postavu je kardio na lačno: „Ráno vstanem, dám si kávu a potom si dám polhodinový beh na lačno.“

Čo sa stravy týka, Henry Cavill začína svoj deň dvojdielnymi raňajkami. Najprv si dá bielkovinový kokteil, obsahujúci jeden a pol odmerky srvátkového proteínového izolátu. K tomu si pripraví jednu šálku ovsených vločiek a pár bobúľ. Druhé raňajky sa skladajú z omelety so šunkou. Ďalšie dve jedlá pozostávajú z kuracieho mäsa a z kombinácie hnedej a bielej ryže.

Cavill je taktiež veľkým fanúšikom kari korenia. Jeho štvrté jedlo pozostáva z hovädzieho mäsa a pečených zemiakov. Najradšej ich má opečené do chrumkava. Pred spaním si slávny herec dá ešte jeden proteínový kokteil, no tentokrát zmieša dve odmerky srvátkového proteínu s vodou. Čo sa týka jeho „cheatdays“ jedál, Cavill má slabosť pre pizzu.

3. Mark Wahlberg

najvypracovanejší herci v Hollywoode
Zdroj: manofmany.com

Ďalším hollywoodskym borcom je Mark Wahlberg. V každom filme hrá dobre stavaného chlapíka, pričom jeho postava je v podstate bezchybná. Jeho tréningový a diétny režim je však nesmierne náročný. Síce necvičí až toľko ako The Rock, avšak vstáva veľmi skoro a takisto veľmi skoro sa ukladá spať. Jeho deň začína už o pol tretej ráno.

Najprv prebehne modlitba a potom jeho prvé raňajky. Konkrétne sa toto jedlo skladá z ovsených vločiek, vajec, čučoriedok a arašidového masla. Hneď po tomto jedle sa Mark poberie do posilňovne.

Mark Wahlberg
Zdroj: honehealth.com

Raňajky číslo dva si dáva o pol šiestej ráno a skladajú sa proteínového kokteilu, troch morčacích burgerov a piatich kúskov slaných zemiakov. O ôsmej ráno je už slávny herec opäť hladný, takže prichádzajú na rád morčacie guľôčky. Tých zje priemerne tak 10. Okolo pol jedenástej prichádzajú raňajky číslo tri, ktoré sa skladajú z kuracieho šalátu, dvoch vajec, olív a avokáda. O jednej poobede si herec dáva obed, ktorý pozostáva z grilovaného New York steaku a zelenej papriky.

Okolo pol štvrtej poobede prichádza na rad „snack“. V Markovom prípade je to grilované kura a bok choy. Po všetkých týchto jedlách prichádza druhá fáza tréningu. Hercova večera pozostáva z rýb. Buď je to halibut, morský vlk alebo treska so zeleninou. Mark svoju večeru zje okolo pol šiestej, pretože približne okolo ôsmej už je v posteli.

4. Chris Hemsworth

Chris Hemsworth
Zdroj: thebarbell.com

Ak sa niekedy budete uchádzať o rolu Thora od Marvelu, mali by ste brať ohľad na to, že musíte vyzerať tak namakane ako austrálsky herec Chris Hemsworth. Keď hrá túto ikonickú postavu, má približne 100 kg, keď však hrá v iných filmoch, preferuje štíhlejší vzhľad a svoju váhu tak zníži na 85 kg.

Chris Hemsworth
Zdroj: dmarge.com

Chris Hemsworth cvičí 5-krát do týždňa, väčšinou viac ako hodinu. Každý deň sa pritom sústredí na inú časť tela. Pri týchto intenzívnych cvikoch spáli množstvo energie, ale, samozrejme, pri príprave na rolu Thora si nemohol dovoliť spaľovať svoje svaly. Preto denne prijímal približne okolo 4500 kalórií. Tie rozložil na 6 jedál, pričom sa sústredil hlavne na príjem bielkovín zo živočíšneho mäsa.

Jeho raňajky obsahujú miešané vajcia, zeleninu, toasty a steak, šalát a dokonca aj zemiaky. Pred tréningom, to znamená ešte doobeda, si dá ryžu s kuracím mäsom a so zeleninou. Jedlo po tréningu sa skladá z jahňacích kotliet a sladkých zemiakov. Občerstvenie predstavuje opäť kuracie mäso, ryžu a zeleninu. Jedlo číslo 5 je trochu menej kalorické, obsahuje len lososa, brokolicu a huby. Večera sa skladá z proteínového mixu. Ten pozostáva z čokolády, arašidového masla, banánu a samozrejme zo srvátky.

5. Jason Statham

Jason Statham
Zdroj: manofmany.com

Jason Statham patrí medzi najlepšie vypracovaných hercov na svete. Svoju skvelú postavu predviedol vo filmoch ako sú Kuriér, Expandables či v sérii Rýchlo a Zbesilo. Aby mal takéto skvelé výsledky, trénuje britský herec každý deň. V podstate je v posilňovni 7-krát do týždňa.

Jason Statham
Zdroj: pinterest.com

Jeho jedálniček pozostáva z raňajok, obeda, občerstvenia a večere. Na raňajky uprednostňuje sladké ovocie ako sú banány, čučoriedky a podobne, pričom tieto sacharidy dopĺňa ovsom. Obed sa skladá z hnedej ryže, tradične kuracieho mäsa a misky polievky. Áno, Jason na polievku nedá dopustiť a tvrdí, že nie je nič lepšie ako miska dobrej polievky. Občerstvenie sa klasicky skladá z proteínového mixu, v ktorom je arašidové maslo a taktiež sú v ňom rôzne druhy orechov. Najsýtejšie jedlá si Statham dáva na večeru. Tá sa skladá z hovädzieho mäsa, kuracieho mäsa, rýb a šalátu.

Tento článok bude pokračovať v ďalšej časti. Takže takto denne fungujú tí najvypracovanejší herci v Hollywoode. Dokázali by ste to tiež?

Zdroj: menshealth.com, honehealth.com, exercisewithstyle.com, manofmany.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -