Unhinged bude prvým filmom, ktorý sa opäť objaví v kine. Ktorá hviezda si v ňom zahrá?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Drastický thriller už toto leto

Koronavírus predstavoval pre filmový priemysel veľkú ranu. Väčšina produkcií a nakrúcanie snímok či seriálov bolo pozastavené a kvôli nešťastnej udalosti nefungovala ani distribúcia v kinách.

Mnoho autorov sa preto uchýlilo k online vydávaniu prostredníctvom rôznych platforiem. To sa, pravdepodobne, už čoskoro zmení, keďže na začiatku leta by si mali diváci pozrieť temný thriller Unhinged na veľkom plátne.

Premiéra pochopiteľne prebehne v Spojených štátoch amerických, pričom treba upozorniť, že i ďalšie krajiny plánujú otvoriť brány kín v úvode najhorúcejšieho ročného obdobia, presnejšie prvého júla 2020, kedy má vyjsť aj Unhinged.

Obnovenie kino premiér budú sprevádzať rôzne opatrenia a bezpečnostné zákazy. To v praxi znamená, že sa na filmoch neocitnete v sprievode ďalšej stovky neznámych divákov. O čom však bude pripravovaný thriller, ktorý bol pôvodne naplánovaný až na nadchádzajúci september?

Unhinged
Zdroj: complex.com

Russell Crowe ako maniakálny prenasledovateľ v Unhinged 

Premisa, ktorá bola načrtnutá v približne dvojminútovej ukážke, pozostáva z toho, že antagonista v podaní oscarového Russella Crowa (Gladiátor, 3:10 vlak do Yumy) ohrozuje mladšiu šoférku Rachel. Tú stvárňuje Caren Pistorious, známa napríklad vďaka snímke Slow West.

Podľa videa bude na terore v stelesnení skúseného herca stáť napätie a dynamika filmu. Väčšinová časť snímky sa zrejme odohráva v automobile, pretože po krátkej nezhode názorov sa hlavný antagonista rozhodne, že hrdinke cestovanie poriadne strpčí. Dokonca sa zdá, že by nemal problém so zabíjaním, pričom už v traileri sa postará o niekoľko násilností.

Dôvod takéhoto konania? Podľa jeho vlastných slov chce, aby Rachel pochopila, čo je naozaj zlý deň a naučila sa ospravedlňovať sa. Krásny príklad toho, ako málo niektorým filmovým postávam stačí, aby sa z nich stali zloduchovia.

Solídny béčkový thriller? 

Je zrejmé, že nejde o najoriginálnejší, prípadne najlepší scenár pod slnkom, avšak minimálne možno očakávať slušné béčko s dobrou produkciou, ktoré sa príliš nezapodieva psychológiou. Autori sa zrejme primárne sústredili na spád a tempo, pričom by bolo príhodné, ak by sme sa dočkali dobrých automobilových naháňačiek.

Z koncepcie traileru sa taktiež dá vyčítať, že samotné finálne prebehne v dome hlavnej hrdinky, kde sa bude pred mohutným Russellom skrývať. Treba spomenúť že scenárista Carl Ellswort má na svojom konte napríklad film Disturbia, ktorý rovnako nepatril k originálnej tvorbe (vlastne len mierne modernizoval klasiku Alfreda Hitchcocka).

V rámci možností každopádne fungoval a preto schopnostiam tohto autora snáď môžeme veriť. Ostatne je pomerne príjemné si raz za čas zájsť na jednoduchší film, ktorý sa nesnaží byť prelomovou záležitosťou, ale skromnejším oddychovým projektom.

Ak to bude možné, zájdete do kina na thriller Unhinged? Zapôsobila na vás prvotná ukážka, z ktorej je zrejmé, že herecké schopnosti Russella Crowa sú hlavným ťahúňom celého projektu? Pokojne nám dajte vedieť v komentároch. 

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -