Rebríček filmov Toma Hollanda podľa hodnotení. Je na prvom mieste najnovší Spider-Man?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Filmy Toma Hollanda podľa Rotten Tomatoes

Tom Holland patrí jednoznačne k najtalentovanejším a najobľúbenejším hercom mladej generácie. Na konte má aj vďaka tomu už pomerne dosť filmov, pričom niektoré sú o niečo viac úspešné ako ostatné. Dnes sa pozrieme na všetky filmy herca Toma Hollanda, a to v podobe rebríčka zostaveného na základe hodnotení filmovej stránky Rotten Tomatoes.

Holland začal s herectvom v roku 2012 vo filme Nič nás nerozdelí a do dnešných čias sa ukázal v dvadsiatich celovečerných filmoch. Role si skúsil aj v dabingu, takže sme ho mohli počuť v animákoch ako Maskovaní špióni či Vpred alebo vo filme Dolittle, kde daboval psa Jipa. Jeho ale asi najznámejšou rolu je rola Petera ParkeraSpider-Mana vo filmoch v MCU.

Tom Holland je najlepším Spider-Manom na plátne
Zdroj: comicbookmovie.com

Komiksovky, animáky aj drámy

Spider-Mana si zahral už v šiestich filmoch, pričom prvýkrát to bolo vo filme Captain America: Občianska vojna a zatiaľ poslednýkrát v nedávno vydanom filme Spider-Man: Bez domova. Jeho cesta ale nekončí a vidieť by sme ho mali aj v ďalšej Spider-Man trilógii. Celý zoznam filmov, zoradený kritikmi od najhoršie hodnotených po tie najlepšie, si viete prečítať pod týmto odstavcom:

20. Dolittle (2020) – 14%
19. Chaos Walking (2021) – 21%
18. Cherry (2021) – 37 %
17. V srdci mora (2015) – 43 %
16. Edge of Winter (2016) – 50 %
15. The Current War: Director’s Cut (2019) – 61 %
14. The Devil All the Time (2020) – 64 %
13. How I Live Now (2013) – 65 %
12. Pilgrimage (2017) – 68 %
11. Maskovaní špióni (2019) – 77 %
10. Nič nás nerozdelí (2012) – 81 %
9. Avengers: Nekonečná vojna (2018) – 85 %
8. Stratené mesto Z (2016) – 86 %
7. Vpred (2020) – 88 %
6. Captain America: Občianska vojna (2016) – 90 %
5. Spider-Man: Ďaleko od domova (2019) – 90 %
4. Locke (2013) – 91 %
3. Spider-Man: Návrat domov (2017) – 92 %
2. Spider-Man: Bez domova (2021) – 94 %
1. Avengers: Endgame (2019) – 94 %

Ako je možné vidieť, medzi jeho najlepšie filmy patria práve komiksovky, čo je asi hlavne vďaka ich obľúbenosti v dnešnej dobe. Samozrejme, sú dobré aj vďaka jeho hereckým schopnostiam a výkonom či spolupráci s inými hercami, čo mu nemôžeme odoprieť. Najbližšie ho však neuvidíme v komiksovke, ale v akčnom filme natočenom podľa rovnomennej hernej série.

Uncharted oficiálny trailer
Zdroj: gettotext.com

Holland už čoskoro vo filme Uncharted

Vo filme Uncharted si zahrá zlodeja Nathana po boku Marka Wahlberga, ktorý zas bude hrať ostrieľaného lovca pokladov Sullyho. Spolu sa pokúsia nájsť 500 rokov stratený poklad skôr ako hlavný záporák filmu zvaný Moncada, hraný Antoniom Banderasom. Okrem týchto hercov uvidíme v ďalších rolách napríklad aj Sophiu AliTati Gabrielle alebo ElrubiusOMGa.

Film bude patriť k žánru zameranému na honbu za pokladom a tak bude aj plný tajomných rébusov či skvelej akcie. Tom Holland v ňom bude bojovať proti nepriateľom, vypadávať z lietadla alebo preskakovať z jednej starobylej lode na druhú. A to vtedy, keď budú niekoľko desiatok metrov nad zemou. Aké hodnotenie film dostane sa dozvieme najskôr až 18. februára 2022, kedy má film premiéru. A jeho oficiálna synopsa znie nasledovne:

Mazaný zlodej Nathan Drake (Tom Holland) je naverbovaný ostrieľaným lovcom pokladov Victorom „Sullym” Sullivanom (Mark Wahlberg), aby získal bohatstvo, ktoré stratil Ferdinand Magellan pred 500 rokmi. Čo začalo ako zlodejská práca pre dvojicu sa stalo svetobežníckymi vzrušujúcimi pretekmi za získaním ceny pred neľútostným Moncadom (Antonio Banderas), ktorý verí, že on a jeho rodina sú jeho právoplatnými dedičmi. Keď Nate a Sully rozlúštia hádanky a vyriešia jednu zo svetovo najstarších záhad, podarí sa im nájsť 5 miliárd dolárov v podobe pokladu a možno aj Nateovho dlho strateného brata… ale iba ak sa im podarí spolupracovať.

Súhlasíte s takýmito hodnoteniami? Alebo by ste jeho filmy ohodnotili inak? Ktorý Hollandov film máte najradšej? Dajte nám to vedieť do komentárov.

Zdroj: editorial.rottentomatoes.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -