10 skvelých filmov, v ktorých hlavné postavy povedali sotva pár viet!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Všetci zbožňujeme filmy, v ktorých sú dialógy skutočne vyostrené, pestré a skvelo napísané. Medzi takéto filmy patria napríklad hity Quentina Tarantina (Pulp Fiction: Historky z podsvetia, Divoký Django) či Martina Scorseseho (Vlk z Wall Street, Mafiáni). Nie všetky filmy však potrebujú množstvo viet a slov. V niektorých filmoch totiž stačí postavám povedať málo na to, aby vyjadrili svoje emócie. My sa dnes práve na takéto diela zameriame a ukážeme vám filmy, v ktorých herci takmer nehovoria.

1. Keanu Reeves vo filme John Wick 4 (2023)

filmy, v ktorých herci takmer nehovoria
Zdroj: movieweb.com

Akčný antihrdina John Wick nie je práve postava, ktorá by toho veľa povedala. Väčšinu stopáže filmu tvoria akčné sekvencie, ktoré diváci tak obdivujú. Je to aj logické, keďže tvorcom a režisérom celej série je bývalý kaskadér Chad Stahelski. V poslednej časti toho Wick povedal skutočne málo. Po zostrihaní zo seba Keanu Reeves dostal len 380 slov, čo je pre hlavnú postavu skutočne málo. Napriek tomu môžeme aj tento štvrtý diel považovať za vydarený.

2. Emily Blunt vo filme Tiché miesto (2017)

filmy, v ktorých herci takmer nehovoria
Zdroj: thedigitalfix.com

Už len z názvu vyplýva, že postavy medzi sebou v podstate nehovoria. Väčšinou komunikujú len posunkovou rečou. Z toho vyplýva, že hlavná postava, ktorú si zahrala Emily Blunt, povedala v celej prvej časti len 25 viet. Diváci sa však vôbec nesťažovali skôr naopak. Film herca Johna Krasinskeho divákov zaujal svojou štruktúrou, akciou a takisto hereckým umením.

3. Tom Hanks vo filme Stroskotanec (2000)

filmy, v ktorých herci takmer nehovoria
Zdroj: consent.yahoo.com

Medzi mnohými legendárnymi postavami, ktoré stvárnil Tom Hanks, by sme len ťažko vyberali tú najlepšiu. Určite však medzi nich patrí aj postava Chucka Nolanda z filmu Roberta Zemeckisa Stroskotanec. Keďže dej filmu rozpráva príbeh muža na opustenom ostrove, je logické, že scenár Toma Hanksa netvorilo veľa dialógov. Tie však majú svoju intenzitu, hlavne od momentu, keď si Hanks vytvorí priateľa Wilsona z volejbalovej lopty.

4. Johnny Depp vo filme Nožnicovoruký Edward (1990)

filmy, v ktorých herci takmer nehovoria
Zdroj: nme.com

Na rozdiel od Kapitána Jacka Sparrowa, ktorý rozpráva veľa, Edward je tichou postavou. V celom filme povedal Johnny Depp len 150 slov, z ktorých však každé malo svoju intenzitu. Dvojici Burton-Depp sa tak podarilo vytvoriť jednu z najsympatickejších postáv v histórii kinematografie.

5. Elijah Wood vo filme Sin City: Mesto hriechu (2005)

filmy, v ktorých herci takmer nehovoria
Zdroj: screenrant.com

Elijah Wood je známy predovšetkým ako Frodo z legendárnej série Pán Prsteňov. Diváci boli šokovaní tým, keď si zahral nájomného vraha a kanibala v kultovom filme Sin City režiséra Roberta Rodrigueza. Wood sa rozhodol, že jeho postava bude oveľa zaujímavejšia, ak v celom filme nepovie ani slovo. A mal pravdu.

6. Tom Hardy vo filme Mad Max: Zbesilá cesta (2015)

Tom Hardy
Zdroj: imdb.com

Medzi filmy, v ktorých herci takmer nehovoria, radíme aj tento megahit. Napriek tomu, že je Max v tomto filme hlavnou postavou, skutočne nám toho veľa nepovedal. Herec Tom Hardy mal v celom filme 52 viet, čo je na hlavnú postavu skutočne málo. Musíme však povedať, že to nebolo na škodu, pretože akcia vo filme tak plynule prúdila a uchvátila divákov po celom svete. Taktiež kritici ocenili gestikulačné a mimické schopnosti britského herca, ktoré sú na vysokej úrovni.

7. Leonardo DiCaprio vo filme The Revenant (2015)

Leonardo DiCaprio
Zdroj: variety.com

Oscarový herec Leonardo DiCaprio má za sebou množstvo skvelých postáv, ktoré vo filmoch povedali veľmi veľa. Napriek tomu Oscara získal práve za rolu vo filme, v ktorom jeho postava povedala veľmi málo. Hercovi to však vôbec nevadilo, práve naopak. Sám požadoval, aby scenáristi odstránili niektoré dialógy, aby mala jeho postava Hugha Glassa čo najmenej slov v celom filme.

8. Reese Witherspoon vo filme Divočina

Reese Witherspoon
Zdroj: time.com

Reese Witherspoon si mnohí spájajú s postavou Elle Woodsovej z kultovej komédie Pravá blondínka. Herečka sa však výborne orientuje aj v dramatických filmoch, čo predviedla aj pri stvárnení postavy Cheryl Strayed z filmu Divočina. Dej filmu sa sústredí na cestu tejto postavy a keďže Reese nebola obmedzovaná veľkým množstvom dialógov, mohla sa tak sústrediť na svoj výkon, ktorý bol veľmi presvedčivý. Herečka tak získala druhú nomináciu na Oscara od jej víťazstva v roku 2006, za jej výkon vo filme Walk the Line.

9. Sandra Bullock vo filme Gravitácia (2013)

Sandra Bullock
Zdroj: variety.com

Kultový film Alfonsa Cuarona nám ukazuje Sandru Bullock, ktorá zostala sama vo vesmíre a snaží sa dostať späť na planétu Zem. Spočiatku konverzuje so svojimi kolegami, medzi ktorých patrila aj postava Georgea Clooneyho. Ten však zomiera prakticky hneď v úvode a zvyšok filmu sa venuje boju o prežitie slávnej herečky. Je teda v podstate neverbálny, až na niekoľko pasáži. To však filmu len dodáva na jeho intenzite a dnes považujeme Gravitáciu za jeden z najlepších survival trilerov na svete.

10. Ryan Gosling vo filme Drive (2011)

Ryan Gosling
Zdroj: imdb.com

Ryan Goslinga majú diváci zaškatuľkovaného ako romantického hrdinu z filmov Zápisník jednej lásky a La La Land. Tento atraktívny herec má však širokú hereckú škálu, čo predviedol aj v populárnom trileri Drive. V ňom je jeho postava takmer nemá, v celom filme povie len 891 slov. Napriek tomu môžeme povedať, že sa Gosling blysol skutočne presvedčivým výkonom v úlohe Hollywoodskeho kaskadéra.

Toto sú filmy, v ktorých herci takmer nehovoria. Napriek tomu však podali skvostné výkony, ktoré ocenili aj Akademici z Hollywoodu udelením nominácie na Oscara.

Zdroj: ranker.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -