Očakávaný remake hernej JRPG legendy Final Fantasy VII sa dočkal demoverzie

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Jedna z najdlhších herných sérií sa vracia 

Herná JRPG značka od štúdia Square Enix s názvom Final Fantasy je žánrovým fanúšikom až notoricky známa. Odjakživa si zakladala na kolosálnom svete s pútavým príbehom, postavami, ktoré dokázali chytiť za srdce a taktickej hrateľnosti. Zabúdať by sme ale nemali ani na grandiózny hudobný sprievod, ktorý vždy patril k vrcholom jednotlivých rokov.

Svoju siahodlhú fantasy púť započala ešte v roku 1987, kedy malo značku pod svojimi krídlami štúdio Square. To samostatne pracovalo na sérii až do roku 2003, kedy sa spojilo s ďalšími vývojármi z Enix. No a takýmto spôsobom vzniklo štúdio Square Enix, ktoré je aktuálne dvorným vývojárom a vydavateľom hier zo sveta Final Fantasy, ako aj mnohých ďalších úspešných JRPG projektov.

Už od svojho vzniku hráčom tieto hry prinášali netradičné fantasy eposy, ktoré s nimi zostávali aj dlhú dobu po dohraní, dokonca sa v konkrétnych prípadoch zapísali hlboko do srdca. Dnes medzi komunitou fanúšikov pozná úplne každý postavy ako Tidus, Auron, Cloud Strife alebo najnovšie i princeznú Lunafreyu, princa Noctisa a jeho vernú družinu. Nehovoriac o tom, že jednotlivé svety sú navzájom prepojené a častokrát na seba odkazujú fanúšikovskými mrknutiami.

Naprieč rokmi si séria prešla hneď niekoľkými vrcholmi. Či už to bolo Final Fantasy X, Final Fantasy VII alebo Final Fantasy XV, môžeme hovoriť o komerčne úspešných hrách, ktoré v recenziách svojho času zažiarili. Zdá sa pritom, že siedmy diel série bude opätovne po rokoch sláviť úspech, čo naznačuje i voľne dostupná demoverzia, ktorá hráčske publikum mimoriadne potešila.

Final Fantasy VII
Zdroj: theverge.com

JRPG ikona v novom kabátiku

Final Fantasy VII spolu s minuloročným Resident Evil 2 sú najlepšími príkladmi toho, že remake a remaster nie je identický pojem. Zatiaľ čo remaster opráši vizuálnu stránku, pridá HD textúry a zjasní farebnú paletu, remake vezme desiatky rokov starú hru a úspešne ju predstaví novej generácii hráčov. Remake preto bezproblémovo funguje v dnešnej dobe, keďže je prispôsobený terajším štandardom a nárokom.

To je samozrejme prípad nadchádzajúceho titulu, ktorý sa práve dočkal demoverzie. K nej bolo vydané i sprievodné video, pričom to mapuje prechod viac ako hodinovou hrateľnou ukážkou, ktorú nájdete priamo na PlayStation Store.

Určite treba dodať, že celé video vyzerá fantasticky a snáď každého musí lákať vyskúšať si demo. Nielenže pôsobí vizuálne nádherne, moderne, avšak farebnou paletou verne originálu. Z pohľadu hrateľnosti všetko vyznieva prekvapivo plynulo a funkčne. Dokonca sa nejednému hráčovi nechce veriť, že pôvodná hrá je akčnou ťahovou stratégiou, kde viac premýšľate ako sekáte mečmi alebo strieľate zbraňami.

V rámci bojov môžete ľubovoľne prepínať medzi dostupnými postavami a prostredníctvom niekoľkých tlačidiel vytvárate naozaj pozoruhodné útoky, ktoré výborne vyzerajú a o ich ničivých následkoch niet žiadnych pochýb. Archaizmus z hrateľnosti rozhodne necítiť, avšak duch originálu pretrváva, čo rozhodne ocení staršie a klasikou pobozkané publikum.

Final Fantasy VII
Zdroj: .youtube.com

Bojovanie je, po vzore pätnásteho dielu ságy, dynamické, plné najrôznejších grafických doplnkov, čo mu zaisťuje určitú unikátnosť. Zatiaľ sa zdá, že najviac zostarol dizajn úrovní, ktoré sú predsa len príliš komorné a stiesnené, čo sa ale postupom príbehu môže zmeniť.

Kedy možno očakávať príchod Final Fantasy VII? 

Cloud Strife a teda i remake Final Fantasy VII nám svojím obrovským mečom pomaly klope na dvere, keďže vychádza 10. apríla 2020, momentálne exkluzívne na konzoly PlayStation 4. Je však veľmi pravdepodobné, že sa neskôr pozrie aj na ďalšie herné platformy, minimálne na osobné počítače.

V prípade, že sa už fantastického japonského RPG neviete dočkať, môžete si skrátiť čakanie fanúšikovskou prerábkou v projekte Dreams, ktorého recenziu sme vám prednedávnom priniesli.

Tešíte sa i vy na remake Final Fantasy VII, alebo vás necháva táto žánrová klasika chladnými? A vraciate sa k titulu ako nostalgickí hráči, prípadne patríte k novej generácii, ktorá pôvodnú hru už nepozná? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom komentárovej sekcie.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -