Osobnosti

Neuveríte, prečo zatkli hereckú hviezdu filmu Joker

Herec z filmu Joker bol zatknutý

Herec z filmu Joker bol zatknutý. Joaquin Phoenix, titulná hviezda nedávneho komiksového hitu, sa dostala za mreže za akcie, ktoré môžeme prirovnať činom Arthura Flecka. Teda aspoň okrajovo. Nižšie si prečítajte, čo sa vlastne stalo.

Film Joker dosiahol neuveriteľný finančný i kritický úspech. Okrem toho sa doňho zamilovali diváci, a to aj široká verejnosť pomimo fanúšikov tohto klasického DC zloducha. Princ zločinu vtrhol do kín v koži psychologického thrilleru s prvkami drámy, ktorú si diváci chvália hlavne kvôli technickému spracovaniu, hudbe a, samozrejme, hereckému výkonu titulného Joaquina Phoenixa.

joaquin phoenix

Zdroj: forbes.com

Pri oslavách ohromného finančného a kritického úspechu sa neustále spomínajú dve mená: režisér Todd Phillips a herec Joaquin Phoenix. Tvorca v režisérskej stoličke, ktorý je známy vďaka komediálnej sérii Vo štvorici po opici, pretvoril príbeh pôvodu hlavného nepriateľa Batmana na sociálne relevantnú drámu, s ktorej témami sa stotožnili milióny fanúšikov.

Samozrejme, bez Phoenixa, ktorý si zahral Arthura Flecka, nádejného komedianta, ktorý sa nedokáže zaradiť do spoločnosti kvôli jeho mentálnym problémom, by to nebolo možné. Jeho herecký výkon bol ocenený cenou Zlatého Glóbusu v kategórii Najlepšieho herca v dráme. Zaujal nás najmä tým, ako dobre porozumel charakteru, ktorý zo scenára preniesol na plátno. Žeby sa však na Jokera podobal ešte viac, ako sme si doteraz mysleli?

Protest pred kongresom vo Washingtone

V hlavnom meste USA Washington D.C. sa 10. januára konal protest “Fire Drill Fridays“. Šlo o posledné verejné zhromaždenie, ktoré zorganizovala herečka Jane Fonda. Hlavnou témou týchto protestov boli klimatické zmeny, za ktoré bojuje aj samotný Joaquin Phoenix. Veľmi nás teda neprekvapilo, že sa na ňom ukázal.

Ako nám prostredníctvom svojho Twitteru dala vedieť reportérka Hannah Jewell, herec z filmu Joker bol za svoju účasť na proteste zatknutý.

“Joaquin [Phoenix] bol práve odvedený políciou kongresu… to je všetko, vážení!”

Phoenix nie je prvou celebritou, ktorá bola počas protestov “Fire Drill Fridays” zatknutá. Polícia v predchádzajúcich týždňoch odviedla do väzby aj mená ako Lily Tomlin, Sam Waterston, Ted Danson, Diane Lane či Sally Field. Samotná organizátorka bola od štartu demonštrácií zatknutá až 5-krát. Vôbec pritom netají, že ide o skvelú taktiku, ako priniesť pozornosť verejnosti na svoj aktivizmus.

Zadržania vo väzbe zatiaľ nikdy netrvali dlho, môžeme teda očakávať, že ani Joaquin Phoenix nestrávi za mrežami viac ako pár nocí.

Ľudia začali po zverejnení týchto správ porovnávať skutočného herca s jeho fiktívnou persónou z filmu Joker. V rámci príbehu sa Arthur Fleck stane tvárou protestov v Gotham City, ktoré vyústia v anarchistické demonštrácie, smrť rodičov Brucea Waynea a nevyhnutný zrod legendárnej komiksovej postavy. Môžeme teda čakať, že rovnako ako po jeho činoch vo filme, aj po jeho zatknutí v realite sa v očiach aspoň niektorých zástancov zmien stane tvárou klimatických protestov, inšpirovaných Gretou Thunberg.

Zdroj: comicbook.com, twitter.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Osobnosti

  Režisér Christopher Nolan sa vyjadril k pandémii. Ako sú na tom kiná?

  Osobnosti

  Daniel Craig nikdy nechcel byť James Bond. Akého superhrdinu chcel stvárniť?

  Osobnosti

  Herec Tom Hanks prináša nové informácie o jeho zdravotnom stave. Je mu konečne lepšie?

  Osobnosti

  Koronavírus už aj v Hollywoode. Ktorí herci boli testovaní pozitívne?

  Pridaj komentár