Hororová hra The Medium od tvorcov Blair Witch a Layers of Fear sa ukazuje v prvom traileri

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Predvčerom prebehla prezentácia Inside Xbox, na ktorej boli predstavené hry, ktorých sa dočkáme na novej konzole Xbox Series X. Medzi novinkami ako Assassin’s Creed: Valhalla, Bright Memory: Infinite, Dirt 5, alebo Scorn sa objavil aj nový titul od tvorcov Layers of Fear, Observer Blair Witch. Hra The Medium sa prezentuje ako skutočne unikátny hororový zážitok.

Cestovanie medzi dvoma svetmi

Trailer pre hru naznačuje, že jednou z hlavných mechaník bude cestovanie medzi dvoma svetmi. Konkrétnejšie sa jedná o ten reálny svet a o spirituálny svet. Niečo podobné sme mohli vidieť aj v sérii Silent Hill, kde sa mesto samé od seba menilo na démonický svet.

the medium 1
Zdroj: youtube.com

V hre sa nachádza mnoho podobností so sériou Silent Hill. To sa nebáli priznať ani developeri zo štúdia Bloober Team. Priznali, že ich veľkou inšpiráciou bola hra Silent Hill 2, ktorú považujú za najlepšiu hororovú hru všetkých čias.

O čom bude príbeh?

Vžijeme sa do kože mladej ženy Marianne, ktorá pôsobí ako médium. Dokáže vnímať spirituálny svet, v ktorom sa bude aj značnú časť hry pohybovať. O hlavnej postave toho zatiaľ veľa nevieme, ale trailer naznačuje, že mohla stratiť dieťa pri neúspešnom tehotenstve. Jeden z developerov počas prezentácie prezradil, že Marianne niečo v spirituálnom svete trápi a našou úlohou bude prísť na to, o čo sa presné jedná.

Svet ako zo zlého sna

V traileri nám bol predstavený aj spirituálny svet. Síce sa jedná iba o krátke prestrihy, ale aj z tých sa môžeme niečo dozvedieť. Napríklad, v pozadí sa chvíľkovo objavuje obrovské monštrum, ktoré akoby vyliezlo z Lovecraftových príbehov. Podľa mňa sa dokonca veľmi podobá na monštrum, ktoré sa objavilo na konci filmu The Mist.

the medium 2
Zdroj: youtube.com

Počas hry sa budeme pohybovať hlavne v hoteli, v ktorom je Marianne ubytovaná. Tento hotel sa nachádza v Krakove a rok, v ktorom je príbeh hry zasadený, by mal byť niekde v 80. rokoch.

Čo má hra spoločné so Silent Hill?

Keď bola hra predstavená, bolo hneď jasné, že sa veľmi inšpiruje Silent Hill sériou. Najviac tomu definitívne naznačovala hudba, ktorá v traileri hrá. Je ako vystrihnutá zo Silent Hill 2. Hra The Medium dostala dva rozličné soundtracky. Jeden budeme môcť počuť v jednom svete a druhý zasa v tom druhom.

the medium 3
Zdroj: youtube.com

Týmto sa snažia vývojári ešte viac odlíšiť tieto dva svety a tak v hráčoch evokovať iné emócie. So štúdiom Bloober Team dokonca spolupracuje aj Akira Yamaoka, ktorý dlhé roky pracoval ako skladateľ pre Team Silent.

Jacek Zieba, člen tímu Bloober Team, sa ku Yamaokovej hudbe vyjadril takto:

„Na jednej strane je jeho hudba silná, znepokojujúca a stiesňujúca, ale na druhej strane dokáže byť nostalgická, emočná a melodická.“

the medium 4
Zdroj: youtube.com

Bloober Team nie sú žiadni nováčikovia

Na hru sa skutočne je prečo tešiť. Bloober Team už v minulosti ukázali, že dokážu vytvoriť unikátne hororové zážitky. Je pravda, že ich najnovšia hra Blair Witch nebola dokonalá, ale stále v nej bolo vidieť zápal, ktorý majú vývojári pre tvorenie hororových príbehov.

Jacek Zieba sa vyjadril, že ich predošlé hry sa vždy držali určitej témy. Príbeh v Layers of Fear kládol otázku, čo ste schopný obetovať pre vašu rodinu a čo pre vaše vášne. Cyberpunková hra Observer sa na druhej strane sústredila na futuristický svet plný zločinu a mechanických úprav na ľuďoch. Hra vo vás evokuje otázku: „Ste stále človekom, ak je vaša myseľ digitálna?“ Ich zatiaľ posledné dielo Blair Witch sa pozrelo na ľudí, ktorých trápi post-traumatická stresová porucha.

Akú tému má hra The Medium zatiaľ nie je celkom známe, ale myslíme si, že to bude niečo úplne nové.

Čo si o hre myslíte vy? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: inverse.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -