Svet Johna Wicka sa rozrastie o nový seriál The Continental. Zameria sa na vlastníka hotela pre zabijakov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 21 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

John Wick spin-off seriál The Continental

Obľúbená bojová akčná filmová séria sa rozrastie. Nepôjde o ďalší film, ale môžeme sa pripraviť na nový spin-off seriál s názvom The Continental odohrávajúci sa dávno pred udalosťami prvého filmu John Wick. Zamerať by sa mal na vtedy ešte mladého muža Winstona a na jeho začiatky v podnikaní s hotelom pre zabijakov, podľa ktorého sa volá aj seriál – Continental.

Keďže seriál bude prequelom k pôvodnej trilógii, neuvidíme tam obľúbeného herca Keanu Reevesa. Mal by však podľa niektorých správ slúžiť ako výkonný producent. Pravdepodobne sa tam neukáže ani herec Ian McShane, ktorý postavu Winstona hral vo všetkých troch filmoch. Predseda štúdia Lionsgate o tomto plánovanom projekte prezradil tieto informácie:

„Čo budeme skúmať v The Continental je mladý Winston a ako sa stalo to, že on a jeho tím konfederácií si našli cestu do tohto hotela, ktorý sme prvýkrát streli vo filmovej sérii o 40 rokov neskôr. To je tá aréna. Nedám von viac než toto, ale Starz je tomu tiež veľmi naklonená a sú to skvelí spolupracovníci. K prvej sérii sme pristúpili ako k trom v podstate 90-minútovým udalostiam, ktoré by ste mohli interpretovať ako miniseriál.“

Aká bude teda dĺžka, počet epizód a dej seriálu?

Na tieto otázky sme teda odpoveď dostali. Pôjde o trojdielny seriál, pričom každá časť by mala mať zhruba 90 minút. Každá epizóda by sa vraj mala zamerať na nejakú jednu konkrétnu udalosť. Častí tak nebude mať veľa, no budú dlhé a možno vďaka tomu aj lepšie spracované. Treba dúfať, že rovnako ako filmy s Johnom Wickom budú preplnené bojovými scénami.

Čo sa týka deja, ten sa zameria na mladého Winstona a jeho tím v 70. rokoch minulého storočia. Bude sa odohrávať v New Yorku v čase, kedy to tam bolo naozaj strašné. Uvidíme začiatky hotela, ktorý je útočiskom a prechodným bydliskom pre zabijakov z celého sveta a v ktorom platí zákaz zabíjania sa navzájom. Na všetko dozerá niekoľkokrát spomínaný Winston.

john wick continental
Zdroj: slashfilm.com

Postava je vo filmovej sérii dôležitým prvkom, pretože s hlavnou postavou Johnom Wickom ich viaže zvláštne puto. Okrem toho je Winstonovo pôsobenie vo svete zabijakov naozaj veľké a má taký veľký vplyv, že dokáže meniť pravidlá za pochodu podľa toho, ako potrebuje. Nebojí sa preto napríklad ani vystupovať proti najvyššej autorite zabijakov zvanej High Table.

John Wick 4 a ďalšie projekty

Keďže The Continental ešte nemá presne stanovený dátum vydania, zatiaľ sa na mladého Winstona tešiť neoplatí. Oplatí sa však tešiť na jeho staršiu verziu, keďže už na ďalší rok sa dočkáme ďalšej časti Johna Wicka. John Wick 4 bude mať premiéru 27. mája 2022. Či bude seriál vydaný pred ním alebo až po ňom, to zatiaľ nevieme. Všetko bude závisieť na tom, ako rýchlo ho natočia.

john wick 4
Zdroj: socialnews.xyz

Tešiť sa ale môžeme na viac projektov, keďže v roku 2023 má prísť piata časť so zatiaľ pracovným názvom John Wick 5. Tiež sa chystá aj spin-off film Ballerina, ktorého dátum vydania ešte nepoznáme. Zamerať by sa ale mal na mladú zabijačku, ktorá sa chce pomstiť mužovi, ktorý zabil jej rodinu. Štúdio vraj debatuje s herečkou Chloë Grace Moretz ohľadom toho, aby vo filme mala hlavnú rolu.

Tešíte sa na nový spin-off seriál zo sveta Johna Wicka? Bude podľa vás rovnako dobrý ako pôvodné filmy? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com, en.wikipedia.org, movieweb.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -