Viete, čo sa stalo s Kameňmi Nekonečna po filme Avengers: Endgame? Marvel to konečne oficiálne potvrdil

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Marvel a Kamene Nekonečna

Fanúšikovia hocijakých filmov a filmových sérií si vždy radi vymýšľajú rôzne teórie. Rôznymi teóriami boli opradené aj Kamene Nekonečna z Marvel filmov, ktoré boli ústrednou témou celej Infinity Ságy. Štúdio na svojom oficiálnom instagramovom účte však raz a navždy odpovedalo svojim fanúšikom, čo sa vlastne stalo s Kameňmi Nekonečna po udalostiach filmu Avengers: Endgame.

Ako si iste pamätáte, počas všetkých MCU filmov sa nám postupne odhaľovali jednotlivé kamene, aj keď sme to od začiatku úplne nevedeli. Prvý sme mohli zazrieť Space Stone, ktorý bol v podobe Tesseractu ešte v potitulkovej scéne filmu Thor. Ako posledný sme videli záhadný Soul Stone, ktorý sa nám ukázal až vo filme Avengers: Infinity War.

kamene nekonečna
Zdroj: screenrant.com

Kde sú teraz a čo sa s nimi stalo?

Veľká časť filmu Avengers: Endgame bola venovaná hľadaniu Kameňov Nekonečna cez cestovanie do minulosti. Avengeri ich nakoniec pozbierali všetky a vďaka nim sa hrdinom podarilo poraziť Thanosa raz a navždy. To viedlo aj k emotívnemu koncu života Tonyho Starka. Po boji ich nakoniec Captain America vrátil do doby, z ktorej ich zobrali, a nakoniec sa sám vrátil do minulosti a zostal tam žiť.

Dôvod, prečo vlastne museli hľadať Kamene v minulosti v rôznych časových líniách bol ten, že ich Thanos pôvodne zničil medzi udalosťami filmov Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. Hrdinovia preto museli hľadať ich minulé verzie. Veľa fanúšikov následne na to aj začalo pochybovať, či sú Kamene Nekonečna naozaj zničené aj v súčasnej časovej osi MCU.

Iron Man v Avengers: Endgame
Zdroj: hdqwalls.com

Oficiálna odpoveď sa však naskytla cez instagramový účet štúdia Marvel, kde štúdio raz a navždy potvrdilo, že Kamene sú v súčasnej časovej osi MCU zničené. Áno, je to tak. Kamene Nekonečna by sme v budúcich filmoch ešte ale mohli vidieť, ak by šlo o prequely, alebo by sa opäť niekto pre ne vrátil do minulosti. Isté to však nie je a je dosť možné, že Kamene už nikdy neuvidíme.

Budúcnosť MCU

Tesseract by sme mohli predsa len ešte vidieť, a to v seriáli Loki, ktorý by mal vyjsť na ďalší rok na jar. Taktiež každý by rád určite videl možno aj seriál o tom, ako Captain America vracal Kamene Nekonečna na ich správne časové miesto v minulosti. To sa bohužiaľ nestane, pretože herec Chris Evans povedal, že s touto rolou už nadobro končí a neplánuje sa vrátiť.

seriál Loki
Zdroj: youtube.com

Tvorcovia filmov sa však pravdepodobne do budúcnosti zamerajú na iné témy, postavy a príbehy, preto by sme mali na Kamene Nekonečna zabudnúť a tešiť sa na ďalšie zaujímavé príbehy, ktoré nám štúdio Marvel dokáže priniesť. Tento rok sa môžme tešiť na prequelový film Black Widow, alebo prvé Disney+ seriály The Falcon and The Winter Soldier a WandaVision.

Chceli by ste ešte vidieť Kamene Nekonečna v budúcich Marvel filmoch? Svoj názor nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -