Keanu Reeves a režisér prvého filmu Constantine diskutujú o pokračovaní. O čom by mal film byť?

Nenechajte si ujsť

Oliver Kohár
Oliver Kohár
Večný študent kinematografie... aj jej obskúrnych zákutí.

Najčítanejšie za 7 dní

Vráti sa Keanu Reeves v pokračovaní filmu Constantine?

Povery o tom, že sa herec Keanu Reeves vráti v pokračovaní filmu Constantine, sú pravdivejšie, ako ste si možno doteraz mysleli. Potvrdil to režisér prvého filmu, Francis Lawrence. Ten totižto v pokračovanie lovca démonov stále verí, aj keď prvý film nebol vo svojej dobe veľmi finančne úspešný. Aj to je jeden z hlavných dôvodov, prečo sme sa druhého dielu stále nedočkali.

Očakávania možného pokračovania vzrástli aj po tom, ako o túto postavu prejavil záujem samotný J.J. Abrams. Predpokladá sa, že Abrams by na film dohliadal ako producent a projekt by vznikol pod strechou jeho produkčnej spoločnosti Bad Robot. Avšak stále sa nevie o čom by mal film presne byť, dokonca ani či sa bude jednať o pokračovanie, alebo kompletný reboot.

Constantine
Zdroj: blogspot.com

Avšak režisér prvého filmu Constantine, Francis Lawrence, nedávno v rozhovore pre portál Slash Film prezradil, že spolu s Keanu Reevesom by veľmi radi pokračovanie zrealizovali. Dokonca spolu o tom nedávno hovorili. Lawrence a Reeves ale bohužiaľ na túto postavu nemajú práva. Avšak ak by sa im ich podarilo získať, celý tím z pôvodného filmu by sa s radosťou vrátil. Lawrence sa k tejto téme vyjadril nasledovne:

„Všetci sme chceli do pokračovania ísť, prvý film bol na to fanúšikovsky dostatočne úspešný. Chceli sme urobiť ešte brutálnejší film, ale s braním ohľadu na rozpočet. Kvôli nedostatočným zárobkom, by muselo byť pokračovanie o niečo lacnejšie. Na druhom filme sme dokonca aj nejakú dobu pracovali. Nebolo ľahké vymyslieť, kam sa s príbehom pohneme. Na prvom filme sa mi najviac páčilo, že sa jednalo o veľmi osobný príbeh, preto som si chcel dať pozor, aby sme to v pokračovaní neprehnali.“

Boj o autorské práva

Lawrence neskôr dodal:

„Myšlienka veľmi osobného a komornejšieho príbehu bola pre mňa veľmi zaujímavá. A to bolo na tom to najťažšie, nedávno sme o tom s Reevesom hovorili. Je to pre nás ťažké, pretože obaja prvý film milujeme a uvedomujeme si, aký veľký kult fanúšikov okolo neho vznikol. Keanu, producentka Akiva a ja, sme o tom nedávno diskutovali. Bohužiaľ, ani neviem, kto má na túto postavu práva. Avšak vo svete plnom zdieľaných komiksových vesmírov je všetko možné. Momentálne nemáme na túto postavu autorské práva k dispozícii, či už k filmu, alebo televíznemu seriálu. Štve nás to. Príde mi šialené, že hviezda, ako Keanu Reeves a celý kreatívny tím, ktorý stál za prvým dielom chce do toho ísť a odpoveď ktorú dostávame je niečo ako – „Oh, nie, máme teraz iné plány, uvidíme ako sa to vyvinie.“

Vyzerá to tak, že ak bol niekedy čas na pokračovanie filmu Constantine, je to práve teraz. Všetci by do toho šli. Závisí to iba od ústretovosti štúdia Warner Bros., ktoré vlastní takmer všetky DC postavy. V poslednej dobe sa Rkové komiksové filmy preukázali ako divácky atraktívne. Constantine 2 má navyše pekné základy a rozsiahlu fanúšikovskú skupinu. Dúfame, že sa tohto filmu jedného dňa dočkáme.

Pozreli by ste si pokračovanie filmu Constantine s Keanu Reevesom? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -