League of Legends na mobil? – Tieto správy vás buď naštvú alebo potešia!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Čínska spoločnosť Tencent spolupracuje s Riot Games, aby z nemožnej myšlienky spravili realitu. Trh mobilných hier je momentálne na vzostupe, čo nemôže prehliadnuť ani zarytý hráč na PC. Čísla totiž neklamú. Trh, ktorý bol ku titulom na mobily najviac štedrý, je samotná Čína. Podľa informácií od Reuters tam tvoria mobilné hry až 57% tržieb v rámci celej hernej sféry. Budú tieto štatistiky mať za následok, že onedlho uvidíme League of Legends na mobil? Poďme sa spolu pozrieť na vzrušujúce správy!

skin and šampión sale
Zdroj: League of Legends

League of Legends na mobil?!

League of Legends je už takmer 10 rokov stará hra. Hlavným vývojárom je, samozrejme, spoločnosť Riot Games. Tá od svojho založenia spred 13 rokov vydala len túto jednu jedinú hru, čo svedčí o masívnom úspechu tohto MOBA titulu. Ich väčšinovým investorom je však už od roku 2011 práve čínsky gigant Tencent Holdings Limited (od 2015 vlastníkom), ktorý teraz tlačí na vydanie League of Legends na mobil.

Podľa rôznych zdrojov sa Riot Games a materská organizácia Tencent už dlhšie dohadujú ohľadom spôsobov, ako ešte viac zarobiť z LoLka. Americká spoločnosť podľa všetkého pred niekoľkými rokmi odmietla nápad, že vyvinú mobilnú verziu hry. Čínska korporácia si teda spravila vlastnú hru s názvom „Honour of Kings,“ ktorá vyšla len v Číne. Tam sa stretla s masívnym úspechom, pričom zdroje vravia, že zarobila miliardy dolárov.

league of legends na mobil
Zdroj: youtube.com

Tencent sa neskôr pokúsil svoju čínsku mobilnú MOBA hru adaptovať do titulu s názvom „Arena of Valor,“ ktorý bol určený pre západný trh. Veľa hráčov sa im zaujať nepodarilo, preto analysti túto hru považujú za finančný neúspech. Tencent je teda zjavne frustrovaný, že na domácej pôde zarábajú miliardy, no celosvetový mobilný trh sa im stále nedarí dobyť – čo sa čoskoro pokúsia zmeniť jedným veľkým krokom.

MOBA vo vačku

Jedným z dôvodov, prečo hra „Arena of Valor“ v USA a zvyšku sveta neuspela, bol nezáujem o cudzie meno. Hráči o nej okrem žánru netušili prakticky nič, preto ich nelákalo hrať s postavami a na mape, ktoré im nič nehovoria. Omnoho radšej ostanú pri tom, čo už dobre poznajú.

league of legends na mobil
Zdroj: dotesports.com

Tencent a Riot Games sa teda rozhodli, že prinesú League of Legends na mobil. Práve to by mal byť krok, vďaka ktorému ovládnu nielen čínsky, ale celosvetový trh. Je to práve LoLko, čo má dlhú históriu, milióny fanúšikov a dnes už ikonické postavy, ktoré západných hráčov presvedčí, aby si stiahli mobilnú hru.

Mohlo by vás zaujímať: Aké šialené peniaze zarábajú mobilné hry?

riot games tencent
Zdroj: esportswizard.com

Čo na to vravíte? Bude to podľa vás práve LoLko na mobil, čo západný trh presvedčí, aby ľudia po vzore Číny začali viac hrávať mobilné hry? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: reuters.com, kotaku.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -