Vieme, kedy uvidíme nový Mad Max film Furiosa s Anyou Taylor-Joy a Chrisom Hemsworthom

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nový Mad Max film Furiosa

Režisér George Miller nám v roku 2015 priniesol zďaleka najlepší akčný film desaťročia. Mad Max: Zbesilá cesta sa zaslúženej pocty dočkal aj na Oscaroch, kde šialených desať nominácií premenil na šesť výhier. Odvtedy so zatajeným dychom čakáme na pokračovanie, ktoré po piatich rokoch od vydania stále neprichádza.

Dôvodom boli určité nezhody medzi režisérom a štúdiom Warner Bros., ktoré sa týkali peňazí a dlhší čas sa súdne riešili. Dnes už je všetko na dobrej ceste a my sme spoznali tému ďalšieho filmu. Namiesto pokračovania sa bude jednať o prequel príbeh Furiosy, ktorú v Zbesilej ceste stvárnila Charlize Theron.

Mad Max: Fury road
Zdroj: imdb.com

Možnosti digitálneho omladenia Charlize Theron sa režisér George Miller nechytil, preto trebalo nájsť novú herečku na stvárnenie mladšej Furiosy. Spočiatku sa v hľadáčiku štúdia objavila Jodie Comer (Killing Eve), ale nakoniec úloha pripadla tej najpovolanejšej.

Hlavnú úlohu filmu stvárni mladá a talentovaná Anya Taylor-Joy, ktorá len nedávno viedla hit The Queen’s Gambit od Netflixu. Poznať ju môžete aj z filmov ako Rozpoltený, Čarodejnica alebo Noví mutanti. Aj napriek rôznym veľkým projektom na jej konte bude dnes už oficiálne nazvaný film Furiosa tým hlavným v jej kariére. A najlepšie na tom je, že ani zvyšok hereckého obsadenia nebude zaháľať.

Mad Max Furiosa
Zdroj: moviesr.net

Poznáme dátum vydania

Hviezdny ansámbel doplní Austrálčan Chris Hemsworth (Thor: Ragnarok) a Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman). Obsadená bude dokonca ešte mladšia verzia Furiosy, ktorá bude mať sedem až desať rokov. Štúdio Warner Bros. už dokonca stihlo odhaliť oficiálny dátum vydania. Mad Max prequel Furiosa príde do kín 23. júna 2023, pričom nepôjde o exkluzivitu pre streamovaciu službu HBO Max. To samozrejme očakávame, keďže si nevieme predstaviť zatvorené kiná kvôli celosvetovej pandémii až do roku 2023.

No a pokiaľ vám chýba Max Rockatansky a jeho predstaviteľ Tom Hardy, tak si budete musieť počkať ešte niekoľko ďalších rokov. V pláne je totiž aj film Mad Max: The Wasteland, ktorý by mal byť priamym pokračovaním Zbesilej cesty. Avšak už len medzi posledným filmom a Furiosou bude dlhá osemročná medzera…

Tešíte sa na nový Mad Max film Furiosa a vydržíte čakať až do roku 2023? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -