MCU stratí Spider-Mana, ak nový film od Marvel nesplní túto podmienku!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Najnovšou marvelovkou, ktorú stále môžeme vidieť v kinách, je Spider-Man: Ďaleko od domova. Pokračovanie príbehu Petera Parkera v MCU nás naozaj príjemne potešilo. Dôkazom môže byť aj naša recenzia, v ktorej si od nás odniesol 9/10 bodov. Vyzerá to tak, že mladý hrdina je naplno zapojený do budúcnosti tohto filmového vesmíru – no práve v tomto momente dosť možno MCU stratí Spider-Mana! Ako je to možné? Čo musí štúdio spraviť, aby sa tak nestalo?

spider-man filmy
Zdroj: moviehole.net

MCU stratí Spider-Mana

Ako vieme, práva na postavu Spider-Mana vlastní štúdio Sony. Aj keď tento charakter pôvodne vznikol pod záštitou Marvel Comics, pred MCU sa im až tak veľmi nedarilo. Pred príchodom Kevina Feigeho a jeho nápadu na vlastný filmový vesmír tak práva na postavy rozpredali.

Sony teraz vlastní nielen Petera Parkera, ale aj množstvo postáv, ktoré k nemu patria – väčšina hlavných záporákov, vrátane Venoma. Práve preto sa sólovka Toma Hardyho (aj pripravované pokračovanie) môže nachádzať mimo MCU. Môžete sa však pýtať: ako je teda možné, že Spider-Man je v MCU a nie vo vlastnom filmovom vesmíre Sony? Nuž, do do obrazu vchádza jednoduchá dohoda. Dohoda, ktorá je teraz v ohrození.

Zdroj: mobilemarketingwatch.com

Dohoda medzi Marvel a Sony je v ohrození

To, že sa Spider-Man môže nachádzať v MCU, aj keď práva vlastní Sony, je výsledkom dohody. Detaily kontraktu neboli nikdy verejne odhalené, no Marvel Studios pravdepodobne platí predom dohodnutú sumu + percentá z každého filmu.

Nové správy však teraz hovoria, že univerzum MCU stratí Spider-Mana, pokiaľ nový film Ďaleko od domova nesplní istú podmienku. Marvel si vraj práva dočasne môže ponechať za účelom natočenia tretej sólovky len v prípade, ak novinka zarobí aspoň 1 miliardu amerických dolárov. Ak sa jej to nepodarí, „plná kontrola [nad postavou] sa vráti Sony.“

V čase písania tohto článku si nový Spidey zarobil už 621,9 milióna dolárov, a to sa premieta len menej ako 10 dní. Miliarda je v tomto momente takmer istá. Je však zaujímavé sledovať, ako sa fanúšikovia vedia zapotiť nad korporačným šachom. Jedno je taktiež jasné: keby že MCU stratí Spider-Mana, milióny fanúšikov by zúrilo na Sony, čo by mohlo poškodiť ich vlastný filmový vesmír.

Aká si myslíte, že čaká budúcnosť na postavu Petera Parkera? Vráti sa domov do Marvel Studios, alebo ešte pobudne u Sony, ktoré bude naťahovať MCU podmienkami? Vaše predpovede a názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -