FilmyOdporúčame

Vymazaná scéna odhaľuje príchod Mutantov do MCU!

13. septembra sa konal 45. ročník udeľovania Saturn Awards. Prestížne ocenenia rozdáva Akadémia vedecko-fantastických, fantastických a hororových filmov, ktorá si nimi ctí tie najväčšie úspechy v kinách, na obrazovkách či v divadlách. Jedným z ocenených bol aj šéf štúdia Marvel Kevin Feige, ktorý obdržal cenu Stan Lee World Builder Award. Popri jej akceptovaní však okrem poďakovaní stihol odhaliť, že Mutanti v MCU mohli byť už vyše 11 rokov!

kevin feige

Zdroj: timesunion.com

Mutanti v MCU

Ako píše portál MCU Cosmic, Feige sa nemohol zúčastniť ceremónie na prebratie ceny pomenovanej po zosnulom Stanovi Lee. Ocenenie tak oficiálne prijal prostredníctvom dopredu nahraného videa, v ktorom šéf Marvelu poďakoval všetkým, ktorí sa zaslúžili o to, kam sa až dostal. Avšak, potom odhalil niečo, z čoho nám padla sánka priamo na zem.

Feige začal rozprávať o dávnejšie oznámenej DVD kolekcii, ktorá bude obsahovať všetky filmy tzv. “Infinity Ságy.” Na ňu nás navnadil odhalením vymazanej scény, ktorá sa mala objaviť na konci filmu Iron Man. Teda presnejšie, ide o alternatívu k potitulkovej scéne, v ktorej ako diváci prvýkrát stretneme Nicka Furyho v prvom MCU príbehu.

Nick Fury sa ukáže vo filme Spider-Man: Far From Home

Zdroj: bustle.comň

Toto je dialóg v scéne:

Nick Fury: “Ako keby nehody s gama žiadením, uhryznutiami rádioktívnymi chrobákmi a pomiešanými Mutantmi nestačili… Teraz sa musím starať o rozmaznaného fagana, ktorý sa nerád hrá s ostatnými a všetky hračky si chce nechať pre seba.”

Tony Stark: “Vy ste sakra kto?”

Nick Fury: “Nick Fury, riaditeľ S.H.I.E.L.D.u. Som tu, aby som sa s vami porozprával o ‘Avenger Initiative’ (Iniciatíve Pomstiteľov).”

Tony Stark: “A čo mstíme?”

Nick Fury: “Sakra, čokoľvek, čo chceme.”

Fanúšikovi menom nMinker sa navyše podarilo nahrať samotnú vymazanú scénu, ktorá bola naživo odvysielaná počas oficiálneho Twitch.tv streamu Saturn Awards 2019:

Samozrejme, v roku 2008, kedy prebiehala produkcia filmu Iron Man, štúdio Marvel nemohlo vo finálnej verzii spomenúť Mutantov. Tých totižto ešte v tom čase, až donedávna, vlastnil Fox. Až teraz, o vyše 11 rokov neskôr, si však môžeme pozrieť alternatívnu scénu, keďže Fox bol odkúpený spoločnosťou Disney, pod ktorú spadá aj samotný Marvel.

Čo na alternatívnu vymazanú scénu vravíte? Napíšte nám do komentárov!

Zdroj: syfy.com, mcucosmic.com, youtube.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Legendárny prvý Pokémon film príde na Netflix v novom 3D prevedení

  FilmyOdporúčame

  Aké Spider-Man filmy sa nikdy nenatočili? V pozícii režiséra mohol byť aj James Cameron

  FilmyOdporúčame

  Pozrite si najšokujúcejšiu scénu z filmu Joker v nádhernej 4K kvalite

  Filmy

  Seriál Obi-Wan Kenobi prinesie späť k životu milovanú aj nenávidenú postavu zo Star Wars

  Pridaj komentár