Pokračovania týchto slávnych filmov uvidíme už tento alebo budúci rok v kinách!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Možno sa niektorým z vás zdá, že chodiť do kina sa už neoplatí, my ale nesúhlasíme. Stále pre nás totiž tvorcovia chystajú skvelé filmy, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť na veľkom plátne, nie len na malej obrazovke na Netflixe či VOYO. A v tomto článku vám prinesieme hneď niekoľko dôkazov. Toto sú pokračovania slávnych filmov, ktoré v tomto či budúcom roku určite musíte vidieť!

Najočakávanejšie pokračovania slávnych filmov

1. Expend4bles (Expendables 4) – 21. 09. 2023

pokračovania slávnych filmov
Zdroj: looper.com

Zdá sa, že „nadupaný gang“ ešte divákom nepovedal posledné slovo. Ešte v tomto roku nás totiž čaká už štvrté pokračovanie kultovej série Expandables: Nezničiteľní. Tentokrát však sám Sylvester Stallone priznal, že vo filme je hlavným hrdinom jeho kolega Jason Statham. Ten si opäť zahrá rolu Leeho Christmasa, ktorému bude sekundovať slávna herečka Megan Fox v úlohe jeho milenky.

Okrem spomínanej Megan sa môžete tešiť aj na Dolpha Lundgrena, rapera 50 Centa, Andyho Garciu či na najsilnejšieho muža na svete, Eddieho Halla. Tomu vraj ponúkol rolu vo filme sám Stallone.

2. Vyháňač diabla: Znamenie viery – 12. 10. 2023

pokračovania slávnych filmov
Zdroj: looper.com

V súčasnosti je recyklovanie starých hororových značiek celkom bežné. Urobili to ako tvorcovia Halloweenu, tak aj Vreskotu a iných známych sérií. Bolo len otázkou času, kedy dôjde aj na Exorcistu. Kultový horor Vyháňač diabla z roku 1973 o 12-ročnom dievčati, ktoré posadol zlý démon, sa stal nesmierne populárnym.

V tomto pokračovaní si svoju rolu opäť zahrá matka posadnutej dievčiny Ellen Burstyn, ktorá bude tentokrát pomáhať novému mužovi v hre, ktorému zlý duch posadne celú rodinu. Nevieme, či sa vráti aj Linda Blair v úlohe posadnutej Regan, avšak niektorí fanúšikovia videli fotky z nakrúcania, na ktorých bola aj ona. O celý horor sa postará už známa produkčná spoločnosť Blumhouse, ktorá každoročne vyprodukuje pomerne slušné množstvo úspešných hororov.

3. Duna: Časť druhá – 02. 11. 2023

pokračovania slávnych filmov
Zdroj: looper.com

Ste pripravení vrátiť sa na Arrakis? Už v tomto roku sa to totiž stane. Uznávaný režisér Dennis Villeneuve potvrdil, že nepôjde o voľné pokračovanie prvého dielu, ale že je to druhá časť jedného veľkolepého príbehu. Opäť sa vráti Timothée Chalamet ako hlavná postava Paul Atreides. Rovnako tak svoju účasť na filme už dávno potvrdili herečky Zendaya a Rebecca Ferguson.

K nim sa pridajú aj nové tváre, medzi ktorými je hviezda filmu Elvis (2022) Austin Butler či v súčasnosti všadeprítomná Florence Pugh (Oppenheimer). O hudbu sa opäť postará Hans Zimmer, na scenári sa okrem Villenuevea podieľal aj výkonný producent a tvorca hitového seriálu The Last of Us Craig Mazin. Každopádne nás začiatkom novembra čaká neskutočne epická jazda plná úžasného vizuálu, skvelých výkonov a prvotriednej réžie.

4. Hry o život: Balada o hadoch a vtáčatkách – 16. 11. 2023

pokračovania slávnych filmov
Zdroj: looper.com

Filmová séria Hunger Games zarobila viac ako 3 miliardy, preto sa jej tvorcovia nechcú len tak vzdať. Lenže posledný diel to prakticky celé ukončil. Preto sa tvorcovia rozhodli sfilmovať román Suzanne Collinsovej s názvom Balada o hadoch a vtáčatkách, ktorého príbeh sa odohráva 60 rokov pred udalosťami z prvého dielu Hier o život.

Hlavnú rolu si v tomto filme zahrá Rachel Zegler (West Side Story). Mladý zjav postave Snowa vdýchne zase herec Tom Blyth. Okrem týchto mladých hviezd sa fanúšikovia môžu tešiť aj na Violu Davis (Jednotka Samovrahov) či Petera Dinklagea (Game of Thrones).

5. Furiosa – 23. 05. 2024

Furiosa
Zdroj: looper.com

V roku 2015 priniesol režisér George Miller do kín brutálny post-apokalyptický svet, a to vo filme Mad Max: Zbesilá cesta. Už v tom čase sa špekulovalo o spin-offe, ktorý uvidíme budúci rok v máji. Konkrétne sa pozrieme bližšie na Furiosu, ktorú bravúrne stvárnila Charlize Theron. Tá sa ale v tomto filme neobjaví. Nie že by Miller nebol spokojný s jej výkonom, ale neverí technike digitálneho omladzovania, a preto ju nahradí jedna z najznámejších mladých herečiek na svete, Anya Taylor-Joy (Dámsky Gambit).

Vedľajšiu rolu si pritom zahrá nemenej známy Chris Hemsworth, ktorému akčné filmy mimoriadne sedia (Extraction). S Millerom na poste režiséra a s takýmito hereckými hviezdami to určite bude skvostná záležitosť.

6. V hlave 2 – 14. 06. 2023

V hlave
Zdroj: looper.com

Animovaný film V hlave (2015), ktorého príbeh pojednával o tínedžerke a jej emóciách, si získal obdiv kritikov, divákov (zisk 857 miliónov) a takisto aj Akadémie (Oscar za najlepší animovaný film). Preto sa tvorcovia rozhodli pre pokračovanie, ktoré na Disney D23 Expo ohlásila herečka Amy Poehler. Tá totiž prepožičala hlas emócii menom Radosť.

Príbeh sa opäť bude sústrediť na Riley, ktorá bude tentokrát skoro dospelá. Okrem toho tvorcovia divákom sľúbili, že v jej hlave bude tentokrát oveľa viac emócií.

7. Bad Boys 4 – 14. 06. 2024

Bad Boys
Zdroj: looper.com

Zlí chlapci sa oficiálne vrátia do štvrtého dielu kultovej akčnej série. Potvrdili to ako Will Smith, tak aj Martin Lawrence. Okrem nich si svoju rolu zopakuje aj herečka Vanessa Hudgens, ktorá sa objavila už v tretej časti. Okrem nej sa môžete tešiť aj na herečku Rheu Seehorn zo seriálu Better Call Saul (2015 až 2022). Celkovo sa vraj nakrúcanie stihlo dokončiť ešte pred štrajkom, ktorý v súčasnosti vypukol v Hollywoode a budúcoročnú premiéru by nemalo nič ohroziť.

8. Mission: Impossible Odplata – Druhá časť – 27. 06. 2024

Mission Impossible
Zdroj: looper.com

Tešíte sa na ďalšie extrémne nebezpečného kúsky Ethana Hunta? My tiež. Keďže prvá časť dvojdielneho zakončenia série bola v kinách úspešná, nebolo pochýb o tom, že sa dočkáme finálneho pokračovania. Lenže je tu jeden problém, a tým je súčasný štrajk hercov a scenáristov, ktorý vraj zastavil celú výrobu filmu. Dátum premiéry je síce stanovený na jún roku 2024, lenže kvôli tomuto štrajku sa môže všetko zmeniť.

9. Ja, zloduch 4 – 04. 07. 2024

Ja zloduch
Zdroj: looper.com

Medzi tie najžiadanejšie pokračovania slávnych filmov patrí určite aj štvrtý diel série Ja, zloduch. Celá táto animovaná séria patrí medzi tie najúspešnejšie franšízy na svete. Počínajúc aj sériou Mimoni, ktorá zarobila už niekoľko miliárd dolárov. O zápletke sa zatiaľ nič nevie, každopádne sa malí a aj veľkí diváci rozhodne majú na čo tešiť.

10. Gladiátor 2 – 21. 11. 2024

Gladiátor
Zdroj: looper.com

Nemožné sa stáva skutočnosťou. Zrejme nikto by pred pár rokmi neveril tomu, že by sa Ridley Scott rozhodol pre pokračovania svojho azda najznámejšieho filmu. Lenže je to tak. Keďže hlavná postava príbehu Maximus na konci filmu zomrela, herec Russell Crowe sa do pokračovania s určitosťou nevráti. Príbeh sa posunie o 20 alebo 30 rokov a zameria sa na Luciusa, ktorého si v Gladiátorovi zahral herec Spencer Treat Clarke. Ten si ale dospelého Luciusa už nezahrá. Nahradí ho 27-ročný herec Paul Mescal.

Herečka Connie Nielsen sa vráti ako Lucilla a čo je skutočne úžasné, k obsadeniu sa pripojil dvojnásobný držiteľ Oscara Denzel Washington. S ním a takisto aj s Russellom Croweom už Scott spolupracoval pri kultovom kriminálnom filme Americký gangster (2007). Premiéra je síce v súčasnosti naplánovaná na november budúceho roka, všetko však opäť zmenil štrajk scenáristov a hercov. Predpokladáme, že sa premiéry možno tak skoro nedočkáme, no čakanie sa v tomto prípade určite vyplatí.

Toto sú tie najočakávanejšie pokračovania slávnych filmov. Na pokračovanie ktorého filmu sa tešíte najviac?

Zdroj: looper.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -