Toto sú seriály, od ktorých sa diváci skrátka nedokážu odtrhnúť!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Pri niektorých seriáloch diváci bežne robia to, že skrátka prerušia ich sledovanie a vrátia sa k danému seriálu niekedy nabudúce. To ale neplatí pre tieto skvosty, ktoré sú skutočne napínavé od začiatku až do samého konca. Dnes vám teda ukážeme tie najlepšie seriály, od ktorých sa diváci neodtrhnú, pretože to skrátka nejde.

Seriály, od ktorých sa diváci neodtrhnú

Dr. House (2004 až 2012)

seriály, od ktorých sa diváci neodtrhnú
Zdroj: cheatsheet.com

Seriál Dr. House je zrejme tou najobľúbenejšou šou z medicínskeho prostredia. Hlavnou postavou je neortodoxný, avšak geniálny Dr. Gregory House, ktorý vždy rieši tie najťažšie prípady a samozrejme, že to robí svojim unikátnym spôsobom. Pomáha mu pritom jeho tím, ktorý sa skladá z Dr. Cameronovej, Dr. Chasea a Dr. Foremana.

Celých 8 rokov divákov bavil tento skvelý seriál od tvorcu Davida Shorea. Okrem brilantného scenára a dobrej réžie bol najväčším ťahákom seriálu bezchybný výkon britského herca Hugha Laurieho, ktorý zaň získal 2 Zlaté Glóbusy.

Kravaťáci (2011 až 2019)

seriály, od ktorých sa diváci neodtrhnú
Zdroj: theguardian.com

Seriálov z prostredia súdu a právnikov je skutočne mnoho, avšak žiadny z nich nie je taký ako tento. Dej seriálu Kravaťáci alebo po anglicky Suits sa zameriava na dvoch mužov. Jedným z nich je skvelý a charizmatický právnik Harvey Specter (Gabriel Macht), ktorý sa pýši titulom najlepší vyjednávač dohôd v New Yorku. Druhou hlavnou postavou je vylúčený študent práv Mike Ross (Patrick J. Adams). Ten má úžasnú pamäť a celkovo má tie najlepšie vlohy na to, aby sa z neho stal ten najlepší právnik, avšak to by ho nemohli vylúčiť z Harvardu za podvod. Napriek tomu, že Mike Ross nie je právnikom, Harveymu sa jeho prístup zapáči, a preto mu dá príležitosť. Tak sa z nich stane skvelá dvojica.

Už po 1. sérii sa tvorcovia dočkali úspechu, a to hlavne v rámci štatistík u divákov. Suits boli totiž druhým najsledovanejším seriálom roka. Celkovo si seriál udržal svoju úroveň až do samého konca, a to aj napriek absencii Patricka J. Adamsa a vojvodkyne zo Sussexu (Meghan Markle) v posledných dvoch sériách.

Sherlock (2010 až 2017)

Zdroj: gq-magazine.co.uk

Sherlock Holmes je zrejme tým najznámejším detektívom všetkých čias. Podľa románov spisovateľa Arthura Conana Doylea už vzniklo veľa televíznych a filmových spracovaní. Avšak práve seriál od tvorcov Marka Gattisa a Stevena Moffata (Dr. Who) patrí medzi tie najuznávanejšie.

Sherlock je v tomto seriáli prenesený do súčasného moderného sveta a bravúrne ho stvárnil herec Benedict Cumberbatch. Čo by bol Sherlock bez svojho verného kolegu Dr. Watsona, ktorého si v tomto spracovaní zahral Martin Freeman. Celkovo bolo skvelé obsadenie týchto postáv asi tým najlákavejším ťahom od tvorcov seriálu.

Stranger Things (2016 až 2024)

Stranger Things
Zdroj: koimoi.com

V roku 2016 Netflix všetkým vyrazil dych s týmto skvelých sci-fi seriálom s názvom Stranger Things, ktorý sa zameriava na mesto Hawkins, v ktorom sa skutočne dejú divné veci. Keďže seriál tematicky čerpá z mnohých kultových filmov, nechýbajú v ňom odkazy na E.T. Mimozemšťana, Votrelca či kultový seriál Akty X.

Ústrednou postavu je dievča menom Eleven, ktoré raz utečie z vedeckého laboratória a narazí na partiu chalanov, menovite na Mikea, Dustina a Lucasa. Tí majú však svoje vlastné problémy, pretože ich štvrtý kamarát Will sa stratil. Divákov uchvátil tvorcovský prístup bratov Dufferovcov, ktorí si jednak uctili klasiku sci-fi žánru, ale takisto popustili uzdu aj svojej vlastnej fantázii. V najbližšej budúcnosti nás čaká 5. séria, ktorá bude zrejme posledná. Pri súčasnom štrajku scenáristov a hercov sa však jej premiéra môže odložiť.

Game of Thrones (2011 až 2019)

Game of Thrones
Zdroj: harpersbazaar.com.au

Seriál Game of Thrones z prostredia imaginárneho sveta Westerosu sa celé roky pýšil statusom najobľúbenejšieho seriálu. Dodnes patrí ku kultovým zložkám kinematografie a vďaka tomuto seriálovému hitu sa preslávili herci ako sú Emilia Clarke, Sophie Turner či Kit Harington.

Dnes už tento seriál pozná snáď každý, pretože jeho dej a postavy boli natoľko zaujímavé, že privábili aj divákov, ktorí sa bežne nezaujímajú o fantasy, drakov či kráľovstvá. Treba tiež podotknúť, že v roku 2015 získali tvorcovia seriálu celkovo rekordných 25 nominácii na cenu Emmy. A aj keď finále bolo rozporuplné, diváci oceňujú tento vynikajúci seriál ako celok, ktorý si takmer do konca držal svoju vysoko nastavenú latku.

Breaking Bad (2008 až 2013)

Breaking Bad
Zdroj: insider.com

No a toto je zrejme najúchvatnejší seriál za posledných približne 25 rokov. Pozoruhodné na tomto seriáli je hlavne to, že prvé dve série nemali u divákov najväčší úspech a obsahovali mnoho nedostatkov. Tvorca seriálu Vince Gilligan však nestrácal trpezlivosť, pokračoval v nakrúcaní a urobil dobre. Do finálovej piatej série sa totiž Breaking Bad alebo v slovenskom preklade Perníkový tatko vyšplhal na popredné priečky v rámci svetových štatistík. Dodnes ho fanúšikovia považujú za vôbec najlepší seriál na svete, a to hlavne kvôli komplexnej premene hlavnej postavy.

Tvorcom sa podarilo získať 2 Zlaté Glóbusy. Ten prvý získali v kategórii Najlepší televízny seriál, ten druhý už získal sám Bryan Cranston, predstaviteľ hlavnej postavy. Vďaka úspechu Breaking Bad vznikol v roku 2015 spin-off tohto seriálu s názvom Better Call Saul. Hlavnou postavou bol tentokrát právnik Waltera Whitea (Cranston) Saul Goodman, ktorý nemá prakticky žiadny morálny kódex, a preto sa dostáva do styku s rôznymi nebezpečnými ľuďmi. Napriek tomu, že bol seriál Better Caul Sall medzi divákmi veľmi populárny, nedosahoval takú komplexnosť a vyváženosť ako jeho „starší brat.“

Toto sú podľa nás seriály, od ktorých sa diváci neodtrhnú. Ktorý skvelý seriál tu podľa vás chýba?

Zdroj: csfd.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -