Toto sú doposiaľ tie najúspešnejšie horory tohto roka! Videli ste ich všetky?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Každý rok nám z Hollywoodu prúdia do kín desiatky hororov, z ktorých niektoré sú veľmi úspešné a iné zase vôbec. Dnes sa však pozrieme len na tie desivé filmy, ktoré v kinách naplno zabodovali. Toto sú totiž tie najúspešnejšie horory tohto roka!

Najúspešnejšie horory tohto roka

5. Kostlivec (The Boogeyman)

najúspešnejšie horory tohto roka
Zdroj: imdb.com

Koľkokrát sme už slovo „boogeyman“ v hororoch počuli, však? Je to skrátka niečo ako pomenovanie pre strašiaka, pre to monštrum, ktoré akože máme pod posteľou. V tomto roku režisér Rob Savage prekvapil celkom vydarenou adaptáciou knihy Stephena Kinga. Príbeh sa venuje sestrám Sadie a Sawyer, ktoré sa musia popasovať s nebezpečnou entitou v ich dome. Na serveri ČSFD má film príjemných 65 %, čo je na horor dobré hodnotenie. Strašiak alebo Kostlivec zabodoval aj u divákov, pretože si s rozpočtom 35 miliónov dokázal zarobiť 82 miliónov dolárov.

4. Evil Dead: Vzostup zla

najúspešnejšie horory tohto roka
Zdroj: thewest.com.au

Natočiť voľné pokračovanie kultovej série Evil Dead bolo skvelé rozhodnutie. Tentokrát v ňom ale nevidíme bojujúceho Asha, ale iných hrdinov. A takisto sa nenachádzame v lese, ale v sociálnom činžiaku, v ktorom sa to ale zmení na poriadne peklo. Hlavnou hviezdou filmu bola herečka Alyssa Sutherland, ktorá ako démonom posadnutá matka predviedla skvelý výkon. Diváci tomu taktiež prišli na chuť, pretože si zatiaľ posledný Evil Dead zarobil až 145 miliónov a to rozpočet filmu predstavoval len 12 miliónov dolárov.

3. Vreskot 6

najúspešnejšie horory tohto roka
Zdroj: latimes.com

Ako vidíme, voľne pokračovania hororov sa oplatí nakrúcať. Hlavne ak máte k dispozícii súčasnú hororovú hviezdu menom Jenna Ortega. Tá si v tomto šiestom pokračovaní kultovej série Vreskot zahrala jednu z ústredných postáv. Tentokrát sa zabijak známy aj ako „Ghostface“ objaví v New Yorku a okrem neho sa diváci mohli tešiť aj na návrat Courteney Cox či Hayden Panettiere. Diváci pri tomto filme nechali v kinách 169 miliónov dolárov, pričom rozpočet predstavoval rovnaké číslo ako pri filme Kostlivec, teda 35 miliónov. Pri takomto zárobku je jasné, že séria Vreskot ešte divákom nepovedala posledné slovo.

2. M3GAN

M3GAN
Zdroj: nme.com

Horor M3GAN je zatiaľ na druhom mieste a to so ziskom 181 miliónov dolárov a s rozpočtom 12 miliónov dolárov. Aj tento horor teda stál rovnako ako Evil Dead: Vzostup zla. Každopádne zarobil ešte viac a to hlavne vďaka originálnej zápletke a úžasne vyzerajúcej vraždiacej bábike. Už teraz vieme, že sa v roku 2025 dočkáme pokračovania, v ktorom sa okrem M3GAN samozrejme objavia aj Allison Williams či Violet McGraw.

1. Insidious: Červené dvere

Insidious: Červené dvere
Zdroj: imdb.com

No a na prvom mieste je zatiaľ posledný diel z kultovej série Insidious, s podtitulom Červené dvere. Tentokrát sa réžie nechopil Leigh Whannell ani James Wan, ale Patrick Wilson, ktorý v celej sérii hral hlavnú postavu a to Josha Lamberta. Svoju rolu si už ako dospelý zopakoval aj Ty Simpkins (Jurský svet), ktorý stvárnil Joshovho syna Daltona. Opäť sa vydáme do sféry zvanej „The Further“, aby sme zabránili prechodu zlých démonov na tento svet.

Fakt, že ide o posledný diel série, divákov pritiahol do kín a tí tam napokon nechali až 185 miliónov dolárov, čím posadil tento film na pomyselný trón v rámci úspešnosti hororov. Všetko sa ale môže zmeniť, pretože nás už v septembri čaká druhé pokračovanie hororu Mníška (2018), ktorý patrí do série V zajatí démonov a ktorému sa podarilo zarobiť viac ako 300 miliónov dolárov. To ale nie je všetko. Ešte v tomto roku, konkrétne v októbri, sa na veľké plátno vráti najväčšia duchárska klasika a to Exorcista s podtitulom Znamenie viery, ktorý určite zamáva s týmto poradím.

Zdroj: csfd.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -