Oscarové vystúpenia Eminema a Billie Eilish si budeme ešte dlho pamätať

Nenechajte si ujsť

TIP na komiks: Marvel Zombies Halloween | Tu si niekto koleduje o uhryznutie

TIP na komiks: Marvel Zombies Halloween Marvel Zombies Halloween je one-shotový príspevok do tejto dlho vychádzajúcej série. One shot označuje krátky komiks s uzatvoreným príbehom,...

TOP 5: Najlepšie sfilmované hororové poviedky, ktoré sa oplatí čítať

TOP 5: Najlepšie sfilmované hororové poviedky Možno to ani neviete, ale mnoho z vašich obľúbených filmov má svoju literárnu predlohu. Z napínavých žánrov je to...

TOP 5: Najlepšie animované filmy, ktoré jednoducho musíte tento Halloween vidieť. Ktorý je váš obľúbený?

Najlepšie animované filmy na Halloween Halloween je tu a s ním aj obdobie strašidiel, hororov, sladkostí a masiek. Tento rok ho však nemôžeme osláviť tak,...

KVÍZ – Ktorá halloweenska príšera si ty? Urob si náš špeciálny strašidelný kvíz a zisti to

Halloweensky KVÍZ Halloween. Obdobie tekvíc, strašidiel a cukríkov. Sviatok typický hlavne pre západné krajiny sveta, no do istej miery sa teší aj obľube u nás,...
Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 21 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Oscarové vystúpenia

Pred pár dňami sme mali možnosť sledovať najväčšiu filmovú akciu roka – Oscary. Okrem vyhlásenia výsledkov program obohatili aj hudobné oscarové vystúpenia Eminema a Billie Eilish, na ktoré len tak nezabudneme.

Obaja interpreti predviedli skvelú šou zameranú na úplne odlišné témy. K filmom hudba patrí, a to bez výnimky. Preto je samozrejmé, že takéto vystúpenia určite na Oscary patria!

Eminem

Veľkým prekvapením na 92. ročníku Udeľovania Cien Akadémie bolo Eminemove vystúpenie s pesničkou Lose Yourself, ktoré nikto nečakal. Kamera zachytila niekoľko vtipných a prekvapených reakcií na toto vystúpenie.

eminem oscary
Zdroj: footwearnews.com

Pesničku Lose Yourself predviedol Eminem s hudbou, ktorú hral orchester. Ten dodal známemu hitu novú príchuť, a tak sa priestory Dolby Theatre v Los Angeles ozývali spojením jemnej orchestrovej hudby a Eminemovho drsného rapu.

Najprv Lin-Manuel Miranda predstavil pesničku, ktorá sa javila ako klasický mix pesničiek z filmov, ktoré mali veľký vplyv na kinematografiu. Zrazu však na pódium vybehol Eminem a celých Oscarov obrátil hore nohami. Jeho vystúpenie si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

https://www.youtube.com/watch?v=x-pPLUf-C9U

Lose Yourself

Pesnička Lose Yourself je z filmu 8 Mile, ktorý je upravenou biografiou Eminema. Táto pesnička vyhrala v roku 2003 Oscara za najlepšiu originálnu skladbu. Eminem sa však v ten rok nezúčastnil odovzdávania cien. Počas vystúpenia sa na obrazovke za Eminemom premietali zábery z filmu.

Dva týždne pred Oscarmi Eminem vystúpil s kapelou The Roots na cenách Grammy, kde taktiež predviedol Lose Yourself. O to viac boli všetci prekvapení vidieť ho znova na pódiu. Svoje vystúpenie Eminem vysvetlil na svojom Twitteri upraveným textom pesničky. “Pozrite, ak by ste mali ďalší pokus, ďalšiu možnosť…” povedal a zdieľal video vyhlásenia ceny z roku 2003.

Twitter vybuchol otázkami. Nikto nerozumel, čo sa deje. Eminemovo predstavenie bolo držané v tajnosti a bolo veľkým šokom pre všetkých, ktorí Oscarov sledovali. Publikum sa však rýchlo spamätalo a začalo rapovať s ním a hýbať sa v rytme. Na konci sa všetci postavili a tlieskali raperovi.

Billie Eilish

Hudobné vystúpenia však pri Eminemovi ani zďaleka nekončili. Na Oscaroch sa predviedla aj mladá speváčka Billie Eilish. Billie zhrabla pred dvoma týždňami všetky ceny Grammy, ktoré len mohla, a tak nebolo prekvapením, že práve ona mala možnosť spievať popri vložke pamiatky na zosnulých hviezd kinematografie.

billie eilish oscars
Zdroj: highsnobiety.com

So svojím bratom Finneasom O‘Connellom predviedli pieseň Yesterday od skupiny The Beatles. Na pozadí na obrazovke sa počas piesne premietali fotky tých, ktorí nás za posledný rok opustili.

Premietanie začalo fotkou basketbalistu a producenta Kobe Bryanta, ktorý tragicky zahynul na začiatku tohto roka. Vedľa jeho fotky sa objavil jeho motivačný citát. Zadržať slzy bolo pri tomto emocionálnom momente veľmi ťažké. Nasledovali portréty ďalších významných osobností. Pozrite si aj jej vystúpenie na nasledujúcom videu.

https://www.youtube.com/watch?v=FKmqtaxIS3Y

No Time to Die

O Billie Eilish sa v poslednej dobe rozpráva aj v spojení s novou BondovkouNo Time to Die. Billie naspieva titulnú pesničku k tomuto filmu a stane sa tak najmladšou speváčkou, ktorá bude mať takúto možnosť. Prezradila, že pieseň je už napísaná a pripravená na nahratie.

Ako sa vám páčili oscarové vystúpenia Eminema a Billie Eilish? Padla vám sánka keď sa na pódiu objavil Eminem? Upustili ste slzu či dve pri emocionálnom vystúpení Billie Eilish? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: edition.cnn.com, vulture.com, tvline.com, esquire.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Koronavírus zasiahol už aj herný priemysel. Schytali to hry Far Cry 6 a Rainbow Six Quarantine

Far Cry 6 stratil dátum vydania Celosvetová pandémia koronavírusu zasiahla už aj herný priemysel. Vývojári aj z tých najväčších štúdií musia pracovať z domu, čo...

Michael Myers sa opäť vydáva vraždiť v krátkej ukážke na horor Halloween Kills

Halloween Kills teaser Každý oslavuje predvečer sviatku všetkých svätých, alebo vo všeobecnosti nazvaný Halloween po svojom. Universal Pictures nám napríklad priniesli krátku ukážku na ich...

Nemáte program na Halloween? Stiahnite si hororovú hru Blair Witch úplne zadarmo už dnes

Tento rok sme ukrátení o akékoľvek halloweenske párty, hororové premietania a iné akcie spojené s týmto strašidelným dňom. Preto nám neostáva nič iné, ako...

TIP na komiks: Marvel Zombies Halloween | Tu si niekto koleduje o uhryznutie

TIP na komiks: Marvel Zombies Halloween Marvel Zombies Halloween je one-shotový príspevok do tejto dlho vychádzajúcej série. One shot označuje krátky komiks s uzatvoreným príbehom,...

Vieme, ako bude vyzerať anime Pacific Rim od Netflixu. Prvé fotografie odhalili návrat Kaiju

Aj keď sa pôvodný film z franšízy Pacific Rim považuje za premrhaný potenciál, nadchádzajúca anime séria by mohla napraviť všetky chyby z minulosti. Tentokrát si...