Pokračovanie hraného Levieho kráľa sa stáva skutočnosťou. Postará sa o neho tento režisér

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Pokračovanie hraného Levieho kráľa

Disney v posledných rokoch nepopúšťa uzdu fantázii a radšej sa opätovne sústreďuje na svoje minulé úspechy. Vo svete je už viac než tucet hraných remakov originálnych Disney rozprávok, pričom napríklad film Aladin čaká pre úspech aj pokračovanie. Po novom však pokračovanie čaká aj hraného Levieho kráľa z roku 2019, pre ktorého je známy už aj režisér.

Posledného remaku sme sa dočkali nedávno a bol ním hraný film Mulan. Nanešťastie však ani zďaleka nedosiahol úspech svojho kresleného originálu, o čom svedčia slová kritikov aj divákov. Filmu a jeho tržbám určite nedopomohol ani koronavírus, pre ktorý sa premiéra filmu niekoľkokrát preložila a určite spôsobila aj to, že do kín chodilo v poslednom období menej ľudí.

Prvé reakcie na Levieho kráľa
Zdroj: ew.com

Kto bude režírovať pokračovanie?

Prvý hraný remake Levieho kráľa nám bol predstavený minulý rok. Recenzie a pocity z filmu boli zmiešané, no to nezabránilo filmu, aby si zarobil obrovský balík peňazí v hodnote 1,5 miliardy amerických dolárov. Niet preto divu, že sa štúdio rozhodlo natočiť ďalšiu časť. V pripravovanom projekte však pôvodného režiséra Jona Favreau nahradí niekto nový.

Režisérom pokračovania sa stane Barry Jenkins. Pod jeho režisérske diela spadajú napríklad filmy ako Moonlight alebo If Beale Street Could Talk. Na konto mu teraz pribudne aj spolupráca s Disney, vďaka ktorému bude mať možnosť vyrozprávať nám nové príbehy zo sveta Simby a jeho priateľov. O režírovaní tohto filmu povedal nasledujúce slová:

„Počas 90. rokov som pomáhal sestre vychovávať dvoch synov, takže som vyrastal s týmito postavami. Mať možnosť pracovať s Disney na rozširovaní tohto veľkolepého príbehu priateľstva, lásky a dedičstva, zatiaľ čo rozvíjam svoju prácu zaznamenávajúcu životy a duše ľudí v africkej diaspóre, je splneným snom.“

O čom by pokračovanie mohlo byť?

Kresleného pokračovania originálu sme sa dočkali ešte v roku 1998. V tomto príbehu mal Simba dcéru a prakticky celý dej sa točil okolo nej a jej vzťahu s otcom. Nové hrané pokračovanie by sa touto dejovou líniou inšpirovať mohlo, no šepká sa, že by sa vraj malo zamerať skôr na mladého Mufasu, ktorého smrť bola jedným z kľúčových momentov prvého filmu.

Ak by sa však držali dejovej línie z kresleného pokračovania pôvodnej rozprávky, do svojich rolí by sa mohli vrátiť herci, ktorých sme počuli v remaku minulý rok – Donald Glover ako Simba, Beyoncé Knowles-Carter ako Nala, Billy Eichner a Seth Rogen ako Timon a Pumba a James Earl Jones ako Mufasa. Tentoraz však v spolupráci s novým režisérom.

Barry Jenkins
Barry Jenkins; Zdroj: vulture.com

Okrem režiséra poznáme aj meno scenáristu. Bude ním Jeff Nathanson, ktorý pracoval aj na Levom kráľovi z roku 2019, takže už má s týmto svetom nejaké skúsenosti. Dátum premiéry je nateraz ešte neznámy, no netreba si robiť veľké nádeje. Pre momentálnu situáciu vo svete zapríčinenú koronavírusom a pre pomerne plný diár režiséra Jenkinsa to tak skoro asi nebude.

Páčil sa vám remake Levieho kráľa z roku 2019? Tešíte sa na pokračovanie? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -