Prišla záplava noviniek na Netflix, Voyo a ďalšie. Odštartoval aj najväčší seriál roka

Nenechajte si ujsť

Neskutočný víkend na Netflixe a ďalších

Seriálový a filmový rok sa nám začal vo veľkom štýle a takmer každá jedna platforma sa pochválila vlastným hitom. Netflix slávil úspech s mrazivou drámou Society of Snow, Disney+ sa teší nad vysokou sledovanosťou fantasy Percy Jackson a bohovia Olympu, na HBO Max zasa zaznamenala skvelý štart štvrtá séria Temný prípad.

Ostré tempo však bude pokračovať aj tento víkend a priaznivci televíznej zábavy sa už dnes večer môžu ocitnúť pred nepríjemnou dilemou, čo sledovať skôr. Víkend totiž bude na streamovacích službách extrémne nabitý a v krátkom čase dorazilo hneď niekoľko sľubných noviniek. Tu sú najlepšie.

Netflix s nástupcom Narcos

Začnime najpopulárnejšou streamovacou službou a teda Netflixom. Práve sem vo štvrtok 25. januára pribudla dobová miniséria Griselda od tvorcov Narcos. Divákov tentokrát pred obrazovky priláka Sofia Vergara, hviezda sitkomu Modern Family, ktorú sme v podobnej úlohe zatiaľ nevideli. Vergara v seriáli stvárni drsnú a ambicióznu drogovú kráľovnú Griseldu Blanco, ktorá mala najväčší biznis v Miami na prelome 70. a 80. rokov, a dokonca si ju všimol aj Pablo Escobar.

Seriál pred premiérou zaznamenal sľubné ohlasy, ktoré vyzdvihujú práve výkon latino-americkej krásky, novinka však zbiera nadšené recenzie aj od divákov. Sľuby o nástupcovi Narcos teda v tomto prípade nemuseli byť prehnané.

Na Netflix tento týždeň rovnako pribudla výborne prijatá česká sci-fi kriminálka Bod obnovy. Príbeh diváka zavedie do roku 2041, kde majú ľudia právo byť po nehode alebo inej nečakanej smrti oživení. Stačí si iba pravidelne robiť digitálnu zálohu vlastného vedomia – práve to je bod obnovy. Celý systém však môže byť narušený, keď sú porušené základné pravidlá, odhalí nám vyšetrovanie zločinu. Obeťou vraždy sa stane zamestnanec spoločnosti, ktorá zálohovanie vedomia sprostredkuje. A práve jeho záloha je vymazaná.

Prípad dostane do rúk mladá detektívka Em, do ktorej tvorca obsadil tiež neopozeranú tvár Andrey Mohylovej. Dostáva sa však do spleti znepokojivých odhalení, ktoré sú zároveň aj varovným prstom pred tým, ako nás môže zničiť prílišné spoliehanie sa na technológie.

Zaujať na Netflixe môže aj apokalypsa

Za pozornosť na Netflixe tiež stojí apokalyptická akcia Badland Hunters, o ktorej sme písali iba nedávno. Prvý trailer určite nevyzeral márne, na svoje by si mohli prísť predovšetkým fanúšikov Svetovej vojny Z s Bradom Pittom, s ktorým novinka zdieľa viacero spoločných čŕt.

Titul pochádza z Južnej Kórey a ukáže hlavné mesto Soul, ktorý sa zmenil na temnú pustatinu. Pobehujú po nej nezomierajúce kreatúry, ktoré sa pomaly rozširujú do zvyšku sveta. Zabrániť apokalypse môže len jediný drsný hrdina, ktorý sa vydáva vyhľadať doktora so schopnosťou zastaviť šírenie vírusu.

HBO v znamení akcie

Okrem spomenutej kriminálky Temný prípad, predplatiteľov HBO Max môže zaujať drsný akčný film Sisu. Severská snímka je zasadená do obdobia 2. svetovej vojny a sleduje príbeh osamelého zlatokopa (Jorma Tommila), ktorý vo fínskej divočine narazí na bohatú zlatú žilu. Keď sa s nájdenou korisťou vydá na cestu do najbližšieho mesta, narazí na oddiel nacistických vojakov, pod vedením brutálneho dôstojníka SS (Aksel Hennie), ktorý chce zlato zhabať pre svoj oddiel.

Jednotka nacistov však veľmi rýchlo zistí, že sa nestretla len z obyčajným zlatokopom, ale s bývalým elitným zabijakom, ktorý stelesňuje všetko to, čo SISU predstavuje – mýtickú „armádu jedného muža“ s nepredstaviteľným odhodlaním čeliť všetkým, ktorý mu stoja v ceste pri získaní svojho zlata. Film je na HBO Max dostupný s českým dabingom alebo titulkami.

Apple TV+ vytiahlo z rukáva najväčší seriál roka

V znamení adrenalínu akcie sa na  Apple TV+ ponesú aj prvé dve epizódy najočakávanejšieho vojnového seriálu poslednej dekády –  Masters of the Air. Seriálová novinka je duchovným nástupcom vojnových klasík Bratstvo neohrozených a Pacifik a na jej vzniku sa podieľali rovnakí tvorcovia, ako práve na zmienených oceňovaných klasikách.

Z bojísk na zemi a v Pacifiku sa v novom seriáli pozrieme do vzduchu a rozklad nacistov zo vzduchu. Príbeh Masters of the Air sa zameria na 100. bombardovaciu skupinu amerického letectva, ktorá  sa kvôli vysokým stratám preslávila aj pod prezývkou krvavá stovka. Jednotka operovala po bojiskách v celej Európe a významne prispela k porážke nacistického Nemecka, stalo sa tak však za cenu veľkých strát na životoch.

Seriál je založený na skutočnom príbehu a rovnomennej knihe. Viac o skutočných udalostiach, ako i detailoch jednotlivých postáv či prvých ohlasoch si môžete prečítať v samostatnom článku.

Voyo s mrazivou kriminálkou a legendárnym vyšetrovateľom

Skutočnými udalosťami sa inšpiruje aj nová miniséria lokálnej platformy Voyo s názvom Metóda Markovič: Hojer. Televízna novinka mapuje príbeh dolapenia a usvedčenia jedného z najdesivejších sériových vrahov normalizačného Československa Ladislava Hojera legendárnym kriminalistom Jiřím Markovičom.

„Novinka Metóda Markovič: Hojer je pre nás po viacerých stránkach špeciálna. Ešte pred oficiálnym uvedením si miniséria doslova podmanila medzinárodnú porotu prestížneho festivalu Serial Killer, ktorá jej prisúdila ocenenie za najlepší seriál strednej a východnej Európy. Zároveň ňou však vzdávame hold dvom výnimočným osobnostiam, ktoré nás navždy opustili – fenomenálnemu Jiřímu Markovičovi, ktorý svojimi jedinečnými vyšetrovacími metódami dlhé roky úspešne bojoval proti zločinu, a nezabudnuteľnému Danovi Heribanovi, ktorý práve v tomto diele naposledy predviedol svoje herecké majstrovstvo,“ hovorí Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza a skupiny Nova.

Jiří Markovič dolapil a vyšetroval tých najznámejších sériových vrahov. Pod jeho vedením malo pražské 1. oddelenie šesť rokov po sebe stopercentnú objasnenosť vrážd. Vypracoval vysoko účinnú metódu práce s páchateľmi. Snažil sa s nimi nadviazať blízky vzťah, založený na priamom a férovom jednaní bez akéhokoľvek náznaku nadradenosti. Posledný rok svojho života intenzívne spolupracoval práve na príprave tejto série, ktorú tvorcovia venovali jeho pamiatke a odkazu nielen v českej kriminalistike.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -