Veľký Gatsby nám znova zlomí srdce v pripravovanom seriáli. Ktoré známe meno pracuje na projekte?

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Slávny americký spisovateľ F. Scott Fitzgerald zomieral s vedomím, že jeho dielo Veľký Gatsby bolo jeho najväčším literárnym sklamaním. Ale to ešte sám autor nevedel, že si tento príbeh v priebehu ďalších desaťročí nájde cestu k mnohým čitateľským, ale aj filmovým srdciam. Filmová adaptácia z roku 2013 zožala divácky úspech a najnovšie sa začína rozprávať o novo pripravovanom seriáli, ktorý bude dejovo omnoho obšírnejší. Ktoré známe meno sa teda púšťa do projektu a bude Veľký Gatsby ako seriál úspešný?

Úspech starej klasiky pokračuje

Tí, ktorým je meno Jay Gatsby neznáme, by mali vedieť, že sa príbeh sústreďuje okolo tajomného milionára, ktorý je posadnutý svojou jedinou milovanou a snaží sa ju za každú cenu získať späť. Rozprávačom príbehu je Nick Carraway, ktorý nám Gatsbyho predstaví z jeho mimoriadne zaujímavého pohľadu. Príbeh je známy svojou americkou výstrednosťou 20. rokov a najmä tragickým spádom udalostí, ktorý nenechá ani jedno oko suché. Názory ohľadom Gatsbyho charakteru a jeho zámerov sa síce líšia, ale príbehu – knižnému či filmovému – sa nemôže odoprieť, že je nezvyčajný.

Veľký Gatsby
Zdroj: rollingstone.com

V roku 2013 sme získali veľkorozpočtový trhák s hviezdnym hereckým obsadením. Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire či Carey Mulligan sa nám od začiatku predstavili v unikátnych kostýmoch, za ktoré film dostal aj Oscara. Toto všetko nám sľubuje aj očakávané seriálové spracovanie. Scenár dostal na starosti Michael Hirst, ktorého prácu môžeme poznať už z Vikingov.

Veľký Gatsby ako seriál ukáže nové možnosti

Hirst sa vyjadril, že Gatsbyho príbeh študoval celý svoj život a je načase, aby ho diváci spoznali v novom svetle:

„Zdá sa, že som s Gatsbym prežil väčšinu svojho života. Čítal som ho najskôr ako školák, neskôr som ho učil v 70. rokoch na Oxforde a odvtedy sa k nemu pravidelne vraciam. Ako kedysi napísal kritik Lionel Trilling: „Veľký Gatsby je stále tak čerstvé dielo, ako keď sa objavilo prvýkrát, dokonca získalo na váhe a na význame. “ Dnes, keď sa Amerika snaží o znovuobjavenie, je toto ideálny moment na to, aby sa na tento nadčasový príbeh pozrelo novými očami a aby sa slávne a ikonické postavy preskúmali cez moderný objektív rodu, rasy a sexuálnej orientácie.“

Veľký Gatsby Michael Hirst
Zdroj: hollywoodreporter.com

Údajne, s novým spracovaním súhlasí aj Blake Hazard, prapravnučka Heldy a Scotta Fitzgeralda, ktorá bude mať v produkcii dôležitú rolu. Od novej série budeme môcť očakávať väčšiu diverzitu či pestrejšie opísanú tragickú romancu odohrávajúcu sa v búrlivej Amerike. Seriálové dielo nám tak zrejme ponúkne aj nové politické a spoločenské problémy. Produkcia bude prebiehať pod vedením A&E Studios a ITV Studios America.

Tešíte sa, že sa Veľký Gatsby predstaví v novej podobe alebo si myslíte, že sa seriál nevyrovná filmu? Vaše postrehy a názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: collider.com, indianexpress.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -