Sex Education skončí štvrtou sériou. Poznáme aj dátum jej vydania, odhalili ho v krátkom traileri

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Kontroverzné témy môžu pri filmových či seriálových projektoch znamenať buď veľký úspech, alebo veľkú katastrofu. V prípade seriálu Sex Education ide našťastie o to prvé. Úspešný hit od Netflixu čaká už štvrtá séria, pričom sme sa dozvedeli aj dátum vydania záveru Sex Education. Seriál totiž touto sériou oficiálne skončí a dá zbohom obľúbeným postavám a príbehom.

Seriál sa odohráva na strednej škole Moordale, v ktorej sledujeme príbehy mladých študentov a ich sexuálnych potrieb. V centre toho všetkého je mladý chalan Otis Milburn (Asa Butterfield), ktorého mama je sexuálna terapeutka. Otis vie teda o tejto téme naozaj veľa. Preto sa rozhodne so spolužiačkou Maeve Wiley (Emma Mackey) založiť školskú sexuálnu poradňu.

Štvrtá, záverečná séria Sex Education pozná svoj dátum vydania

V seriáli si ďalej zahrali herci ako Gillian AndersonNcuti GatwaConnor SwindellsKedar Williams-StirlingAlistair PetrieMimi Keene či Aimee Lou Wood. Tretia séria vyšla ešte v roku 2021 a o štvrtej sme dlho nič nevedeli. Nakoniec ju potvrdili a teraz sa dozvedáme, že bude pre seriál aj poslednou. Dostali sme to na sociálnych sieťach v podobe listu, ktorý napísala jeho tvorkyňa, hlavná scenáristka a producentka Laurie Nunn.

Zároveň vyšiel aj prvý oficiálny teaser trailer, ktorý nám ukazuje pár záberov z očakávanej série. Jeho najlepším odhalením je ale pre fanúšikov azda dátum vydania. Ten štúdio naplánovalo naozaj skoro, keďže si poslednú sériu budeme môcť pozrieť už 21. septembra 2023 na platforme Netflix. Streamovacia platforma zvykne vydávať všetky epizódy naraz, a tak zrejme o dva a pol mesiaca uvidíme celkový koniec.

Nová škola, nové (aj sexuálne) problémy

Tretia séria skončila zátvorom Moordaleskej strednej školy, a tak jej žiakov prerozdelili do iných škôl. To nám predstavuje aj krátky trailer, kde vidíme Otisa a jeho spolužiakov na novej škole, pričom sa všetkým snaží povedať, že je sexuálny terapeut. To z neho ide ako z chlpatej deky a vypotí to zo seba naozaj bizarným spôsobom. Trailer je ale dokonalým súhrnom synopsy série:

Po zatvorení strednej školy Moordale čelia Otis a Eric (Gatwa) novej hranici – ich prvému dňu na Cavendish Sixth Form College. Otis je nervózny zo založenia svojej novej kliniky, zatiaľ čo Eric sa modlí, aby z nich neboli opäť lúzri. Ale Cavendish je kultúrnym šokom pre všetkých študentov Moordale – mysleli si, že sú progresívni, ale táto nová škola je iná úroveň. Je tu každodenná joga v spoločnej záhrade, silná udržateľnosť a skupina detí, ktoré sú obľúbené tým, že sú… láskavé?! Viv (Chinenye Ezeudu) je úplne ohromená študentsky vedeným, nesúťažným prístupom na škole, zatiaľ čo Jackson (Williams-Stirling) sa stále snaží dostať cez Cal. Aimee (Wood) skúša niečo nové tým, že si zapísala umenie úrovne A a Adam (Swindells) zápasí s tým, či je bežné vzdelávanie pre neho. Maeve v USA žije svoj sen na prestížnej univerzite Wallace, kde ju vyučuje kultový autor Thomas Molloy (Dan Levy). Otis po nej túži, zatiaľ čo sa prispôsobuje tomu, že nie je ani jediné dieťa v dome, ani jediný terapeut na akademickej pôde…“

V poslednej série teda môžeme čakať veľa drámy a problémov, ktoré budú musieť naše hlavné postavy riešiť. Tešiť sa môžeme aj na nové postavy. Tým vdýchnu život herci ako Dan Levy, Thaddea Graham, Lisa McGrillis, Marie Reuther, Jodie Turner Smith, Eshaan Akbar, Felix Mufti, Anthony Lexa, Alexandra James, Reda Elazouar, Bella Maclean alebo Imani Yahshua.

Štvrtá séria bude nanešťastie poslednou, no vždy je lepšie veci ukončiť v tom najlepšom. Nabudil vás opätovne na seriál nový trailer? Budete záver úspešného seriálu koncom septembra pozerať?

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -