Legendárne Shenmue dostane seriál. Ten prerozpráva herný príbeh v anime štýle

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Herný kult

Hoci herná séria zvaná Shenmue donedávna disponovala iba dvomi dielmi, v roku 2019 sa po dlhých dekádach čakania nadšenci dočkali ďalšieho sequelu. Ak by ste náhodou o tejto značke nepočuli, prvý diel vyšiel v roku 1999. Pokračovanie na seba nenechalo dlho čakať a hráči sa doň pustili v roku 2002. A následne prišlo takmer nekonečné čakanie. Ani v spomínanom treťom dieli nie je príbeh definitívne ukončený, pričom hlavný tvorca, Yu Suzuki, by rád v značke pokračoval. Najnovšie správy však hovoria, že Shenmue dostane seriál.

Prečo sa Shenmue stalo kultom? Pretože ide o svojský a špecifický projekt. Nedisponuje tak úplne tradičnou hrateľnosťou, nakoľko nemožno hry z tejto série označiť za priamočiare. Všetky tituly majú príbeh a rozrastajúcu sa dejovú líniu, dokonca sa pýšia kvalitným súbojovým systémom (i keď mierne náročným na ovládanie), avšak v jednotlivých hrách robíte množstvo relatívne bežných vecí.

Shenmue
Zdroj: cbr.com

Súčasťou zaujímavej naratívnej línie a zábavných súbojov sú prvky simulátora reálneho bytia. To znamená, že sa musíte venovať i úplne tradičným činnostiam, čo spomaľuje celú hrateľnosť. Práve vďaka takýmto originálnym prvkom, ktoré spájajú mainstreamový gameplay a pomaly plynúce realistické RPG, si Shenmue drží štatút unikátnosti a svojskosti.

Súčasne to však malo za následok komerčný neúspech, ktorý zabránil vzniknutiu ďalších dielov. Recenzie boli spravidla pozitívne, avšak ide o hry, ktoré stáli pomerne slušné peniaze, no rozhodne nešlo o „money making“ mainstream projekty pre bežného konzumenta. Práve preto sa trojka ocitla v takzvanom vývojovom pekle a nakoniec ju museli zaplatiť fanúšikovia.

Shenmue seriál má naplánovaných trinásť epizód

Yu Suzuki síce mal ideálnu príležitosť dokončiť svoj dlhoročný herný epos. Neskôr prehlásil, že vydané tri diely pokrývajú iba štyridsať percent príbehu, ktorý chce vyrozprávať. Súčasne dodal, že Shenmue III bolo určené pre fanúšikov a ak vyjde štvorka, pôjde viac po mainstream cestách.

Každopádne, momentálne to vyzerá tak, že sa epický príbeh o pomste vyrozpráva skôr prostredníctvom anime seriálu. Prvá sezóna sa bude údajne skladať z trinástich epizód, ktoré prerozprávajú príbeh prvej hry.

shenmue seriál ohlásenie
Zdroj: vg247.com

V projekte je zainteresovaný aj samotný Yu Suzuki, ktorý zastáva post výkonného producenta. Shenmue: The Animation vzíde z kolaborácie štúdií Crunchyroll a Adult Swim. Réžie sa má ujať Sakurai Chikara, ktorý pracoval napríklad na druhej sérii One Punch Man.

Svoje nadšenie neskrýva ani kreatívny riaditeľ Jason DeMarco, ktorý hovorí, že sa na spoluprácu teší. Zároveň označuje svet Shenmue za fascinujúci. Adaptácia sa zrejme nachádza vo svojich úvodných fázach výroby, pretože okrem vyššie zdieľaného plagátu sme sa nedočkali žiadneho traileru či dátum vydania.

Venujete svoju pozornosť seriálovému Shenmue, alebo si počkáte na prípadné herné pokračovanie? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -