Ako je možné, že sme si to nevšimli? Sieť kín nenápadne zvýšila ceny, Slováci budú platiť nehorázne sumy

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Sieť kín zvýšila sumy, nikto si to nevšimol

Koľko je adekvátna suma za kino? Túto otázku sa neustále pýtajú nielen filmoví diváci, ale aj samotné siete kín. Pochopiteľne, sú to firmy, ktoré premietajú snímky za účelom generovania zisku – chcú čo najviac zarobiť. Ide tak o klasickú hru ponuky a dopytu. Kiná si budú za návštevu kinosály účtovať čo možno najvyššiu sumu, ktorú sú ľudia ochotní zaplatiť. No je možné, že táto sieť kín to už trochu prehnala? Zdá sa, že nie, ku zvýšeniu cien v Cinema City totiž došlo už pred mesiacom a nikto si to ani len nevšimol.

Cinema City ponúka v svojich kinách zľavnené ceny na premietania, ktoré sú dostupné iba v pondelky a počas pracovného týždňa do 17:00. Cena za takéto klasické 2D alebo 3D premietanie narástla pre dospelých z 8 € na 8,80 €. Cena pre študentov, deti a seniorov sa taktiež zvýšila, a to zo 7 € na 7,80 €.

2D premietanie počas zvyšku týždňa a cez víkend po novom vyjde dospelých na 10,80 €, deti, študenti a seniori zaň zaplatia 8,80 €. Všeobecne sa cenník za 2D premietania zvýšil pri každej položke o rovných 80 centov, treba však zmieniť fakt, že ceny rodinných vstupov ostali nezmenené, takže teraz sú výhodnejšie ako predtým.

klasicke premietanie
Zdroj: Cinema City

3D premietania počas pondelkov a v pracovný týždeň do 17:00 taktiež zdraželi o 80 centov na rovnaké sumy, ako pri 2D premietaniach. Po zvyšok časov vrátane víkendu však zdraželi až o 1 euro. Dospelí si zaň zaplatia 11,50 €, pričom deti, študenti a seniori rovných 10 €. Aj pri 3D platí, že ceny za rodinné vstupy ostali nezmenené.

Prehľad nových cien pre dospelých

  • 2D premietanie v pondelky a UT-PIA do 17:00 – 8,80 €
  • 2D premietanie UT-PIA od 17:00, víkendy, sviatky – 10,80 €
  • 3D premietanie v pondelky a UT-PIA do 17:00 – 8,80 €
  • 3D premietanie UT-PIA od 17:00, víkendy, sviatky – 11,50 €

Zdraželi aj špeciálne druhy premietaní

Zvýšenie cien sa dotklo aj špeciálnych premietaní 4DX. Za takéto 2D premietanie si dospelí počas najvyťaženejších časov zaplatia 15,40 € (nárast o 1,40 €), za 3D 15,80 € (nárast o 1,30 €). O rovnaké sumy narástli aj ceny pre deti, študentov a seniorov. V zľavnenom čase počas pondelkov a v pracovný týždeň do 17:00 narástli ceny o 1 €, pre dospelých na 13 €.

4dx
Zdroj: Cinema City

SuperScreen v Auparku sa taktiež nevyhol zdražovaniu. Všetky vstupy na 2D premietania a 3D premietania počas pondelkov a v pracovný týždeň do 17:00 sú drahšie o 80 centov. Dospelí v týchto časoch za 2D SuperScreen zaplatia 9,80 € a za 3D 10,30 €. Večerné a víkendové ceny narástli rovno o 1 euro, po novom na 12 € pre 2D a 13 € pre 3D SuperScreen pre dospelých. Deti, študentov a seniorov vyjde takéto premietanie na 10 €, respektíve 11,50 €.

superscreen
Zdroj: Cinema City

Ku zmenám cenníkov došlo 6. 11. 2023. Pri 3D premietaniach ku nim treba pripočítať 1 €, ktoré si CinemaCity pýta za 3D okuliare. Pri kúpe vstupeniek do kina online ja taktiež účtovaný dodatočný poplatok 0,70 €. Prehľad cenníku nájdete na oficiálnej stránke Cinema City.

Čo vravíte na nové ceny siete kín CinemaCity, ktoré platia už vyše mesiac? Všimli ste si nárast súm, alebo cenu pri návšteve kina neriešite? Napíšte nám do komentárov, akú maximálnu sumu by ste za kino zaplatili.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

  1. My sme taki lacni Jankovia. Zdrazili energie, zvysila sa minimalna mzda, zvysuju sa odvody a my stale fnukame. Za par supov uz nikto nechce robit. Tak prestante vypisovat taketo clanky. Co tym chcete dokazat. Keby ste racionalne zhodnili ake maju kina naklady a kolko platia za liencie a pod.

  2. Pre toto navštevujem kiná, špeciálne sieť Cinema City, minimálne, nakoľko už nevedia čo za obyčajné premietnutie filmu pýtať + občerstvenie, ktoré šlo s kvalitou rapídne dole. Pritom vždy je v kine takmer prázdna sála.. nízky dopyt a stále vyššie ceny – kontraproduktívne.

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -