Star Wars: Squadrons odhalilo svoju hrateľnosť. Na prekvapenie mnohých pôjde o skutočný simulátor

Nenechajte si ujsť

WandaVision vysvetlenie: Komu patrí hlas z rádia, kto je mysteriózny včelár a omnoho viac

WandaVision vysvetlenie a teórie Videli sme prvé dve epizódy seriálu WandaVision a síce sa toho nestalo veľa, no vysvetlenie určitých skutočností vám môže pomôcť v...

Chris Evans ešte nepovedal svoje posledné zbohom ako Captain America. Vráti sa v budúcom MCU projekte?

Captain America chystá návrat do MCU Server Deadline exkluzívne informoval o tom, že herec Chris Evans chystá návrat ako Captain America do budúceho MCU projektu....

Oficiálny trailer k dráme Cherry od Apple TV+ odhaľuje sériu zlých a náročných životných rozhodnutí

Oficiálny trailer k originálnemu filmu Cherry od Apple TV+ je konečne tu. Novinka s hodnotením R od vizionárskych bratov Russovcov (Avengers: Infinity War, Endgame)...

Deadpool 3 bude súčasťou MCU a bude môcť byť rovnako vulgárny. Kevin Feige to oficiálne potvrdil

Deadpool 3 bude súčasťou MCU Novinky ohľadom Marvel filmového univerza nechodia v poslednom čase v malom. Najnovšie jeho šéf Kevin Feige potvrdil, že sa vráti...
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

EA Play prinieslo hneď niekoľko zaujímavých informácií

Ešte pred tým, než oficiálne začala akcia EA Play Live, kde svetoznáme (a rovnako nenávidené) štúdio ohlasuje svoje herné novinky, sa fanúšikovia Hviezdnych vojen dočkali príjemného prekvapenia. Bolo ním oznámenie nového leteckého simulátora. Star Wars: Squadrons gameplay predstavenie na seba nenechalo dlho čakať a uskutočnilo sa práve na spomínanej akcii.

I napriek tomu, že reakcie z teaser ukážky boli v mnohých prípadoch vlažné, z hľadiska hrateľnosti na tom nebude Squadrons najhoršie. Samozrejme, výsledný produkt môže dopadnúť všelijako, avšak prezentácia naznačila, že nepôjde o úplne prostoduchú záležitosť.

Takmer šesťminútová ukážka sa pedantným spôsobom venuje súčastiam, ktoré môžeme od nadchádzajúceho počinu EA Motive (autori spočiatku nie príliš kvalitného, no po rokoch a updatoch vlastne zábavného Star Wars: Battlefront II) očakávať. Tak naskočte do kokpitu a poďme sa spoločne pozrieť na atraktívnu leteckú novinku.

 

Star Wars: Squadrons gameplay sľubuje letecký simulátor a vesmírne vojny

Obava bola zrejmá – letecká novinka bude jednoduchou záležitosťou, kde je model ovládania a narábania s vesmírnym plavidlom až otravne simplicitný a neprimerane plytký. Len málokto veril, že EA, ktoré vytvára hry primárne pre veľké masy, zariskuje s hrateľnosťou, ktorá nie je typickým mainstreamom.

Netreba ale predbiehať, nakoľko ikonický pohľad z kokpitu lodí (ten skalní fanúšikovia  poznajú z leteckých simulátorov deväťdesiatych rokov), niekoľko rôznych monitorov a systémov ešte nepredznamenávajú naozaj komplexnú záležitosť.

Minimálne však možno skonštatovať, že predstavená hrateľnosť je atraktívna. V prípade, že pôjde o dobrú kombináciu medzi mainstream lietaním a detailným simulátorom, všetci zúčastnení by mohli byť spokojní a užiť si kvalitného žánrového zástupcu.

Star Wars Squadrons
Zdroj: windowscentral.com

Letecké bitky ale pôsobia úžasne. Podľa jedného z autorov sa môžeme tešiť na konštantné zdokonaľovanie vlastných pilotských schopností. Využívať budeme rôzne piruety, kombinovať útoky a zbrane, pričom nadobudnuté skúseností v príbehovom režime a tréningovom móde využijeme v online bojoch s ďalšími hráčmi.

V kampani sa zhostíme úlohy ako rebelov, tak i Impéria a prežijeme lineárnu dejovú líniu, ktorá preverí naše schopnosti. Charaktery si môžeme sami vytvoriť a ich vzhľad ľubovoľne upravovať, čo je však pomerne zbytočný prídavok, nakoľko postavu počas hrateľnosti vlastne neuvidíme.

V online režimoch bude k dispozícii osem druhov lodí (ďalšie zrejme pribudnú časom). Pomerne neprekvapivo je nutné jednotlivé funkcie plavidiel využívať a plniť ich úlohu, nakoľko inak sa k cieľu neprebojujeme.

Chýbať nakoniec nebudú ani úpravy (kozmetické i vylepšenia zbraní), s ktorými skrášlime nášho vesmírneho bojovníka, prípadne z neho urobíme lis na nepriateľské lode. Čo sa týka prítomných režimov, najviac hráčov zaujalo Fleet Battles.

Star Wars Squadrons gameplay
Zdroj: press-start.com.au

Star Wars: Squadrons už v októbri

V rámci spomínaného módu sa zúčastníme veľkého boja, ktorý má mať hneď niekoľko rôznych fáz. Do takejto vesmírnej vojny sa pustíme buď v sprievode umelej inteligencie, prípadne po boku žijúcich hráčov.

Koniec videa potvrdzuje pôvodný dátum vydania, teda 2. októbra 2020. Star Wars: Squadrons si zahrajú majitelia osobných počítačov (ako Steam, tak i Origin), vlastníci konzol PlayStation 4 a Xbox One. Cenovka je nastavená na prívetivých 39,99 €.

Zaujal vás gameplay Star Wars: Squadrons? Myslíte, že sa po rokoch dočkáme kvalitného leteckého simulátora s nálepkou populárnej a milovanej značky? Určite nám dajte vedieť v dostupných komentároch. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

Najnovší obsah

WandaVision vysvetlenie: Komu patrí hlas z rádia, kto je mysteriózny včelár a omnoho viac

WandaVision vysvetlenie a teórie Videli sme prvé dve epizódy seriálu WandaVision a síce sa toho nestalo veľa, no vysvetlenie určitých skutočností vám môže pomôcť v...

Marvel ulovil ďalšie veľké herecké eso. MCU seriál Moon Knight obsadil hlavného záporáka

Včera odštartovala nová éra Marvel seriálov. WandaVision je prvým z mnohých, ktoré budú vysielané na streamovacej službe Disney+. Ešte v priebehu tohto roka uvidíme...

Pozrite si trailer na tretí film od Netflix série To All the Boys: Always and Forever. Čaká nás finále trilógie

Trailer na Netflix film To All the Boys: Always and Forever Po ďalšom čakaní nás Netflix potešil novým trailerom na finále romantickej trilógie To All...

Ako sa Narnia vo filmovom svete stratila a prečo dúfame, že ju Netflix znova objaví?

Netflix a budúcnosť pre Narnia filmy Pre mnohých z nás je svet Narnie príjemnou spomienkou na naše detstvo. Kroniky Narnie je literárna fantasy séria od spisovateľa...

Splnený sen fanúšikov? Herec Daredevila Charlie Cox údajne dotočil scény pre film Spider-Man 3

Sme opäť o krok bližšie k tomu, aby sa splnil sen hádam každého fanúšika komiksov. A to aby sa Daredevil objavil v Spider-Man 3 po...