Star Wars: Squadrons odhalilo svoju hrateľnosť. Na prekvapenie mnohých pôjde o skutočný simulátor

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

EA Play prinieslo hneď niekoľko zaujímavých informácií

Ešte pred tým, než oficiálne začala akcia EA Play Live, kde svetoznáme (a rovnako nenávidené) štúdio ohlasuje svoje herné novinky, sa fanúšikovia Hviezdnych vojen dočkali príjemného prekvapenia. Bolo ním oznámenie nového leteckého simulátora. Star Wars: Squadrons gameplay predstavenie na seba nenechalo dlho čakať a uskutočnilo sa práve na spomínanej akcii.

I napriek tomu, že reakcie z teaser ukážky boli v mnohých prípadoch vlažné, z hľadiska hrateľnosti na tom nebude Squadrons najhoršie. Samozrejme, výsledný produkt môže dopadnúť všelijako, avšak prezentácia naznačila, že nepôjde o úplne prostoduchú záležitosť.

Takmer šesťminútová ukážka sa pedantným spôsobom venuje súčastiam, ktoré môžeme od nadchádzajúceho počinu EA Motive (autori spočiatku nie príliš kvalitného, no po rokoch a updatoch vlastne zábavného Star Wars: Battlefront II) očakávať. Tak naskočte do kokpitu a poďme sa spoločne pozrieť na atraktívnu leteckú novinku.

 

Star Wars: Squadrons gameplay sľubuje letecký simulátor a vesmírne vojny

Obava bola zrejmá – letecká novinka bude jednoduchou záležitosťou, kde je model ovládania a narábania s vesmírnym plavidlom až otravne simplicitný a neprimerane plytký. Len málokto veril, že EA, ktoré vytvára hry primárne pre veľké masy, zariskuje s hrateľnosťou, ktorá nie je typickým mainstreamom.

Netreba ale predbiehať, nakoľko ikonický pohľad z kokpitu lodí (ten skalní fanúšikovia  poznajú z leteckých simulátorov deväťdesiatych rokov), niekoľko rôznych monitorov a systémov ešte nepredznamenávajú naozaj komplexnú záležitosť.

Minimálne však možno skonštatovať, že predstavená hrateľnosť je atraktívna. V prípade, že pôjde o dobrú kombináciu medzi mainstream lietaním a detailným simulátorom, všetci zúčastnení by mohli byť spokojní a užiť si kvalitného žánrového zástupcu.

Star Wars Squadrons
Zdroj: windowscentral.com

Letecké bitky ale pôsobia úžasne. Podľa jedného z autorov sa môžeme tešiť na konštantné zdokonaľovanie vlastných pilotských schopností. Využívať budeme rôzne piruety, kombinovať útoky a zbrane, pričom nadobudnuté skúseností v príbehovom režime a tréningovom móde využijeme v online bojoch s ďalšími hráčmi.

V kampani sa zhostíme úlohy ako rebelov, tak i Impéria a prežijeme lineárnu dejovú líniu, ktorá preverí naše schopnosti. Charaktery si môžeme sami vytvoriť a ich vzhľad ľubovoľne upravovať, čo je však pomerne zbytočný prídavok, nakoľko postavu počas hrateľnosti vlastne neuvidíme.

V online režimoch bude k dispozícii osem druhov lodí (ďalšie zrejme pribudnú časom). Pomerne neprekvapivo je nutné jednotlivé funkcie plavidiel využívať a plniť ich úlohu, nakoľko inak sa k cieľu neprebojujeme.

Chýbať nakoniec nebudú ani úpravy (kozmetické i vylepšenia zbraní), s ktorými skrášlime nášho vesmírneho bojovníka, prípadne z neho urobíme lis na nepriateľské lode. Čo sa týka prítomných režimov, najviac hráčov zaujalo Fleet Battles.

Star Wars Squadrons gameplay
Zdroj: press-start.com.au

Star Wars: Squadrons už v októbri

V rámci spomínaného módu sa zúčastníme veľkého boja, ktorý má mať hneď niekoľko rôznych fáz. Do takejto vesmírnej vojny sa pustíme buď v sprievode umelej inteligencie, prípadne po boku žijúcich hráčov.

Koniec videa potvrdzuje pôvodný dátum vydania, teda 2. októbra 2020. Star Wars: Squadrons si zahrajú majitelia osobných počítačov (ako Steam, tak i Origin), vlastníci konzol PlayStation 4 a Xbox One. Cenovka je nastavená na prívetivých 39,99 €.

Zaujal vás gameplay Star Wars: Squadrons? Myslíte, že sa po rokoch dočkáme kvalitného leteckého simulátora s nálepkou populárnej a milovanej značky? Určite nám dajte vedieť v dostupných komentároch. 

Zdroj: YouTube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -