FilmyOdporúčame

Čo sa stane teraz, keď celý svet pozná tajnú identitu Spider-Mana?

Pokiaľ ste pri filme Spider-Man: Ďaleko od domova vydržali až na scénu po titulkoch, tak ste sa dočkali jedného obrovského zvratu. Tajná identita Spider-Mana bola celému svetu odhalená zloduchom Mysteriom, čo navždy zmení túto sériu. Následky tohto odhalenia pravdepodobne uvidíme až vo filme Spider-Man: 3, no v komiksoch sme sa týchto udalostí už dočkali.

Celý svet teda vie, že Peter Parker je pavúči muž. Tým pádom je priamo ohrozená jeho rodina, kamaráti, blízki, škola a dokonca aj ostatní hrdinovia. A povedzme si pravdu, Spider-Man má asi najväčší a najnebezpečnejší káder zloduchov zo všetkých jeho kolegov. Ako sa s tým teda vysporiada?

Spider-Man

Zdroj: martingrams.blogspot.com

Tajná identita Spider-Mana bola odhalená už skorej

Podobná vec sa stala v roku 2005 v komiksovej sérii Civil War. Práve na nej bol založený film Captain America: Civil War, no v ňom sa Spider-Man ukázal ešte len po prvýkrát. V komikse Peter Parker sám odhalil svoju tajnú identitu celému svetu na obrovskej tlačovej konferencii.

Následky tohto konania však boli pre svet Marvel Comics príliš dramatické… Iba po roku z toho Peter Parker vycúval a urobil s dohodu s Diablom o tom, aby prepísal históriu. Sme teda naozaj zvedaví na to, akým spôsobom sa s tým vysporiada Marvel Studios. Na chrbát si totižto naložili naozaj veľkú ťarchu!

Spider-Man

Zdroj: looper.com

Dôležité odpovede ležia v komikse Friendly Neighborhood Spider-Man #11 až #13 od Petera Davida. Autor nám ukázal svet po tejto tlačovej konferencii a po udalostiach komiksu Civil War. Ako toto odhalenie ovplyvnilo svet Petera Parkera? V tom čase sa Peter vrátil na školu, no už nie ako študent – stal sa učiteľom.

Tohto sa v Marvel Cinematic Universe síce nedočkáme, no aj tak bude čeliť veľmi podobným problémom. Problémy začali vtedy, keď ho na každom kroku začali prenasledovať novinári. Bol nimi obkľúčený vždy keď vyšiel z Avengers Tower a dokonca ho čakali aj pred vchodom do školy, čo vadilo ako študentom, tak aj zamestnancom.

Spider-Man

Zdroj: screenrant.com

Peter bude hrozbou pre všetkých naokolo

Medzitým sa ustráchaní rodičia báli o svoje deti a tlačili na školu, aby sa Petera zbavili ešte predtým, než tam zaútočí nejaký super-zloduch. Riaditeľ ale odmietol – ako povedal Peterovi – sám je fanúšikom Spider-Mana. Nechcel penalizovať učiteľa, ktorému záleží na svete tak moc, že riskuje svoj život zachraňovaním ostatných ľudí.

Peter so zlomeným srdcom samozrejme vedel, že musí podniknúť vlastný krok a sám odišiel. Nanešťastie sa jeho posledný deň stalo presne to, čoho sa rodičia obávali – zaútočili naň super-zloduchovia, presnejšie tri rozdielne verzie Mysteria.

Spider-Man

Zdroj: screenrant.com

Vo filmoch môže Peter čeliť ešte väčším problémom, keďže naozaj nemal v pláne odhaliť svoju tajnú identitu. Bude tento fakt popierať alebo všetko prizná? Je bezpečné aby riaditeľ školy Midtown High nechal Petera študovať? Nuž, bude to naozaj zaujímavé sledovať.

Čo si o tomto odhalení myslíte vy? Mal Marvel ešte pár filmov počkať? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár