Čo sa stane teraz, keď celý svet pozná tajnú identitu Spider-Mana?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pokiaľ ste pri filme Spider-Man: Ďaleko od domova vydržali až na scénu po titulkoch, tak ste sa dočkali jedného obrovského zvratu. Tajná identita Spider-Mana bola celému svetu odhalená zloduchom Mysteriom, čo navždy zmení túto sériu. Následky tohto odhalenia pravdepodobne uvidíme až vo filme Spider-Man: 3, no v komiksoch sme sa týchto udalostí už dočkali.

Celý svet teda vie, že Peter Parker je pavúči muž. Tým pádom je priamo ohrozená jeho rodina, kamaráti, blízki, škola a dokonca aj ostatní hrdinovia. A povedzme si pravdu, Spider-Man má asi najväčší a najnebezpečnejší káder zloduchov zo všetkých jeho kolegov. Ako sa s tým teda vysporiada?

Spider-Man
Zdroj: martingrams.blogspot.com

Tajná identita Spider-Mana bola odhalená už skorej

Podobná vec sa stala v roku 2005 v komiksovej sérii Civil War. Práve na nej bol založený film Captain America: Civil War, no v ňom sa Spider-Man ukázal ešte len po prvýkrát. V komikse Peter Parker sám odhalil svoju tajnú identitu celému svetu na obrovskej tlačovej konferencii.

Následky tohto konania však boli pre svet Marvel Comics príliš dramatické… Iba po roku z toho Peter Parker vycúval a urobil s dohodu s Diablom o tom, aby prepísal históriu. Sme teda naozaj zvedaví na to, akým spôsobom sa s tým vysporiada Marvel Studios. Na chrbát si totižto naložili naozaj veľkú ťarchu!

Spider-Man
Zdroj: looper.com

Dôležité odpovede ležia v komikse Friendly Neighborhood Spider-Man #11 až #13 od Petera Davida. Autor nám ukázal svet po tejto tlačovej konferencii a po udalostiach komiksu Civil War. Ako toto odhalenie ovplyvnilo svet Petera Parkera? V tom čase sa Peter vrátil na školu, no už nie ako študent – stal sa učiteľom.

Tohto sa v Marvel Cinematic Universe síce nedočkáme, no aj tak bude čeliť veľmi podobným problémom. Problémy začali vtedy, keď ho na každom kroku začali prenasledovať novinári. Bol nimi obkľúčený vždy keď vyšiel z Avengers Tower a dokonca ho čakali aj pred vchodom do školy, čo vadilo ako študentom, tak aj zamestnancom.

Spider-Man
Zdroj: screenrant.com

Peter bude hrozbou pre všetkých naokolo

Medzitým sa ustráchaní rodičia báli o svoje deti a tlačili na školu, aby sa Petera zbavili ešte predtým, než tam zaútočí nejaký super-zloduch. Riaditeľ ale odmietol – ako povedal Peterovi – sám je fanúšikom Spider-Mana. Nechcel penalizovať učiteľa, ktorému záleží na svete tak moc, že riskuje svoj život zachraňovaním ostatných ľudí.

Peter so zlomeným srdcom samozrejme vedel, že musí podniknúť vlastný krok a sám odišiel. Nanešťastie sa jeho posledný deň stalo presne to, čoho sa rodičia obávali – zaútočili naň super-zloduchovia, presnejšie tri rozdielne verzie Mysteria.

Spider-Man
Zdroj: screenrant.com

Vo filmoch môže Peter čeliť ešte väčším problémom, keďže naozaj nemal v pláne odhaliť svoju tajnú identitu. Bude tento fakt popierať alebo všetko prizná? Je bezpečné aby riaditeľ školy Midtown High nechal Petera študovať? Nuž, bude to naozaj zaujímavé sledovať.

Čo si o tomto odhalení myslíte vy? Mal Marvel ešte pár filmov počkať? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -