Technologický gigant vám do konca mesiaca vymaže účet. Takto tomu zabránite

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Meta bude hromadne mazať účty

Ak do konca mesiaca nezmigrujete svoj účet, Meta vám ho vymaže. Technologický gigant, ktorý kedysi vystupoval pod menom Facebook, zmenil svoj názov najmä kvôli tomu, že už nefiguruje len vo svete sociálnych sietí. Okrem vlastníctva Facebooku, Instagramu a WhatsAppu totiž Mark Zuckerberg začal firmu uberať aj smerom virtuálnej reality. Ak ste ju niekedy v minulosti používali, spozornite. Ako informuje The Verge, Meta začne čoskoro mazať staré účty pre ich VR služby.

Spoločnosť ešte v roku 2014 odkúpila firmu Oculus za 2 miliardy dolárov. Šlo o technologického lídra na poli VR, ktorý sa preslávil najmä vďaka zariadeniu Oculus Rift. Meta (vtedy ešte Facebook) v tom videla príležitosť a naplno začala raziť cestu so svojím Metaverse.

Aj keď tento online prepojený svet z vízií Zuckerberga úplne nevyšiel podľa jeho predstáv (zatiaľ), VR headsetom sa začalo dariť čoraz viac. Firma pod značkou Meta vydala už 3 zariadenia pre virtuálnu realitu, pričom aktuálne Meta Quest 3 patria medzi tie najpokročilejšie zariadenia v tejto sfére.

meta ucet
Zdroj: Meta

Treba si zmigrovať starý Oculus účet

Ak ste používate VR ešte od čias Oculusu, môžete o všetko prísť. Spoločnosť sa totiž rozhodla, že 29. marca 2024 vymaže všetky staré účty, ktoré ešte neboli zmigrované pod platformu Meta. Používatelia, ktorí tak nespravia, prídu o všetky aplikácie, nákupy v aplikáciách, kredity na účte a akýkoľvek obsah, ktorý nespárovali s novou platformou.

Účty Oculus sú už nejaký ten čas nefunkčné, pričom používatelia majú možnosť preniesť si dáta do Meta účtu už od roku 2020. Stále sa však nájde veľa ľudí, ktorí majú niekde odložené staré zariadenie Oculus Rift alebo Oculus Quest a dlho ho nevyužili. Takýmto používateľom spoločnosť zaslala e-mailom výzvu na migráciu účtu.

Svoj účet si môžete prepojiť jednoducho. Stačí zamieriť na túto stránku a prihlásiť sa, respektíve registrovať do Meta účtu s rovnakým e-mailom, aký bol použitý pre váš Oculus účet. Všetky hry, zoznamy priateľov a údaje sa automaticky prenesú.

Test Meta Quest 3

VR okuliare Meta Quest 3 sú priamym konkurentom Apple Vision Pro. Nedávno sme sa ich rozhodli otestovať. Na rozdiel od alternatívy Apple si ich kúpite aj na Slovensku za cenu 600 eur.  V našom najnovšom videu sa dozviete, čo im chýba oproti Vision Pro, čo robí Meta Quest 3 lepšie a prečo by si Apple mal začať dávať pozor. Sledujte tu:

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -