Uncharted 5 alebo The Last of Us Part III? Štúdio Naughty Dog hovorí o pláne do budúcna

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Budúcnosť štúdia Naughty Dog

Vývojárske štúdio Naughty Dog je stálicou PlayStation hier už dlhé desaťročia. V roku 1996, v časoch konzoly PlayStation 1, sa preslávili herným titulom Crash Bandicoot. Táto séria vďaka remasterom prežíva dodnes, aj keď nové verzie má starosti štúdio Vicarious Visions.

Rok 2007 sa zas zapísal ako štart milovanej príbehovej série Uncharted, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie PlayStation exkluzivity vôbec. Štvrtá časť Uncharted 4: A Thief’s End síce príbeh pekne uzavrela, no vďaka veľkej popularite sa kedykoľvek môžeme dočkať pokračovania. No a nakoniec tu máme titul The Last of Us, ktorý nám vyrozprával jeden z najlepších herných príbehov. A práve on je horúcou témou posledných mesiacov.

zdroj: movieweb

Po siedmych rokoch totiž prichádza pokračovanie The Last of Us Part II, ktorého vydanie je po miernom odklade naplánované na 19. jún 2020. Naša redakcia obdržala novinársku kópiu plnej hry niekoľko týždňov pred jej vydaním, aby sme vám už 12. júna ráno mohli priniesť plnohodnotnú recenziu.

Dovtedy si môžete pozrieť naše prvé dojmy z hry, ktoré nájdete vo videu priloženom nižšie. Vydanie pokračovania The Last of Us je teda za rohom a naša otázka je jednoznačná – čo nám štúdio Naughty Dog prinesie najbližšie? Dočkáme sa po veľkom úspechu aj hry The Last of Us 3, poprípade sa vrátime do dobrodružného sveta plného stratených pokladov?

The Last of Us 3, alebo úplne nová séria?

Magazín GQ nedávno štúdio Naughty Dog vyspovedal ohľadom rozmanitosti, očakávaní a osobných inšpirácií stojacich za príbehom hry The Last of Us Part II. Slovo však padlo aj na budúcnosť tohto prestížneho štúdia a ich najbližších plánov po vydaní hry.

„Keď začnete baliť veci, tak máte po stránke kreativity stále menej a menej povinností, takže si moja myseľ nemôže pomôcť a rozmýšľa nad tou ďalšou vecou. Takže áno, ďalšia môže byť tretia časť, ďalšia vec môže byť nejaká nová séria.“

Tieto slová pochádzajú od samotného kreatívneho režiséra Neila Druckmanna, ktorý je otcom série The Last of Us. Pokračovaniu sa v predpredaji darí naozaj neuveriteľne, takže hra The Last of Us 3 je nepochybne jednou z možností. Neil však spomenul aj možnosť úplne novej série, do čoho sa štúdio Naughty Dog nepustilo už niekoľko rokov. Pokiaľ by sa ale malo jednať o ďalšiu príbehovú sériu, tak je takmer zaručený zrod ďalšej klasiky.

The Last of Us
Zdroj: gamesradar.com

Druckmann má aktuálne na tanieri aj seriálovú adaptáciu The Last of Us, ktorú vyvíja spolu s Craigom Mazinom (Chernobyl) pre HBO. Pilotnú epizódu bude režírovať Johan Renck, ktorý sa taktiež postaral o celý seriál Chernobyl. Druckmann dodal, že seriál im dáva možnosť sa zamerať na postavy, drámu a ukázať nám iné aspekty týchto postáv. Obsadenie a bližšie informácie o príbehu seriálu sú zatiaľ zahalené rúškom tajomstva.

Priali by ste si viac hru The Last of Us 3, alebo úplne novú sériu? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -