The Last of Us seriál bude obsahovať vystrihnutú scénu z hry, ktorá údajne šokuje

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Seriálová adaptácia konzolového hitu

O tom, že vznikne seriál vychádzajúci z fantastickej Sony exkluzivity menom The Last of Us počúvame už poriadne dlhú dobu. Málokto si ale pamätá, že pôvodne šlo o plnohodnotnú snímku, na ktorej mal dokonca pracovať legendárny Sam Raimi (klasický Spider-Man) spoločne s Neilom Druckmannom.

Každopádne, projekt sa neskôr dostal do takzvaného development hell bodu, čo v praxi znamená, že akékoľvek práce na ňom boli ukončené, respektíve zastavené. Našťastie, The Last of Us nenasledovalo trend filmovej adaptácie hier Splinter Cell (ku ktorej nikdy nedošlo, ale mal v nej byť zainteresovaný Tom Hardy).

A hoci sa z filmu stal seriál, momentálne sa zdá, že práce na ňom napredujú a skutočne k nemu dôjde. Nedávno sa o projekte rozrozprával scenárista Craig Mazin a popritom prehlásil jednu zaujímavú informáciu.

Seriál The Last of Us a jeho nikdy nevidený moment

V rozhovore pre BBC Craig prehlásil, že jeho cieľom nie je meniť udalosti, ktoré hráči poznajú. Chce ich primárne prerozprávať iným spôsobom a prostredníctvom iného (pasívnejšieho) média. Údajne toho diváci prežijú viac a spoznajú väčší počet charakterov.

Pri počine stojí i tvorca videohry, čiže Neil Druckmann, a to v úlohe producenta. Mazin s ním konzultoval prístup k látke a postavám, pričom sa obaja dostali k momentu, ktorý mal byť v pôvodnej hre, avšak autori ho nakoniec vystrihli.

Craiga Mazina táto pasáž absolútne uchvátila a okamžite sa rozhodol, že ju zaradí do seriálu. Bližšie detaily nám síce neposkytol, avšak podľa jeho slov bol naozaj šokovaný.

The Last of Us HBO seriál
Zdroj: nytimes.com

Na záver môžeme doplniť, že Craig Mazin preukázal svoje scenáristické kvality v pomerne aktuálnom seriáli Chernobyl. Jeho predošlá, najmä filmová tvorba môže predstavovať výstražný prst, nakoľko v úlohe scenáristu sa podieľal na projektoch ako Scary Movie 3, Superhero Movie alebo Lovec: Zimná Vojna.

Dúfajme preto, že sa mu podarí adekvátne vykresliť vzťah medzi Joelom a mladou Ellie. Atmosférou ide totiž o nie až tak odlišnú záležitosť, pričom s charakterizáciou Mazin pravdepodobne problém nemá. Tak či onak, o adaptácii momentálne nevieme mnoho a preto si musíme počkať minimálne na ukážku, ktorá výsledný produkt predstaví v jasnejších obrazcoch.

Dáte seriálovej adaptácii The Last of Us šancu alebo zostanete verný výhradne hernému originálu? Podeľte sa s nami o svoje názory prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -