The Queen’s Gambit je nasledovanejšou minisériou Netflixu. Príbeh o šachovom géniovi láme rekordy po celom svete

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Netflixový hit The Queens Gambit nenechal streamovacieho giganta smutným. Nová televízna miniséria od showrunnera Scotta Franka láme rekordy v sledovanosti, čo z nej robí doteraz najväčšiu limitovanú sériu z produkcie Netflixu. 

Seriál je spracovaný podľa rovnomenného bestselleru Waltera Tevisa z roku 1983 a musíme potvrdiť, že Netflix v siedmym epizódach dokázal dokonalo vyrozprávať príbeh šachového zázraku menom Beth Harmon (Anya Taylor-Joy).

The Queen's Gambit
Zdroj: netflix.com

The Queen’s Gambit sa zaradil na prvé miesto v 63 krajinách sveta

V pondelok Netflix zazdieľal správu s tvrdením, že počas prvých 28 dní od svojej premiéry si The Queen’s Gambit pozrelo 62 miliónov domácností.

Popularita seriálu nezaostáva ani na celosvetovej úrovni a táto limitovaná séria sa umiestnila v Netflix rebríčku Top 10 až v 92 krajinách sveta, pričom na prvom mieste úradovala v 63 krajinách.

No aj keď znie táto štatistika úctyhodne, stále netušíme, či sa Netflix k číslu 62 miliónov dopracoval poctivo. Nie, že by sme streamovacieho giganta chceli podceňovať, ale predsa len nám už v minulosti prezradil, že svojich divákov počíta na základe pozretia prvých dvoch minút.

Oplatí sa vidieť šachového génia závislého na drogách?

Miestami je až ťažké uveriť, že relatívne nenápadná limitovaná séria o vzostupe mladej ženy na vrchol šachového sveta v 50. a 60. rokoch by nadchla toľko ľudí, koľko uviedol Netflix. No ak ste seriál videli, o jeho kvalite sa nedá pochybovať.

The Queen’s Gambit zaujal aj po kritickej stránke a na Rotten Tomatoes mu svieti perfektných 100 %. O úspechu seriálu sa vyjadril aj Scott Frank:

„Teší ma to a som naozaj ohromený. Je to úplne nad rámec toho, čo si ktokoľvek z nás dokázal predstaviť. Ale keď by som sa mal vyjadriť za mojich kolegov producentov a za celé obsadenie a štáb, som vďačný, že si toľko ľudí pozrelo našu šou. A všetci sa už teraz tešíme, až vám najbližšie prinesieme našu ďalšiu limitovanú sériu Yahtzee.“

Čo hovoríte na úspech limitovanej série The Queen’s Gambit, s ktorou Netflix zlomil niekoľko doterajších rekordov? O vaše názory sa s nami môžete podeliť dole v komentároch.

Zdroj: twitter.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -