TOP 10 citátov z animovaného seriálu BoJack Horseman na Netflixe

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

BoJack Horseman je prvým originálnym animovaným seriálom od Netflixu. Je to zároveň jeden z najpopulárnejších a najdlhšie vysielaných seriálov na Netflixe. Je plný jedinečných postáv, pričom každá ponúka hlboký životný príbeh.

Hlavnou postavou je hovoriaci kôň BoJack, ktorý bol v deväťdesiatych rokoch slávnou hviezdou sitkomu, no po skončení jeho šou upadol do letargie a alkoholizmu. Stala sa z neho vyhorená hviezda.

TOP 10 citátov z animovaného seriálu BoJack Horseman

Vy, čo ho poznáte, viete, že nejde o obyčajný komický animovaný seriál, akými sú Simpsonovci či Futurama. Ide o niečo úplne iné. Tí, čo tento seriál a postavy z neho až tak dobre nepoznajú, pripravte sa.

Týmto článkom sa dostávame do temných miest životov ľudí a zvierat. Nečakajte, že sa pobavíte a zasmejete. Tento seriál, aj keď obsahuje humorné časti, sa nesnaží divákov rozosmiať. Prinášame vám TOP 10 citátov z animovaného seriálu BoJack Horseman.

10. „Cítim sa, akoby môj život bol iba sériou nesúvislých šialených dobrodružstiev“ – BoJack Horseman

Bojack Horseman
Zdroj: hercampus.com

BoJack sa na svoju osobu nedíva často s nadhľadom. Je až príliš zameraný na seba zvnútra. V tejto replike sa na seba však aspoň trochu pozrie z pohľadu tretej osoby. Životy väčšiny postáv sú len sériami „nesúvislých šialených dobrodružstiev.“

BoJackov život však ide hlbšie. Narozdiel od klasických animovaných postáv, akými sú napríklad Peter Griffin z Griffinovcov, Homer zo Simpsonovcov alebo Eric Cartman zo South Parku, BoJack sa počas seriálu vyvíja a dospieva.

9. „Pretože je taký milý, ľudia si nechcú myslieť, že je schopný hrozných vecí, takže ignorujú jeho skutky.“ – Diane Nyugen

diane a hank
Zdroj: reddit.com

V epizóde o obvinení zo sexuálneho napadnutia, ktoré bolo uvrhnuté na fiktívnu celebritu Hanka Hippopopalousa, sa Diane rozhodla bojovať za ženské práva. Napriek tomu, že tým šla aj proti svojim blízkym, vystúpila v televízii a verejne obvinila Hanka za sexuálne obťažovanie svojich asistentiek.

Tento citát je odpoveďou na moderátorkinu otázku: „Čo máš proti Hankovi Hippopopalousovi? Všetci hovoria, že je to naozaj dobrý muž.“ Dianein citát naráža na mnoho hercov a hviezd z reálneho sveta, ktorí čelili takýmto obvineniam a ktorých sa napriek nim verejnosť zastávala.

8. „Potrebujem, aby si mi povedala, že som dobrý človek.“ – BoJack Horseman

bojack a diane
Zdroj: reddit.com

Diane a pár ostatných ghost writerov sa zúčastnili diskusie, kde sa ich čitatelia mohli pýtať rôzne otázky. Po pár otázkach sa v miestnosti objaví smutný BoJack a ujme sa mikrofónu. Svoju otázku, či skôr požiadavku, smeruje na Diane:

Potrebujem, aby si mi povedala, že som dobrý človek. Viem, že viem byť sebecký, narcistický a sebadeštruktívny, ale pod tým všetkým, hlboko, som dobrý človek a potrebujem, aby si mi povedala, že som dobrý. Diane? Povedz mi prosím, Diane. Povedz mi, že som dobrý.“  

Po tomto dlhom zúfalom prehovore s nádejou pozerá na ňu. No Diane mlčí. Nedokáže to povedať. A epizóda končí touto emocionálnou scénou a necháva divákov rozhodených.

7. „Je tak hlúpy, že si neuvedomuje, aký nešťastný by mal byť.“ – BoJack Horseman

bojack diane peanutbutter
Zdroj: twitter.com

Ľudia ako BoJack cítia nenávisť ku všetkému v ich živote a aj k sebe samým. Myslia si, že tak by to malo byť u každého. Ak vidia niekoho, kto je väčšinu času šťastný, myslia si, že je hlúpy. Že si neuvedomuje všetko naokolo, čo robí život mizerným.

Túto hlášku povie BoJack počas jedného z večierkov, keď sa díva na Mr. Peanutbuttera, ako sa s ľahkosťou a úsmevom rozpráva so všetkými naokolo.

6. „Keď sa na niekoho pozrieš cez ružové okuliare, všetky červené vlajky vyzerajú iba ako vlajky.“ – Wanda Pierce

bojack a wanda
Zdroj: youtube.com

Keď sa celkom vážny vzťah medzi BoJackom a Wandou končí, majú spolu bolestivý rozhovor. Wanda konečne prichádza na to, aký BoJack v skutočnosti je a prestáva sa jej to páčiť. Počas rozchodu Wanda povie tento citát.

Je to veľmi smutný, no pravdivý moment. Ružové okuliare sa väčšinou berú v dobrom. Človek je tak zaľúbený, že prehliada chyby na tom druhom. Až po čase sa však vie pozrieť na tú osobu bez nich a uvidí všetko to, čo ignoroval.

5. „Chcem  byť so sebou spokojný. Ako ty. A neviem ako. Neviem, či to je možné.“ – BoJack Horseman

bojack a mr peanutbutter
Zdroj: youtube.com

V televíznej relácii Hviezdy a Celebrity Hollywoo: Čo vedia? Vedia veci? Poďme to zistiť!, ktorú moderuje Mr. Peanutbutter vystúpi BoJack ako jedna z celebrít.

Priebeh šou sa však zvrtne a namiesto zodpovedania vedomostných otázok, BoJack a Mr. Peanutbutter vedú úprimný rozhovor o svojich pocitoch a o ich minulosti. Počas tohto rozhovoru sa mu BoJack zverí v tejto replike.

4. „Rovnaká vec, aká sa stále deje. Nepoznala si ma, potom si sa do mňa zaľúbila. A teraz ma poznáš.“ – BoJack Horseman

bojack a wanda
Zdroj: happytearsffn.wordpress.com

BoJack mal vždy problémy s dlhodobými vzťahmi s dievčatami. Bol skôr typ na jednu noc, než niekto, kto sa usadí. Potrebuje ale, aby ho niekto vypočul a miloval. Ženy mu napriek jeho nesympatickej povahe vždy podľahnú a hľadajú v ňom postavu z jeho sitkomu Horsin‘ Around.

Preto sa mu počas seriálu niekoľkokrát podarí získať nejakú ženu, no nikdy to nevydrží. A vo väčšine jeho vzťahov sa objaví ten istý postup, ktorý popisuje v tejto hláške.

3. „Musím sa ísť osprchovať, aby som nevedel povedať, či plačem alebo nie.“ – BoJack Horseman

bojack drowning
Zdroj: youtube.com

Veľa BoJackových replík sa pohybuje na hranici medzi smutnou a smiešnou rovinou. Pri tomto citáte sa najprv zasmejeme, no po chvíli si spomenieme, koľko našich sĺz odišlo odtokom v sprche.

Práve takéto vtipné, smutné a hlavne pravdivé repliky sú BoJackovoou špecialitou. Celá šou je skôr tragikomédiou, ktorá je veľmi temná, no zároveň veľmi emocionálna a aj smutne vtipná.

2. „Ja som zodpovedný za svoje šťastie? Nemôžem byť zodpovedný ani za svoje raňajky!“ – BoJack Horseman

TIP na seriál: BoJack Horseman
Zdroj: fanfest.com

Nikto sa nevie zhodnúť na tom, akú myšlienku má vlastne tento seriál. Niektorí tvrdia, že BoJack trpí hlbokou depresiou, iní, že je iba nihilistom (človek s negatívnym postojom k všeobecne prijímaným mravným, spoločenským a iným hodnotám). Pravdou však je, že BoJackovi je ťažké dať len tak nejakú nálepku. V jednoduchosti je celý seriál o koňovi, ktorý hľadá šťastie. Všetky jeho detské sny sa mu naplnili, no napriek tomu sa cíti prázdny a nešťastný.

Keď sa rozpráva s Diane na terase svojej vily v Hollywoo, snaží sa ho motivovať tým, že môže so svojím životom robiť čo len chce. Keď chce byť šťastný, je len na ňom aby k tomu dospel. Je to jeho zodpovednosť. BoJacka to však vôbec nemotivuje, skôr naopak. Myslí si, že to je veľmi depresívne a odpovie jej touto hláškou.

1. „Jedného dňa sa pozrieš okolo seba a uvedomíš si, že ťa každý miluje, ale nikto ťa nemá rád. A to je ten najosamelejší pocit na svete.“ – BoJack Horseman

Bojack Horseman
Zdroj: engadget.com

Viete si to predstaviť? Toto musí byt pocit, ktorý majú všetky celebrity. Milióny fanúšikov, lajkov, srdiečok, potleskov, … No nikto z nich ich nepozná. Nikto ich nemiluje pre ich povahu a myseľ. Často sú práve tí najslávnejší a najpopulárnejší ľudia najviac osamelí.

A presne o tomto hovorí BoJack v tomto citáte. Všetci sa mu prihovárajú, všetci sa s ním fotia, no na konci dňa sa musí aj tak vrátiť do svojej tichej a prázdnej vily, kde sa bude snažiť dieru osamelosti vyplniť drogami a alkoholom.

Našli ste svoj obľúbený citát z tejto úžasnej šou? Pridali by ste nejaký? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -