Seriály

TOP 10 citátov z animovaného seriálu BoJack Horseman na Netflixe

BoJack Horseman je prvým originálnym animovaným seriálom od Netflixu. Je to zároveň jeden z najpopulárnejších a najdlhšie vysielaných seriálov na Netflixe. Je plný jedinečných postáv, pričom každá ponúka hlboký životný príbeh.

Hlavnou postavou je hovoriaci kôň BoJack, ktorý bol v deväťdesiatych rokoch slávnou hviezdou sitkomu, no po skončení jeho šou upadol do letargie a alkoholizmu. Stala sa z neho vyhorená hviezda.

TOP 10 citátov z animovaného seriálu BoJack Horseman

Vy, čo ho poznáte, viete, že nejde o obyčajný komický animovaný seriál, akými sú Simpsonovci či Futurama. Ide o niečo úplne iné. Tí, čo tento seriál a postavy z neho až tak dobre nepoznajú, pripravte sa.

Týmto článkom sa dostávame do temných miest životov ľudí a zvierat. Nečakajte, že sa pobavíte a zasmejete. Tento seriál, aj keď obsahuje humorné časti, sa nesnaží divákov rozosmiať. Prinášame vám TOP 10 citátov z animovaného seriálu BoJack Horseman.

10. “Cítim sa, akoby môj život bol iba sériou nesúvislých šialených dobrodružstiev” – BoJack Horseman

Bojack Horseman

Zdroj: hercampus.com

BoJack sa na svoju osobu nedíva často s nadhľadom. Je až príliš zameraný na seba zvnútra. V tejto replike sa na seba však aspoň trochu pozrie z pohľadu tretej osoby. Životy väčšiny postáv sú len sériami “nesúvislých šialených dobrodružstiev.”

BoJackov život však ide hlbšie. Narozdiel od klasických animovaných postáv, akými sú napríklad Peter Griffin z Griffinovcov, Homer zo Simpsonovcov alebo Eric Cartman zo South Parku, BoJack sa počas seriálu vyvíja a dospieva.

9. “Pretože je taký milý, ľudia si nechcú myslieť, že je schopný hrozných vecí, takže ignorujú jeho skutky.” – Diane Nyugen

diane a hank

Zdroj: reddit.com

V epizóde o obvinení zo sexuálneho napadnutia, ktoré bolo uvrhnuté na fiktívnu celebritu Hanka Hippopopalousa, sa Diane rozhodla bojovať za ženské práva. Napriek tomu, že tým šla aj proti svojim blízkym, vystúpila v televízii a verejne obvinila Hanka za sexuálne obťažovanie svojich asistentiek.

Tento citát je odpoveďou na moderátorkinu otázku: “Čo máš proti Hankovi Hippopopalousovi? Všetci hovoria, že je to naozaj dobrý muž.” Dianein citát naráža na mnoho hercov a hviezd z reálneho sveta, ktorí čelili takýmto obvineniam a ktorých sa napriek nim verejnosť zastávala.

8. “Potrebujem, aby si mi povedala, že som dobrý človek.” – BoJack Horseman

bojack a diane

Zdroj: reddit.com

Diane a pár ostatných ghost writerov sa zúčastnili diskusie, kde sa ich čitatelia mohli pýtať rôzne otázky. Po pár otázkach sa v miestnosti objaví smutný BoJack a ujme sa mikrofónu. Svoju otázku, či skôr požiadavku, smeruje na Diane:

Potrebujem, aby si mi povedala, že som dobrý človek. Viem, že viem byť sebecký, narcistický a sebadeštruktívny, ale pod tým všetkým, hlboko, som dobrý človek a potrebujem, aby si mi povedala, že som dobrý. Diane? Povedz mi prosím, Diane. Povedz mi, že som dobrý.”  

Po tomto dlhom zúfalom prehovore s nádejou pozerá na ňu. No Diane mlčí. Nedokáže to povedať. A epizóda končí touto emocionálnou scénou a necháva divákov rozhodených.

7. “Je tak hlúpy, že si neuvedomuje, aký nešťastný by mal byť.” – BoJack Horseman

bojack diane peanutbutter

Zdroj: twitter.com

Ľudia ako BoJack cítia nenávisť ku všetkému v ich živote a aj k sebe samým. Myslia si, že tak by to malo byť u každého. Ak vidia niekoho, kto je väčšinu času šťastný, myslia si, že je hlúpy. Že si neuvedomuje všetko naokolo, čo robí život mizerným.

Túto hlášku povie BoJack počas jedného z večierkov, keď sa díva na Mr. Peanutbuttera, ako sa s ľahkosťou a úsmevom rozpráva so všetkými naokolo.

6. “Keď sa na niekoho pozrieš cez ružové okuliare, všetky červené vlajky vyzerajú iba ako vlajky.” – Wanda Pierce

bojack a wanda

Zdroj: youtube.com

Keď sa celkom vážny vzťah medzi BoJackom a Wandou končí, majú spolu bolestivý rozhovor. Wanda konečne prichádza na to, aký BoJack v skutočnosti je a prestáva sa jej to páčiť. Počas rozchodu Wanda povie tento citát.

Je to veľmi smutný, no pravdivý moment. Ružové okuliare sa väčšinou berú v dobrom. Človek je tak zaľúbený, že prehliada chyby na tom druhom. Až po čase sa však vie pozrieť na tú osobu bez nich a uvidí všetko to, čo ignoroval.

5. “Chcem  byť so sebou spokojný. Ako ty. A neviem ako. Neviem, či to je možné.” – BoJack Horseman

bojack a mr peanutbutter

Zdroj: youtube.com

V televíznej relácii Hviezdy a Celebrity Hollywoo: Čo vedia? Vedia veci? Poďme to zistiť!, ktorú moderuje Mr. Peanutbutter vystúpi BoJack ako jedna z celebrít.

Priebeh šou sa však zvrtne a namiesto zodpovedania vedomostných otázok, BoJack a Mr. Peanutbutter vedú úprimný rozhovor o svojich pocitoch a o ich minulosti. Počas tohto rozhovoru sa mu BoJack zverí v tejto replike.

4. “Rovnaká vec, aká sa stále deje. Nepoznala si ma, potom si sa do mňa zaľúbila. A teraz ma poznáš.” – BoJack Horseman

bojack a wanda

Zdroj: happytearsffn.wordpress.com

BoJack mal vždy problémy s dlhodobými vzťahmi s dievčatami. Bol skôr typ na jednu noc, než niekto, kto sa usadí. Potrebuje ale, aby ho niekto vypočul a miloval. Ženy mu napriek jeho nesympatickej povahe vždy podľahnú a hľadajú v ňom postavu z jeho sitkomu Horsin’ Around.

Preto sa mu počas seriálu niekoľkokrát podarí získať nejakú ženu, no nikdy to nevydrží. A vo väčšine jeho vzťahov sa objaví ten istý postup, ktorý popisuje v tejto hláške.

3. “Musím sa ísť osprchovať, aby som nevedel povedať, či plačem alebo nie.” – BoJack Horseman

bojack drowning

Zdroj: youtube.com

Veľa BoJackových replík sa pohybuje na hranici medzi smutnou a smiešnou rovinou. Pri tomto citáte sa najprv zasmejeme, no po chvíli si spomenieme, koľko našich sĺz odišlo odtokom v sprche.

Práve takéto vtipné, smutné a hlavne pravdivé repliky sú BoJackovoou špecialitou. Celá šou je skôr tragikomédiou, ktorá je veľmi temná, no zároveň veľmi emocionálna a aj smutne vtipná.

2. “Ja som zodpovedný za svoje šťastie? Nemôžem byť zodpovedný ani za svoje raňajky!” – BoJack Horseman

TIP na seriál: BoJack Horseman

Zdroj: fanfest.com

Nikto sa nevie zhodnúť na tom, akú myšlienku má vlastne tento seriál. Niektorí tvrdia, že BoJack trpí hlbokou depresiou, iní, že je iba nihilistom (človek s negatívnym postojom k všeobecne prijímaným mravným, spoločenským a iným hodnotám). Pravdou však je, že BoJackovi je ťažké dať len tak nejakú nálepku. V jednoduchosti je celý seriál o koňovi, ktorý hľadá šťastie. Všetky jeho detské sny sa mu naplnili, no napriek tomu sa cíti prázdny a nešťastný.

Keď sa rozpráva s Diane na terase svojej vily v Hollywoo, snaží sa ho motivovať tým, že môže so svojím životom robiť čo len chce. Keď chce byť šťastný, je len na ňom aby k tomu dospel. Je to jeho zodpovednosť. BoJacka to však vôbec nemotivuje, skôr naopak. Myslí si, že to je veľmi depresívne a odpovie jej touto hláškou.

1. “Jedného dňa sa pozrieš okolo seba a uvedomíš si, že ťa každý miluje, ale nikto ťa nemá rád. A to je ten najosamelejší pocit na svete.” – BoJack Horseman

Bojack Horseman

Zdroj: engadget.com

Viete si to predstaviť? Toto musí byt pocit, ktorý majú všetky celebrity. Milióny fanúšikov, lajkov, srdiečok, potleskov, … No nikto z nich ich nepozná. Nikto ich nemiluje pre ich povahu a myseľ. Často sú práve tí najslávnejší a najpopulárnejší ľudia najviac osamelí.

A presne o tomto hovorí BoJack v tomto citáte. Všetci sa mu prihovárajú, všetci sa s ním fotia, no na konci dňa sa musí aj tak vrátiť do svojej tichej a prázdnej vily, kde sa bude snažiť dieru osamelosti vyplniť drogami a alkoholom.

Našli ste svoj obľúbený citát z tejto úžasnej šou? Pridali by ste nejaký? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Betka Múcsková
About author

Volám sa Betka, mám 21 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.
  Related posts
  Seriály

  Obrovský šok pre fanúšikov seriálu Game of Thrones. Naozaj chystajú TOTO?

  Seriály

  Seriál Loki bude aj osobnou drámou. Čo prezradil jeho tvorca?

  Seriály

  Nový trailer ku krátkometrážnemu seriálu Survive nám ukazuje herečku Sophie Turner v mrazivom boji o prežitie

  Seriály

  Predstaviteľ Jima Hoppera povedal, že 4. séria Stranger Things mala vyjsť začiatkom roku 2021. Dočkáme sa jej neskôr?

  Pridaj komentár