TOP 10 najlepších častí anime Naruto podľa portálu IMDb

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

TOP 10 najlepších častí anime Naruto

Je tu vôbec niekto, kto kedysi nevyrastal na anime Naruto? Ja osobne som sa s touto sériou spoznal ešte na televíznom kanáli Jetix, kde sa nevyhla českému dabingu. A presne tam začalo celé šialenstvo, ktoré trvá až dodnes. Celá séria Naruto skončila pri nádherných 720 častiach a štafetu prebralo anime Boruto: Naruto Next Generations, ktoré sa aktuálne vysiela.

Každopádne, prvá „kapitola“ franšízy Naruto má okolo 220 častí. Priemerné hodnotenie týchto častí je 8.3 z 10, čo je naozaj nádherné číslo. Poďme sa teda pozrieť na TOP 10 najlepších častí anime Naruto podľa portálu IMDb, kde sa po viac ako 57 000 hodnoteniach umiestnilo najlepších 10 častí na číslach 8.7 až 9.1, čo potvrdzuje kvalitu tohto anime!

10. The Demon in the Snow (S01E19) – hodnotenie 8.7

Naruto
Zdroj: animeandmangauniverse.fandom.com

Jednou z prvých príbehových liniek celého anime je súboj Tímu 7 proti Zabuzovi a Haku. Ten sa tiahol cez niekoľko častí, no na poslednom mieste v rebríčku sa umiestnila tá, v ktorej to všetko vyvrcholilo. Zabuza síce bol nepriateľom, no po smrti Haku sa obrátil na stranu dobra a zaútočil na lídra kriminálnej organizácie, pričom nakoniec skonal aj on. Išlo snáď o prvý emotívny moment a preslov Naruta, ktorý sa nám vryl do pamäti.

9. Losing is Not an Option (S01E117) – hodnotenie 8.8

Naruto
Zdroj: comicvine.gamespot.com

Na predposlednom mieste sa umiestnila časť z jednej z najobľúbenejších príbehových liniek vôbec – misia na záchranu Sasukeho. Presnejšie sa táto epizóda zamerala na súboj Nejiho a Kidomaruho. Bolo to naozaj tesné, no nakoniec Neji našiel spôsob ako využiť zranenie vo svoj prospech. Nejiho zranenia boli tak vážne, že si mnoho fanúšikov myslelo, že túto misiu neprežije. Každopádne, ZATIAĽ sme sa o jeho stratu báť nemuseli…

8. The Beast Within (S01E124) – hodnotenie 8.8

Naruto
Zdroj: screenrant.com

V tejto časti sa misia na záchranu Sasukeho blížila ku svojmu konci. Kiba, Rock Lee a Shikamaru však boli v obrovských problémoch. Vtedy prišli na scénu súrodenci z Piesočnej dediny – Gaara, Kankuro a Temari. Tí boli doteraz zlí, no v tejto epizóde sa z nepriateľov stali spojenci. Kankuro prišiel pomôcť Kibovi, Gaara ochránil Rock Leeho a Temari zachránila Shikamaru. Práve vtedy sme zistili, že aj títo traja budú dôležitou súčasťou príbehu.

7. Naruto’s Ninja Handbook (S01E78) – hodnotenie 8.8

Naruto
Zdroj: youtube.com

V tejto epizóde sme videli začiatok vôbec prvého súboja medzi dvoma Jinchuuriki. Postavili sa proti sebe Naruto s obrovskou ropuchou Gamabunta proti Gaarovi a jeho démonovi Shukaku. Toto viedlo k masívnej súbojovej sekvencii, ktorá sa samozrejme nemohla vtesnať do jednej časti. Každopádne, diváci opäť o niečo viac spoznali Gaaru, ktorého v seriáli čakal ešte veľký osud.

6. Beyond the limit of Darkness and Light (S01E79) – hodnotenie 8.8

Naruto
Zdroj: naruto.fandom.com

Úžasná časť, ktorá ukazuje nielen súboj Naruto vs Gaara, ale aj Tretieho Hokage proti Orochimarovi. Hokage si uvedomuje, že jeho súboj nemôže vyhrať a tak sa obetuje kvôli tomu, aby paralyzoval Orochimarove ruky, nech nemôže použiť žiadne ďalšie jutsu. Vtedy však Hiruzen Sarutobi zomiera. Zároveň Naruto zasadí posledný úder Gaarovi a tiež ukončuje ich súboj, zatiaľ čo Konoha stratila svojho lídra.

5. For a Friend… (S01E132) – hodnotenie 8.8

Naruto
Zdroj: naruto.fandom.com

Sasuke si v tejto časti uvedomil, že Naruto je jeho najbližším kamarátom. Rozhodol sa teda, že mu jeho smrť získa Mangekyo Sharingan. Sasuke zaútočil, no Naruto ho nikdy nechcel zraniť a vôbec sa nebránil. Jeho zranenia ale začala liečiť deväťchvostá líška. S touto silou sa Naruto rozhodol, že Sasukeho donesie naspäť do dediny za každú cenu. Na konci epizódy naň Naruto zaútočil.

4. The End of Tears (S01E134) – hodnotenie 8.9

Naruto
Zdroj: naruto.fandom.com

Vyvrcholenie súboja, ktorý sa začal vo vyššie spomenutej epizóde „For a Friend…“. Naruto a Sasuke proti sebe použili ich najväčšie zbrane. Sasuke si aktivoval prekliatu pečať, zatiaľ čo sa Naruto plne poddal svojej sile líšky Kyuubi. Po spoločnom stretnutí Chidori a Rasenganu súboj vyhráva Sasuke, ktorý dokáže stáť na vlastných nohách.

3. Gaara vs Rock Lee: The Power of Youth Explodes (S01E48) – hodnotenie 9.0

Naruto
Zdroj: naruto.fandom.com

V tejto epizóde sa začal jeden z najlepších súbojov celého anime. Počas Chuninských skúšok sa proti sebe postavili Gaara a Rock Lee. Tajomný Gaara bol známy tým, že sa ho pri súboji zatiaľ nikto nikdy ani nedotkol. Rock Lee zasa nedokázal použiť žiadne jutsu, no za to je majstrom v bojoch na blízko a.k.a. Taijutsu.

2. The Fifth Gate: A Splendid Ninja is Born (S01E50) – hodnotenie 9.0

Naruto
Zdroj: naruto.fandom.com

V tejto epizóde sme videli smutné vyvrcholenie súboju medzi Gaarom a Rock Leem. Rock Lee použil jeho techniku Ôsmych brán, pričom sa dostal k otvoreniu Piatej brány. To mu dalo extrémnu fyzickú silu, na čo musel Gaara reagovať. Gaara tak totálne rozdrvil Leeho nohu a ruku, a bolo odhalené, že už nikdy nebude môcť bojovať ako ninja.

1. A Plea From a Friend (S01E133) – hodnotenie 9.1

Naruto
Zdroj: naruto.fandom.com

Vôbec najlepšie hodnotenou epizódou je tá medzi „For a Friend…“ a „The End of Tears“. Zachytáva najväčšiu časť legendárneho súboja medzi Sasukem a Narutom v Údolí konca. Síce nejde o jeho koniec, no určite nás naň navnadil.

Čo hovoríte na tento rebríček? Chceli by ste rovnaký článok ale s epizódami z Naruto Shippuden? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -