TOP 10 najlepších epizód jedinečného seriálu Rick a Morty!

Nenechajte si ujsť

Michael Jackson chcel hrať v prvom X-Men filme. Neuveríte, ktorého mutanta chcel stvárniť

Niet pochýb o tom, že filmová séria X-Men postavila základy, vďaka ktorým je dnes žáner superhrdinských filmov tak populárnym. Film X-Men z roku 2000...

Vďaka čomu boli tieto prerábky lepšie ako originál? 10 najlepších zmien v remakoch filmov

Zmeny v remakoch môžu zlepšiť film To, že niečo upravia pri prerábke filmu, nemusí byť na škodu. Práve naopak, niekedy to môže priniesť oveľa hodnotnejšie...

Niektoré filmy uvidíme online len 17 dní po premiére v kinách. Ako koronavírus mení filmový priemysel?

Už s príchodom celosvetovej pandémie koronavírusu bolo isté, že navždy zmení filmový priemysel. Kinosály boli zatvorené a produkcie hollywoodskych veľkofilmov boli pozastavené. V Spojených...

Captain Marvel 2 bude menším Avengers filmom. Svoj MCU debut v ňom zažije aj táto komiksová postava

Najnovšie informácie nám prezrádzajú, že nadchádzajúci MCU film Captain Marvel 2 bude menším Avengers zážitkom, v ktorom sa predstaví nová komiksová postava. Tentokrát si...
Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 21 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Zoznam “TOP 10 – Najlepšie epizódy seriálu Rick a Morty” je celkom subjektívne zoradený.

Rick a Morty. Dielo, ktoré prekonáva aj tie najznámejšie animované seriály. Jeho popularita stále stúpa vyššie a vyššie. Ak ste ešte o tomto drzom a vtipnom seriáli nepočuli, prečítajte si náš článok a určite si ho choďte pozrieť, nájdete ho aj na Netflixe!

Najlepšie epizódy seriálu Rick a Morty
Zdroj: independent.co.uk

Príbehy najinteligentnejšieho človeka v celom multiverse – Ricka Sancheza – a jeho nie až tak inteligentného vnuka Mortyho Smitha vám zmenia život. Pre tých, ktorí majú tento seriál napozeraný odpredu aj zozadu, sme zoznam: Najlepšie epizódy seriálu Rick a Morty!

TOP 10 – Najlepšie epizódy seriálu Rick a Morty

Nie je vôbec ľahké vybrať iba desať dielov z tohto seriálu, ktorý má tri série. Každá epizóda ponúka niečo iné a prináša nám veľa zábavy. My sme sa o to však aj tak pokúsili a pripravili sme pre vás tento rebríček.

10. The Ricks Must Be Crazy

The Ricks Must Be Crazy
The Ricks Must Be Crazy, Zdroj: imdb.com

Ak vás prvá séria Ricka a Mortyho nepresvedčila o tom, že Rick je v podstate boh, tak tento diel vám to povie na rovinu. V tejto epizóde sa dozvedáme, čo poháňa Rickovu vesmírnu loď. Baterku do nej si vyrobil sám, no nejde iba o obyčajnú autobatériu. Pre svoju loď vytvoril škatuľku, v ktorej sa doslova nachádza celý vesmír – microverse. Ľudia v tomto vesmíre vytvárajú jednoduchou fyzickou činnosťou energiu, ktorá následne poháňa Rickove vozidlo.

Jeho batéria však v jeden deň prestane pracovať, a tak sa Rick a Morty vyberú priamo do nej zistiť, kde je problém. Tam objavia, že jeden z vedcov vynašiel svoj vlastný malý vesmír, a tak ľudia v tom jeho vesmíre už nemusia pracovať. Pomaly sa ponárajú do stále menších a menších vesmírov a objavujú, čo všetko sa vlastne v Rickovej batérii deje.

9. The Rickshank Redemption

The Rickshank Redemption
The Rickshank Redemption, Zdroj: collider.com

Táto epizóda odštartovala celé fanúšikovské šialenstvo okolo tohto seriálu. A to práve kvôli omáčke v McDonalde, ktorú tento seriál priviedol späť – Sečuánska omáčka (viac sa dozvieš v tomto článku).

V tomto dieli sa medzigalaktická vláda snaží prísť na to, ako Rick v skutočnosti vytvoril svoju portálovú zbraň. Rick je zatvorený vo vlastnej hlave aj s vyšetrovateľom ako vo väzení a pomocou jeho spomienok sa majú dopracovať k rovnici, ktorá bola hlavným kľúčom k vytvoreniu spomínanej zbrane. Rick ale prevezme kontrolu, vyslobodí sa z vlastnej hlavy a zničí celú vládu.

8. Meeseeks and Destroy

Meseeks and Destroy
Meseeks and Destroy, Zdroj: imdb.com

Tento diel je skvelým príkladom teórie snehovej gule, keď sa na seba problémy stále nabaľujú. Rick a Morty sa chcú zbaviť povinností doma, a tak dá Rick zvyšku rodiny krabičku s Meeseekmi, ktorí im majú pomáhať s jednoduchými úlohami. Jerry si stanoví cieľ v golfe a požiada Meeseeka o pomoc. Ten mu však nedokáže pomôcť a tak si zavolá ďalšieho Meeseeka na pomoc, a ten ďalšieho a ďalšieho. Jerry však stále nedokáže odohrať svoju vysnívanú hru.

Pre Meeseekov je existencia únavná, a tak ich po istom čase začne trápiť frustrácia. Nakoniec sú už bezradní a rozhodnú sa Jerryho zabiť. Jerry sa musí naučiť hrať golf, a to rýchlo, ak nechce umrieť.

7. Rick potion #9

Rick potion #9
Rick potion #9, Zdroj: reddit.com

Tento diel je jeden z najtemnejších. Práve preto je pravdepodobne aj jeden z najlepších. V tejto epizóde výnimočne vidíme Rickove zlyhanie. Morty ide na ples a chce, aby sa zapáčil svojej vyvolenej – Jessice. Požiada teda Ricka o sérum lásky. Rick niečo vyhrabe, ale zabudne na vedľajšie účinky séra – pri chrípke zmutuje.

Keďže je chrípková sezóna, sérum zmutuje na vírus, ktorý sa veľmi rýchlo rozšíri do celého sveta. Rick sa snaží celú situáciu zachrániť, no všetko len zhorší a vytvorí svet plný oblúd. Rick a Morty ho musia opustiť a presunúť sa do inej dimenzie.

6. Mortynight Run

Najlepšie epizódy seriálu Rick a Morty
Mortynight Run, Zdroj: inverse.com

Rick a Morty majú v pláne ísť do Blips a Chitz – vesmírnej herne. Do cesty im však príde hneď niekoľko vecí. Ide s nimi aj Jerry, ktorého sa musia zbaviť v centre pre Jerryov, kde sa môžu celý deň hrať (niečo ako detský kútik). Ďalej Morty zistí, že Rick predáva zbrane nájomným vrahom. Morty chce zachrániť obeť jedného z týchto vrahov – veľký modrý telepatický oblak. Pri jeho záchrane bojujú s Rickom o vlastné životy.

5. Rixty Minutes

Rixty Minutes
Rixty Minutes, zdroj: imdb.com

Rick nahradí televízny kábel interdimenzionálnym káblom, a tak umožní rodine sledovať programy zo všetkých dimenzii. Príbeh o detektívovi s nohami batoľaťa – Baby Leg, reklama na dvere, ktoré sa nedajú otvoriť alebo séria rýchlych detektívok… to, a ešte oveľa viac bláznivých spotov tento kábel ponúka. Zatiaľ čo Rick a Morty sa dívajú na televíziu, Jerry, Beth a Summer zisťujú, aké ich životy mohli byť, ak by sa rozhodli v minulosti inak.

4. Auto Erotic Assimilation

Najlepšie epizódy seriálu Rick a Morty
Auto Erotic Assimilation, Zdroj: youtube.com

Ak vás niekedy zaujímalo, ako by musela vyzerať žena, ktorá si dokáže Ricka skrotiť, dozviete sa to práve v tejto epizóde. Morty a Summer dostanú šancu stretnúť Rickovu bývalú priateľku Unity, entitu, ktorá dokáže ovládať milióny ľudí. Medzitým Beth a Jerry objavia obrovského mimozemšťana zamknutého pod garážou.

3. The Ricklantis Mixup

The Ricklantis Mixup
The Ricklantis Mixup, Zdroj: youtube.com

Táto epizóda sa odohráva v meste, kde žijú iba Rickovia a Mortyovia. Blíži sa k voľbám starostu tohto mesta. Jeden z kandidátov je aj Morty, ktorý sa na prvý pohľad snaží všetkým vyhovieť, no v skutočnosti je preňho výhra vo voľbách iba ďalším krokom k veľkému cieľu.

Okrem toho sledujeme aj ďalšie príbehy z tohto mesta – o policajnej dvojici Ricka a Mortyho, ktorí sa dostávajú do nebezpečných častí mesta, kde žijú opustení Mortyovia. Spoznávame aj partiu štyroch Mortyov, ktorí hľadajú portál prianí, aby sa ich život zlepšil.

2. Total Rickall

Najlepšie epizódy seriálu Rick a Morty
Total Rickall, zdroj: adultswim.com

Táto epizóda predstavuje všetko, čo diváci milujú na tomto seriáli. Je divná, chaotická, bláznivá a absolútne úžasná. Spoznávame v nej obľúbenú postavu – Mr. Poopybutthole-a a mnoho ďalších šialených osôb. V dome Smithovcov sa nachádzajú paraziti, ktorí ovládajú ľudské mysle a chcú ovládnuť celý svet. Znova je na Rickovi, aby celú situáciu zachránil.

1. Pickle Rick

Pickle Rick
Pickle Rick, Zdroj: inverse.com

Je veľa dôvodov, prečo je tento diel práve tým najlepším.úžasný príbeh, ikonické hlášky a je proste veľmi zábavný. Rodina Smithovcov má ísť na rodinnú terapiu, no Rick na terapie neverí, tak sa premení na zaváranú uhorku.

Morty však odhalí jeho plány a upozorní Beth na sérum, ktoré si Rick pripravil, aby sa zmenil späť na človeka chvíľu po tom, ako rodina odíde. Beth si toto sérum vezme so sebou a Rick ako uhorka ju hľadá po celom meste. Pri tejto ceste sa stretne s mnohými problémami, no všetky, samozrejme, prekoná.

Zdroj: screenrant.com

Sú toto aj podľa vás tie najlepšie epizódy seriálu Rick a Morty? Čo by ste na rebríčku zmenili? Ktorá je vaša obľúbená epizóda z tohto seriálu? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Tvorca rozprávky Toy Story 3 prináša prekvapivú informáciu, ktorá vám zničí detstvo

Režisér Toy Story 3 prináša nové informácie Režisér Toy Story 3 prezradil zaujímavú a zdrvujúcu informáciu. Naše bezstarostné detstvo sa tak razom mení na hororové...

Štatistiky Ghost of Tsushima sú prinajmenšom pozoruhodné. Čo všetko hráči dokázali?

Miliónové predaje a výborné recenzie Sucker Punch Productions malo pred sebou neľahkú úlohu. Dôstojne zavŕšiť terajšiu generáciu konzol PlayStation a súčasne priniesť kvalitnú hru, ktorá...

Facebook chce konkurovať už aj YouTube. Akú funkciu pridali?

Facebook chce konkurovať YouTube Facebook, zrejme najznámejšia a najpoužívanejšia sociálnejšia sieť, si trúfa už na službu ako je YouTube. Najväčšia databáza videí, predovšetkým hudobných, zďaleka...

Ďalšie z tajomstiev bolo odhalené. Počasie v Ghost of Tsushima sa prispôsobuje vášmu hernému štýlu

Herné tajnosti Nejedná sa o nezvyčajnú situáciu. Autori spravidla ukrývajú vo svojich tituloch rôzne tajné predmety, odkazy na iné projekty, či rovno skryté mechaniky, o...

UFC 4 predstavuje v novej ukážke kariérny režim. Do klietky sa vrátime už tento mesiac

Ďalší ročník surového športu Virtuálne spracovanie UFC nepatrí k stáliciam štúdia EA, avšak objavuje sa pravidelne s dvojročnou prestávkou. Aktuálne UFC 4 je za rohom...