Ticho pred búrkou narúšajú kvalitné novinky. Ako sa však postavia nadchádzajúcemu Star Wars: Poslední Jediovia? | boxOFFICE#49

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

S ďalším týždňom v kino tržbách sa toho oproti tomu minulému veľmi veľa nezmenilo. Na vrchole tabuľky opäť kraľujú tie isté počiny, no do mixu sa zamiešali aj kvalitné a očakávané novinky so skvelými hercami. Vo vzduchu sa však vznáša napätie. Momentálne sme vo fáze nedočkavého čakania na nový Star Wars: Posledný Jediovia. „Nudný“ týždeň v tržbách tak môžeme označiť ako nepríjemné ticho pred búrkou, pretože už všetci vieme, kto bude šampiónom tabuľky boxoffice budúci týždeň. Nepredbiehajme však udalosti a preskúmajme aj súčasnú situáciu. Nech sa páči, opäť spolu nazrime do sveta filmových tržieb!

Týždeň pred Star Wars boxoffice nadvládou

Trojnásobné prvenstvo si podľa očakávaní dokázal zaistiť film Coco s 18,3 miliónmi. Najnovší počin od úspešného štúdia Disney/Pixar opäť dokázal, že práve tieto animáky sú zdanlivo zaručeným úspechom. Ku krásnej vizualizácii sa pridali aj kladné ohlasy, ktoré dopomohli k tomu, že dnes má Coco celosvetový zárobok už 389,5 miliónov dolárov. Veľmi sa mu však darí aj v domovine, pretože sa drží pri vrchole zoznamu najúspešnejších animákov tohto štúdia v USA.

Druhé miesto, rovnako ako minulý týždeň, aj tentokrát zaujal film Justice League s 9,5 miliónmi. Neslávne známa tímovka univerza DCEU nikoho neohromila, pričom všetci očakávali, že pôjde o jeden z najzárobkovejších počinov tohto roka. Nuž štúdiám nevyjde vždy všetko. Justice League už ale aspoň prekročilo magickú hranicu 600 miliónového zárobku, čo znamená, že už viac nie je neziskový. Hneď za ním prichádza na treťom mieste nečakaný hit z minulého mesiaca, rodinná dráma Wonder s 8,4 miliónmi. Tento počin s hercami ako Julia Roberts a Owen Wilson si už celkovo stihol zarobiť uspokojivých 129,6 miliónov dolárov.

Zdroj: playbuzz.com

S rozšírením do ďalších amerických kín prichádza na štvrtom mieste očakávaný počin The Disaster Artist s 6,4 miliónmi. Film obdržal pozitívne ohlasy a zaujal mnoho divákov, pričom mnohí taktiež špekulujú o potenciáli počas tohtoročnej sezóne filmových ocenení. Dôvodom je transformatívny herecký výkon Jamesa Franca, ktorý stvárnil legendu menom Tommy Wiseau, čo komédii dodalo atraktívnosť. Prvú päťku nám zakončuje Thor: Ragnarok s 6,2 miliónmi. Najnovší počin štúdia Marvel si vybojoval veľký úspech, celosvetovo si zarobil už 833,1 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Šiestym filmom na zozname je počin Ocko je doma 2. Komediálne pokračovanie si počas víkendu zarobilo 6 miliónov, pričom celosvetovo má na konte už pôsobivých 142,3 miliónov dolárov. Ďalším dlho-úspešným filmom na zozname, ktorý sa stále drží v zóne skvelých zárobkov, je Vražda v Orient exprese s 5,1 miliónmi počas piateho víkendu. Filmový remake klasického príbehu Agathy Christie s potvrdeným pokračovaním si doteraz celkovo zarobil už 274,7 miliónov dolárov. Pozíciu číslo osem obsadil počin The Star. Animované prerozprávanie klasického príbehu si počas štvrtého víkendu zarobilo 3,6 milióna, čím svoje doterajšie zárobky navýšilo na 16,8 miliónov dolárov.

Zdroj: anoncraft.com

Za ním nasleduje čoraz vážnejší záujemca a Oscara, Lady Bird, s 3,5 miliónmi na deviatom mieste. Ocenený počin Grety Gerwig svoj domáci zárobok navýšil na 22,3 miliónov dolárov a naďalej využíva pozitívne ohlasy divákov. Poslednou na zozname s desiatym miestom je nová komédia Just Getting Started, v ktorej hrajú známe tváre ako Morgan Freeman či Tommy Lee Jones. Film sa do kín dostal len s malými očakávaniami a takmer nulovým povedomím divákov, čo preň bolo počas víkendu problém. Svoje publikum si však predsa len našiel a počas prvých troch dní si zarobil 3,1 milióna.

  1. $18,303,000   Coco
  2. $9,595,000     Justice League
  3. $8,450,000     Wonder
  4. $6,435,514     The Disaster Artist
  5. $6,291,000     Thor: Ragnarok
  6. $6,000,000     Daddy’s Home 2
  7. $5,100,000     Murder on the Orient Express (2017)
  8. $3,675,000     The Star
  9. $3,547,469     Lady Bird
  10. $3,181,568     Just Getting Started

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -