Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s obchodom Nekonečno.sk pripravili kvíz, ktorý sa konal na kamennej predajni Nekonečno v obchodnom centre Eurovea v Bratislave. Pre tých, ktorí však chceli prísť, no nemohli, sme sa tento X-Men kvíz rozhodli sprístupniť aj online.

Ako už bolo spomínané, prvý komiks oslavoval nedávno 57. narodeniny, keďže jeho vydanie bolo presne 10. septembra 1963. Dočkali sme sa vtedy úplne prvého mutantského tímu, ktorý musel bojovať proti (už teraz známemu) mutantskému nepriateľovi Magnetovi. Komiks bol podľa všetkého úspešný, inak by v dnešnej dobe nebolo toľko komiksov, filmov a hračiek s X-Men tematikou.

X-Men kvíz
X-Men kvíz v Nekonečno.sk; Zdroj: Betka Múcsková

Noví mutanti

Noví mutanti je posledný film z X-Men filmového univerza, ktorý už však vychádza pod taktovkou štúdia Marvel. Aj keď štúdio plánuje predstaviť svoju vlastnú verziu X-Menov v MCU, rozhodlo sa túto hororovú komiksovku aj tak vydať. Tá sa zameriava na mladých mutantov, ktorí sú zavretí v odľahlej nemocnici, v ktorej kontrolujú ich psychický, mentálny aj zdravotný stav.

V nemocnici žijú pokope štyria mutanti – Rahne Sinclair (Maisie Williams), Illyana Rasputin (Anya Taylor-Joy), Sam Guthrie (Charlie Heaton) a Roberto De Costa (Henry Zaga). Ich osadenstvo sa však rozrastie o ďalšiu členku menom Danielle „Dani“ Moonstar (Blu Hunt), ktorej neobvyklé superschopnosti začnú vyvolávať halucinácie a spomienky z minulosti u ostatných ľudí v nemocnici.

noví mutanti
Zdroj: cinemablend.com

X-MEN KVÍZ

Náš kvíz o X-Menoch je tematicky rozdelený do piatich kôl. Prvých päť otázok sa bude týkať Marvel filmov a seriálov, keďže X-Meni už patria pod Marvel. Druhá pätica otázok bude zameraná na Marvel komiksy, tretia na X-Men filmy, štvrtá na X-Men komiksy a posledná pätica bude zameraná na rozoznávanie hercov, postáv a filmov len na základe jedného obrázku. Prajeme veľa šťastia pri riešení otázok!

Na koľko otázok sa vám podarilo odpovedať správne? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -