Ukázala nám druhá séria seriálu The Mandalorian ako sa [SPOILER] dostal von zo Sarlacca?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Tento článok obsahuje SPOILERY z prvej epizódy druhej série seriálu The Mandalorian. Pokiaľ ste ju teda ešte nevideli, prečítajte si článok neskôr.

Minulý týždeň začala vychádzať druhá séria seriálu The Mandalorian. Prvá séria prvého hraného seriálu zo sveta Star Wars bola úspešná a druhá začala podobne úspešne. Dokonca sme dostali aj cameo postavy Boba Fetta a taktiež možné vysvetlenie toho, ako asi Boba Fett prežil a utiekol zo Sarlacca, do ktorého spadol vo filme Hviezdne vojny VI – Návrat Jediho.

Boba Fett je známy lovec odmien a postava známa z niekoľkých Star Wars filmov a seriálov. Táto postava spadla v šiestom filme do útrob Sarlacca a všetci si mysleli, že Boba zomrel. V komiksoch sa ale nejako z netvora dostal. Ako sa ale ukázalo v novej časti The Mandaloriana, živý je aj vo filmovom/seriálovom Star Wars. Postavu v seriáli hrá Temuera Morrison. Ten hral aj Janga Fetta – otca Boby – v prvých dvoch filmoch.

Boba Fett bez helmy
Zdroj: denofgeek.com

Ako Boba Fett utiekol zo Sarlacca?

Prvé známky Boby Fetta v epizóde sme videli už hneď na začiatku, keď jeho mandalórske brnenie nosil maršal malej dedinky Cobb Vanth. Samotného Fetta sme uvideli ale až úplne na konci. Stál na kopci a pozoroval, ako Din Djarin odchádzal s jeho brnením. Veľa fanúšikov potešilo, že videli túto známu postavu, no otázkou zostáva, ako sa dostal von z netvora, do ktorého spadol.

Vysvetlenie by teda mohlo byť ponúknuté tiež v tejto epizóde. Keď ste ju videli, tak viete, že počas celej epizódy sa Din Djarin spolu s dedinčanmi a Tuskenmi snažil zabiť veľkého tvora známeho pod menom drak Krayt. Snažili sa ho zabiť zvonku, no nešlo to. Na konci epizódy sa preto nechal Din spolu s jakom, ktorý mal na sebe výbušniny, zožrať, vďaka čomu draka zabili.

Mandalorian Krayt Dragon
Zdroj: looper.com

Tesne pred tým, ako nechal Din draka vybuchnúť, pomocou svojej výzbroje vyvolal v drakovej tlame elektrický výboj, ktorý prinútil draka otvoriť tlamu a Din za pomoci svojho jetpacku vyletel von. Tento spôsob však mohol použiť aj Boba Fett niekoľko rokov predtým a vďaka tomu mohol utiecť zo Sarlacca. Nie je to však isté a treba dúfať, že Boba Fett neskôr v seriáli ešte detaily jeho úteku prezradí.

Boba Fett v ďalších epizódach

Fetta sme pravdepodobne ale nevideli naposledy. Jeho cameo je podobné tomu, ktoré mal Baby Yoda v prvej časti prvej série. Tiež by dávalo zmysel, že sa Boba pokúsi získať svoju starú výzbroj, ktorú momentálne vlastní Din Djarin a tiež bojové stretnutie medzi týmito dvoma známymi lovcami odmien by bolo naozaj pastvou pre oči, ak sa dobre natočí.

Ahsoka Tano a Boba Fett
Zdroj: piratesandprincesses.net

Prítomnosť herca Temuery Morrisona a postavy Bobby Fetta však znamená, že sa neskôr môžeme dočkať aj ďalších postáv, o ktorých kolovali fámy. Mohlo by ísť o ďalších Mandalorianov (napríklad o Sabine Wren) alebo o ďalšie známe postavy, pričom medzi najviac očakávané patrí Ahsoka Tano, ktorú by si mala zahrať herečka Rosario Dawson.

Ste radi, že Boba Fett prežil a uvidíme ho aj v ďalších epizódach? Ktorú ďalšiu známu Star Wars postavu by ste v seriáli chceli vidieť?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -