Takto získali slávni herci svoje najslávnejšie úlohy vo filmoch!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Ako sa dostane herec k ponuke svojho života? Väčšinou sú za tým mierne podivuhodné alebo možno aj osudové momenty. Dalo by sa povedať, že tieto hviezdy boli predurčené na to, aby si zahrali tieto postavy. Ako sa však k nim dostali? To dnes zistíte, pretože takto získali slávni herci svoje najslávnejšie úlohy vo filmoch!

Herci a ich najslávnejšie úlohy vo filmoch

1. Anne Hathaway – Diabol nosí Pradu (2006)

najslávnejšie úlohy vo filmoch
Zdroj: adme.media

Už pred týmto filmom si Anne Hathaway zahrala v oscarovej dráme Skrotená hora (2005). No práve vďaka tejto romantickej komédii z prostredia módy sa stala veľmi populárnou. A vybrala si ju samotná Meryl Streep, ktorá v tomto príbehu stvárnila nezabudnuteľnú Mirandu Priestleyovú.

Keď si tvorcovia prezerali videá s herečkami, z ktorých si mali vybrať, Meryl Streep si akurát pozerala video z konkurzu s Anne Hathaway. Hneď potom, ako ho videla, povedala tvorcom, že Anne je veľmi krásna a že sa im bude veľmi dobre spolupracovať. Tvorcovia ju poslúchli a Anne zavolali s tým, že túto rolu získava. Mladá herečka priznala, že hneď ako sa to dozvedela, tak od radosti skákala až po strop.

2. Tom Holland – Spider-Man v sérii MCU

najslávnejšie úlohy vo filmoch
Zdroj: adme.media

Keď sa v jednom rozhovore reportér opýtal Toma Hollanda, ktorého superhrdinu má zo všetkých najradšej, britský herec mu povedal, že je to Spider-Man. A taktiež priznal, že ak by si mohol zahrať komiksovú postavu, tak by to bol práve pavúči hrdina, ktorého by chcel stvárniť. A zrejme si tento rozhovor všimli aj tvorcovia od Marvelu, pretože o 4 roky neskôr bol Tom hlavnou hviezdou v Spider-Manovej samostatnej sérii.

3. Gary Oldman – Harry Potter

najslávnejšie úlohy vo filmoch
Zdroj: adme.media

Gary Oldman sa prvýkrát v úlohe Siriusa Blacka objavil vo filme Harry Potter a väzeň z Azkabanu (2004). Neskôr si zahral ešte v ďalších dvoch častiach, pričom ho v piatej časti zabila Bellatrix Lestrangeová. Oldman bol už v tom čase známym hercom, avšak chcel zapôsobiť na svoje deti a na ich kamarátov, ktorí túto kultovú sériu zbožňovali. A tak prijal túto skvelú rolu, ktorá mu napokon vyniesla ďalšie skvelé ponuky, napríklad rolu Jima Gordona v sérii Temný Rytier režiséra Christophera Nolana.

4. Matt Damon – Oppenheimer (2023)

Oppenheimer
Zdroj: adme.media

Krátko pred nakrúcaním filmu Oppenheimer sa Matt Damon a jeho manželka podrobili párovej terapii. A slávny herec svojej manželke sľúbil, že sa neupíše žiadnemu projektu, jedine, ak by ho oslovil Christopher Nolan. Krátko nato sa mu ozval kultový režisér s ponukou do filmu Oppenheimer.

5. Jim Carrey – Truman Show (1998) a Večný svit nepoškvrnenej mysle (2004)

Jim Carrey
Zdroj: adme.media

Po úspešných komédiách ako sú Maska (1994) či Ace Ventura (1994) sa Jim Carrey rozhodol svoju kariéru trochu okoreniť. V celej jeho kariére boli len dva momenty, keď prijal rolu vo filme hneď po prečítaní scenára. Stalo sa to pri filmoch Truman Show (1998) a Večný svit nepoškvrnenej mysle (2004). Takisto sú to jediné dve úspešné drámy, v ktorých si tento slávny komik zahral.

6. Ryan Gosling – Zápisník jednej lásky (2004)

Ryan Gosling
Zdroj: adme.media

Jeden po druhom odmietali slávni herci hlavnú rolu v kultovom romantickom filme Zápisník jednej lásky. Nikto z nich totiž nechcel hrať bezhlavo zamilovaného romantika. Keď však režisér uvidel Ryana Goslinga, vedel, že práve našiel toho správneho herca. Keď sa ho reportéri pýtali, prečo si vybral práve jeho, povedal, že Ryan nie je ani príliš pekný, ani žiadny drsňák, skrátka je to ten typický chalan s trochu bláznivým výzorom. A práve kvôli tomu ako ho režisér opísal Gosling túto rolu prijal.

7. Johnny Depp – Nočná mora z Elm Street (1984)

Johnny Depp
Zdroj: adme.media

Ešte predtým, ako sa Johnny Depp stal slávnym hercom, bol ponorený do hudby. Lenže tá mu príliš nevynášala. Mladý muzikant sa priatelil s Nicolasom Cageom, ktorý bol už v tom čase hereckou hviezdou. A práve on poradil Johnnymu Deppovi, aby zašiel na konkurz do kultového hororu Wesa Cravena Nočná mora z Elm Street.

Spočiatku bol Depp veľmi nervózny a legendárneho tvorcu hororov príliš neočaril. Lenže situácia sa zmenila, keď Craven oslovil svoju dcéru a jej priateľku, aby mu pomohli s výberom hercov. Predsa len je Nočná mora o tínedžeroch, takže tínedžerom by sa mali herci v tomto filme páčiť. Cravenova dcéra ihneď vybrala Deppa s tým, že je veľmi atraktívny. Takisto aj jej kamoška. A tak slávny Johnny Depp získal svoju prvú veľkú úlohu, ktorá odštartovala jeho bohatú kariéru plnú skvelých postáv.

Takto získali svoje najslávnejšie úlohy vo filmoch obľúbené herecké hviezdy. Ktorý z týchto hercov má podľa vás najzaujímavejšiu „backgroud story“?

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -