Nový Battlefield bol odhalený! Hra Battlefield 2042 opäť nazrie do nepriaznivej budúcnosti ľudstva

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Očakávaná strieľačka od vývojárskeho štúdia EA sa po dlhých mesiacoch predstavila v prvej ukážke. Battlefield 2042 prináša hernú franšízu opäť do budúcnosti a konečne poznáme bližšie informácie o tom, čo môžeme čakávať. Hra oficiálne dorazí na Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 a PC 22. októbra 2021.

Nový 5-minutový teaser sľubuje, že budeme mať dočinenia s oveľa väčším konfliktom ľudstva, než kedykoľvek predtým. Nadchádzajúce pokračovanie, ktoré tvorcovia zasadili do roku 2042, sa odohráva po udalostiach hry Battlefield 4. Vyzerá to úplne úžasne a je možné, že hrateľnosťou sa konečne táto herná séria vyrovná konkurenčnému Call of Duty.

Prvá ukážka z hry Battlefield 2042:

Do 13. júna, kedy sa dočkáme ďalších nových detailov, by sme o gameplayi mohli dlho polemizovať a budeme sa musieť nechať prekvapiť, že hrateľnosť je aspoň minimálne tak perfektná, ako v ukážke z odhalenia. Do hry dokonca zavíta aj mód AllOut Warfare, ktorý je súčasťou ďalšej evolúcie obľúbených režimov Conquest and Breakthrough. Do lobby sa po novom bude môcť pripojiť až 128 hráčov a obsahovať má 7 nových máp. To však platí len o konzolách novej generácie a PlayStation 4 či Xbox One sú obmedzené na 64 hráčov v zmenšenej veľkosti mapy.

Lepší herný zážitok s novým typom hrateľných postáv

Okrem klasických režimov predstaví Battlefield 2042 ďalší nový zážitok s názvom Hazard Zone pre viacerých hráčov, ktorý otestuje tímovú prácu. S najväčšou pravdepodobnosťou sa nejedná o Battle Royale, ale to sa dozvieme až o pár týždňov.

Najväčšia zmena prichádza so zavedením tzv. Specialists, úplne nového typu hrateľných vojakov. Špecialisti budú vybavení jedinečnými vlastnosťami a na výber ich nebude vôbec málo. Zatiaľ nám EA odhalilo len štyroch – Wikus Casper Van Daele (prieskumník), Webster Mackay (útok), Maria Flack (support) a Pyotr Boris Guskovsky (inžinier) – ale malo by ich byť pomerne viac.

Tvorcovia tiež prispôsobili franšízu modernému multiplayerovému prostrediu založenému na odmeňovaní. Po prvýkrát si dokonca budeme môcť zakúpiť Battle Pass pre každú sezónu, ktorý obsahuje rôzny prémiové, ale aj bezplatné úrovne.

Battlefield 2042
Zdroj: polygon.com

Synopsa hry:

„V Battlefield 2042 je svet na pokraji skazy. Nedostatok potravín, energie a pitnej vody viedol k zlyhaniu národov a vytvorila sa najväčšia kríza v histórii ľudstva. Zem je rozdelená na patriotizmus a obyčajné rodiny. Uprostred tejto krízy vtiahli USA a Rusko svet do totálnej vojny. Tí, ktorí odopreli patriotizmus, sa teraz musia vzoprieť osudu a nebojovať o vlajku, ale o budúcnosť a slobodu nového sveta.“

Čo hovoríš na hru Battlefield 2042, ktorá sľubuje oveľa viac nadupanej akcie ako kedykoľvek predtým? Názor nám môžeš napísať dole do komentárov.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -