Česko-slovenské reproduktory majú cenovku ako garzónka. Odpália vás zvukom z 24-karátového zosilňovača

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Česko-slovenské reproduktory za cenu garzónky

Česko-slovenská spoločnosť AQ predstavila brutálnu zostavu reproduktorov za desiatky tisíc €. Novinka sa pýši unikátnym hybridným zosilňovačom kombinujúcim elektrónkové a digitálne zosilnenie. Aktívne reproduktory vážia ohromných 300 kg a ich zvukový prejav je podľa poslucháčov dych vyrážajúci.

Reproduktory AQ Ultima sa vyznačujú špičkovým remeselným spracovaním. Na ich vývoj spoločnosť využila svoje skúsenosti a technológie, ktoré fanúšikovia značky dobre poznajú. Za konštrukciu je zodpovedný Ján Gbúr.

Na prvý pohľad upúta hybridný zosilňovač, ktorý sa usídlil v spodnej časti reproduktorov a dáva na obdiv elektrónky, ktoré stoja za jemnými detailmi a prirodzeným prejavom prémiových hudobných systémov.

elektronkove zosilnovace
Zdroj: AQ

„Mám obrovskú radosť, že sa nám s Jánom podarilo priviesť k životu reproduktory, ktoré výrazne prevyšujú všetko, čo sme doteraz vyrobili. Verím, že AQ Ultima nadchnú aj tých najnáročnejších milovníkov hudby a špičkovej techniky,“ hovorí spoluzakladateľ a hlavný konštruktér AQ Vladimír Sapara.

S pánmi z AQ sa priatelím už roky a veľmi ma teší, že sa práve oni ujali mojej koncepcie vychádzajúcej zo skúseností so značkou Acon,“ dodáva Ján Gbúr. „Už teraz vidím, že s pomocou Laďových skúseností je možné posunúť tieto reproduktory ešte ďalej a verím, že v ich rozvoji budú úspešne pokračovať.“

AQ Ultima launch_detail
Zdroj: AQ

Hybridne nabitý zvuk

Reprosústava AQ Ultima predstavuje to najlepšie z dielne moravského výrobcu. Okrem analógového zvuku je vybavený aj moderným 500W zosilňovačom. Meniče výškovej sekcie sa pýšia eliptickou konštrukciou a stredobasový patrí medzi tie najrýchlejšie a najpresnejšie, aké sú dostupné. V oblasti basov sa zvyčajne nachádza jeden magnet, v tomto prípade ich výrobca osadil rovno celé pole.

Novinka využíva všetky technológie AQ, ktoré spoločnosť v minulosti vyvinula. Tlmenie zabezpečuje kombinácia akustickej peny a rúna. Reprosústava taktiež disponuje systémom BDS (ball damping system), ktorý pohlcuje nežiaduce vibrácie tela.

Pre zvýšenú presnosť zvukového prejavu navyše konštruktéri zakrútili prednú stenu reproduktorov tak, aby sa v mieste počúvania pretínali osy jednotlivých meničov. To by malo zabezpečiť špičkovú koherenciu a hĺbku prezentovaného priestoru nahrávky.

AQ Ultima reproduktory
Zdroj: AQ

Dizajn a ohromná cenovka

Na reproduktoroch zaujme aj dizajn a využité prémiové materiály. Celý korpus pokrýva dyha z makasarského ebenu, ktorý patrí medzi najtvrdšie dreviny na svete. Jeho nezameniteľný vzor a výraz dodá akémukoľvek interiéru nádych avantgardného prepychu. Bodku za impozantným výzorom AQ Ultima potom tvoria výrazné elektrónky vystupujúce z tela zosilňovača pokrytého 24-krátovým zlatom.

Prvé páry AQ Ultima sú k vypočutiu priamo v centrále spoločnosti AQ v českej obci Červenka. Ak si budete chcieť zaobstarať tieto česko-slovenské reproduktory, nachystajte si poriadny balík peňazí. Cena pre verejnosť bola stanované na 81 599 €.

Zdroj: TS AQ

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -