Toto je suverénne najpredávanejší smartfón Slovákov, nechytá sa naň žiadny iPhone

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Slováci v tom majú jasno, miesto iPhonu preferujú tento smartfón

Najnovší iPhone ani Samsung Galaxy Ultra nie sú najvyhľadávanejšími kúskami Slovákov. Aj keď špičkové vlajkové lode popredných technologických gigantov dominujú v tom, koľko pozornosti získavajú, v predajoch je to celkom iný príbeh. Ľudia totiž preferujú lacnejšie alternatívy strednej kategórie či minuloročné modely. Presvedčiť sa o tom opäť môžeme vďaka štatistikám predajov operátora Orange.

smartfony iphone xiaomi
Zdroj: flagsonline.it, unsplash.com

V mesiaci september bol desiatym najpredávanejším smartfónom HONOR 90 LITE 5G 256GB. Ide o lacnejšiu verziu prémiovejšieho HONOR 90 5G, ktorý sa vo verzii s 512GB úložiskom stal 5. najpredávanejším. Táto čínska značka je s nami už nejaký čas, pričom púta hlavne skvelým pomerom cena / výkon. Navyše, technologický gigant práve spustil oficiálny slovenský e-shop, čo znamená, že podiel na trhu bude pravdepodobne len rásť.

Značka zaujala aj 3. priečku v rebríčku najpredávanejších smartfónov so svojím ultra-lacným HONORom X6. Ten síce nedisponuje najmodernejšími technológiami, nemá ani len Full HD displej a obnovovacia frekvencia zamrzla na 60 Hz, no s cenovkou okolo 139 € sa mu to dá len ťažko zazlievať.

honor slovensko
Zdroj: HONOR

Samsung a jeho široké cenové spektrum

Deviate miesto zaujal Samsung Galaxy S23 5G s 256GB úložiskom. Najnovšia vlajková rada juhokórejskej spoločnosti je tu s nami už vyše pol roka, no Slovákov stále neomrzela. Samsung ponúka aj väčšie a drahšie modely S23, a to konkrétne S23+ či S23 Ultra, no ani jeden z nich sa v prvej desiatke neobjavil. Značka uchopila aj 8. miesto s modelom Galaxy A14, jedným z najmenších a najlacnejších smartfónov radu „A“.

Ďalšia čínska značka, tento raz Xiaomi, sa teší taktiež veľkej obľube slovenských zákazníkov. Model Redmi Note 12 Pro 5G patrí medzi tie najprepracovanejšie smartfóny s cenou do 300 €, a pravdepodobne aj preto obsadil 7. miesto. Nasledujúcu šiestu priečku zasa uchmatol Xiaomi Redmi A2, jednoznačne najlacnejší smartfón na tomto zozname. Mimo operátorov sa dá zohnať už pod 80 €.

vsetky iphone 15
Zdroj: Apple

iPhone sa nedoťahuje na kráľa predajov

Nasleduje jediné Apple zariadenie na tomto zozname. iPhone 14 128GB sa stal 4. najpredávanejším smartfónom za september. V tomto momente ide už o minuloročný model, pretože nový iPhone 15 je dostupný už takmer mesiac. Ten prináša nové materiály, vylepšený procesor a USB-C konektor. Niektorí Slováci však pravdepodobne aj nasledujúcich pár mesiacov budú preferovať starší model, najmä kvôli cenovému rozdielu.

Druhé miesto rebríčka patrí zariadeniu Samsung Galaxy A34, ktorý sa nachádza na hranici low a mid-range smartfónov. S mierne vyššou cenou cez 300 € už môže používateľom ponúknuť napríklad 120 Hz displej, ktorým nedisponuje ani iPhone 15 za 949 €. Taktiež je vybavený podporou 5G siete, vodeodolnosťou a rýchlym nabíjaním. Väčšine Slovákov to však nestačí.

Prvé miesto, a teda najpredávanejším smartfónom v sieti Orange za september, sa stal ešte prémiovejší Samsung Galaxy A54. Juhokórejskí návrhári „trafili klinec po hlavičke“ a priniesli dokonalý kompromis medzi funkcionalitou a obstarávacou cenou. Oproti menšiemu bratovi je vybavený kvalitnejším spracovaním tela, výkonnejším čipom Exynos 1380 či hlavným fotoaparátom s rozlíšením 50Mpx. Vo verzii s 8 GB RAM a úložiskom 128 GB je cena 489 €, za 256 GB verziu zaplatíte 539 €. Mimo oficiálnej stránky Samsung sa však dá zohnať ešte lacnejšie.

samsung galaxy a54
Zdroj: Samsung

Kompletný zoznam najpredávanejších smartfónov v sieti Orange za september 2023:

  1. Samsung Galaxy A54
  2. Samsung Galaxy A34
  3. Honor X6
  4. Apple iPhone 14 128GB
  5. HONOR 90 5G 512GB
  6. Xiaomi Redmi A2
  7. Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G
  8. Samsung Galaxy A14
  9. Samsung Galaxy S23 5G 256GB
  10. HONOR 90 LITE 5G 256GB

Zdroj: Orange

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -