Tieto filmy a postavy zapríčinili duševné choroby slávnych hercov!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Metodická príprava hercov na rolu je skutočne náročná. Vyžaduje si nesmierne odhodlanie, pretože herec nesmie nikdy vystúpiť zo svojej úlohy, a to aj keď nie je na pľaci. Túto metódu využívajú tie najväčšie hviezdy, ako sú Meryl Streep, Christian Bale či Dustin Hoffman. Nie vždy sa však táto metóda vyplatí, pretože môže aj natrvalo poškodiť psychiku človeka. Dnes vám preto ukážeme filmy, ktoré zapríčinili duševné choroby slávnych hercov. Stálo im to podľa vás za to?

Duševné choroby slávnych hercov

1. Heath Ledger – Temný Rytier (2008)

duševné choroby slávnych hercov
Zdroj: brightside.me

Heath Ledger predviedol jeden z najpôsobivejších výkonov v histórii, a to vo filme Temný Rytier (2008) režiséra Christophera Nolana. Hrať Jokera a takto sa tejto postave oddať však nesie aj svoje následky.

Z časti aj kvôli tejto neskutočne depresívnej a psychopatickej postave bral množstvo liekov a antidepresív, lenže nedal si pozor a predávkoval sa. Zomrel dňa 22. januára 2008. Svet v ten deň prišiel o skvelú osobnosť filmového priemyslu. Ešte pred smrťou Heath priznal, že pri príprave zažíval aj noci, kedy vôbec nespal.

2. Anne Hathaway – Bedári (2012)

duševné choroby slávnych hercov
Zdroj: brightside.me

Anne Hathaway získala Oscara za svoj výkon v muzikáli Bedári (2012). Pre známu herečku to bol v podstate vrchol jej kariéry, lenže dosiahnuť tento cieľ nebolo vôbec jednoduché. Najprv musela už tak chudá herečka schudnúť ešte ďalších 11 kg, aby si mohla zahrať svoju postavu Fantine.

Pre herečku z filmov ako sú Interstellar (2014) či Diabol nosí Pradu (2006) to bolo po emocionálnej stránke nesmierne vyčerpávajúce. Sama priznala, že po nakrúcaní nebola sama sebou a že trvalo dlho, kým sa jej psychika aspoň priblížila k normálu.

3. Johnny Depp – Strach a hnus v Las Vegas (1998)

duševné choroby slávnych hercov
Zdroj: brightside.me

Johnny Depp je známy ako „herecký chameleón“, pretože sa dokáže adaptovať na akúkoľvek postavu. Pri príprave na bizarnú komédiu režiséra Terryho Gilliama (12 opíc) Strach a hnus v Las Vegas (1998) sa na celý mesiac zamkol v pivnici a takmer vôbec nespal. Pri adaptovaní sa na rolu Raoula Dukea si osvojil maniere, ktoré sa v ňom hlboko zakorenili, a preto sa musel od tejto postavy detoxikovať.

4. Bob Hoskins – Kto obvinil králika Rogera (1988)

Kto obvinil králika Rogera
Zdroj: brightside.me

Komédiu Kto obvinil králika Rogera (1988) môžeme považovať za revolučnú. Film režiséra Roberta Zemeckisa (Forrest Gump) totiž ako jeden z prvých zmiešal animáciu a hraný film. V ňom si zahral aj herec Bob Hoskins (Utrhnutý z reťaze). Ten však bol takmer vždy na scéne sám, pretože kreslené postavičky tvorcovia pridali až neskôr.

Chcel však podať dobrý výkon, a preto si predstavoval postavy, ktoré tam v skutočnosti neboli. To zapríčinilo hercove halucinácie a jeho lekár mu dokonca nariadil, aby si dal nejaký ten čas od herectva pauzu. Napokon Hoskins nehral v žiadnom filme viac ako rok.

5. Bill Skarsgård – To (2017)

Bill Skarsgård
Zdroj: brightside.me

Bill Skarsgård podal priam úžasný výkon ako klaun Pennywise v hororovom príbehu To (2017), podľa knižnej predlohy slávneho spisovateľa Stephena Kinga. Aby sa Bill čo najviac vžil do svojej postavy, navštevoval rôzne tmavé zákutia, aby pociťovať nejaké temné vibrácie. Napokon však ale priznal, že ešte mesiace po nakrúcaní ho desivý klaun extrémne strašil v jeho nočných morách.

6. Shelley Duvall – Osvietenie (1980)

Osvietenie
Zdroj: brightside.me

Shelley Duvall predviedla brilantný výkon ako manželka Jacka Torrancea Wendy Torranceová. Diváci z jej postavy cítili, že sa skutočne bála a zrejme preto, lebo samotná herečka pri nakrúcaní skutočne trpela.

Režisér Stanley Kubrick (2001: Vesmíra odysea) ju izoloval od štábu a hercov, aby s ňou nikto pri nakrúcaní nesympatizoval. A scénu, v ktorej jej postava uteká pred zbesilým Jackom, musela herečka nakrúcať až 127-krát. Shelley po nakrúcaní priznala, že so slávnym režisérom už nikdy nechce spolupracovať.

Ktorý z týchto úžasných výkonov vás ohromil najviac? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -